Quantcast

Mrznja prema homoseksualcima

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sekenenre Tao

Aktivan član
Poruka
1.414
Ovako je bilo :

Negde na svetu poplava,
negde zemljotres,
negde rat,
a u Beogradu nekoliko ljudi pod teškim obezbeđenjem šeta držeći neke male zastave kojima maše
i to doživljava kao epohalnu pobedu.

Dete me lepo pitalo o čemu se radi ?

Vidi da smo izgubili u košarci,
vidi i hiljade ljudi i Seobu naroda,
jedino mu nije jasno ko je ona osoba što maše malenom zastavicom ?

Pošto smo ceo dan radili fiziku,
kretanje, ubrzanje, silu i slične realne stvari
realno sam mu odgovorio
"plaćenici".

Nisam palamudio, hebiga,
ceo dan sam strejt ...

Poslednja izmena od moderatora:

DebelaBerta

Domaćin
Banovan
Poruka
3.271
"To nije prirodno". Nije prirodno ni da covek pije lek da se izleci od virusa, pa opet to radi i sasvim prirodnu pojavu kao VIRUS zeli da unisti i da je se otarasi. Heeej pa zasto ako je virus prirodan?

možda je prirodno među životinjama... a ako sebe smatraš životinjom, onda si u pravu.
koliko znam protiv virusa se organizam, tj imuni sistem sam bori, retko se koriste lekovi... al možda ti znaš nešto što ja ne znam?
bakterije su ''prirodne''... malo si permutovao i zamenuo teze iz sve snage...

- - - - - - - - - -

Ovako je bilo :

Negde na svetu poplava,
negde zemljotres,
negde rat,
a u Beogradu nekoliko ljudi pod teškim obezbeđenjem šeta držeći neke male zastave kojima maše
i to doživljava kao epohalnu pobedu.

Dete me lepo pitalo o čemu se radi ?

Vidi da smo izgubili u košarci,
vidi i hiljade ljudi i Seobu naroda,
jedino mu nije jasno ko je ona osoba što maše malenom zastavicom ?

Pošto smo ceo dan radili fiziku,
kretanje, ubrzanje, silu i slične realne stvari
realno sam mu odgovorio
"plaćenici".

Nisam palamudio, hebiga,
ceo dan sam strejt ...

ako obično pitanje smatraš napadom nešto sa tobom nije u redu.

trebalo je samo da mi kažeš: nemam odgovor, ili ne znam.
poštenije i lakše za oboje, jel da?

Arianna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
46.570
Pogledajte samo decu na YT klipovima kako se ponasaju prema zivotinjama - Od nekih se plase odrasli ljudi ali zato bebice i decurlija idu ka njima, pipkaju ih - 0% straha. Uvek se najezim kada dete gnjavi zmiju npr, a ono lici na neke otrovnice ili pitom, a roditeljima to smesno sto se dete ne plasi pa ga snimaju i stavljaju na YT.

Deca se ne plase sve dok ne naucimo decu da se trebaju palsiti. Av av - to grozno to njam njam ujeda, bezi, plasi se.

Tako i za gejeve - ako naucite decu da su gadni, bolesni, drugaciji, zli, izazivace sve negativno kod dece, i deca ce sutra imati problem.
Zbog gejeva? - Ne. Nema sanse da neko provali da je neko gay ovako, niti da neko nije gay. Pustite filmove i karikiranja, komedije. - Zbog roditelja ce deca imati probleme, a sutradan kao i odrasli ljudi.

Zato mnogi imaju neka stanja koja se nazivaju "homofobija" iako zapravo i nije to u pravom smislu reci, vise je nesto kao - animozitet + blagi racionalan strah, zamuceno neznanjem i posoljeno netolerancijom a zabiberenom j... "svetom" knjigom koja je knjiga ubistava, nasilja, krvi, netolerancije i dosta toga ruznog.

"Drvo koje ne radja se baca u oganj" - i to religiozni primenjuju kao arugment za gejeve. - Pa hajdemo da zapalimo i sve impotentne i sterilne ljude koji ne mogu imati decu, jer je i to drvo koje ne radja.

"To nije prirodno". Nije prirodno ni da covek pije lek da se izleci od virusa, pa opet to radi i sasvim prirodnu pojavu kao VIRUS zeli da unisti i da je se otarasi. Heeej pa zasto ako je virus prirodan?

Sto ne jedu malo feces, ono, i to je prirodno ?

Dakle, ne jede se sve sto leti. Nije sve dobro sto je prirodno. Nije sve ni lose sto "nije prirodno" iako je vec "van prirodno" tema za duboko filozofiranje, jer sta je ovde zaista ne-prirodno i van-prirodno, metafizicko, van ovog unuverzuma?
Skoro pa - nista.

Tako da ono.....Ljudi manje trebaju lupati gluposti a vise se pozabaviti svojim potiskivanjima i reaktivnim formacijama koje zapravo sve i rukovode njihovim ponasanjem i nepriznavanjem, mrznjom, diskriminacijom itd.
Nista zalosnije nego sto se ti ponasas prema pravim vernicima

aristokrata

Aktivan član
Poruka
1.599
Zagovornici ideologije homoseksualizma pokazuju potpuno odsustvo svakog slobodnog i elementarno logičkog kamoli kritičkog mišljenja, Oni su kao pasivni list koji nosi bujica politički korektnih diktata, a bez ikakve intelektualne i moralne snage da sami plivaju.

Gost377586

Veoma poznat
Poruka
11.136
zmaci ono bez zelje da te vredjam il sta dr brus li za neke stvari mi se cini da se dosta naivno ponasas al ajd tvoj izbor al dobro..evi recimo za vakcine ja ne sporim da ne treba al zavisi od vrste i proizvodjaca a i razlicite zemlje imaju razlicita prava po tom pjtanju u americi cak imas i sudoveBack
News

Jim Carrey Attacks California Vaccine Law and Big Pharma on Twitter
July 30th, 2015

Most people know Jim Carrey for this famous comedic acting and standup but Carrey got pretty serious in a recent tweet he made regarding his feelings about California’s new vaccine law, earning the famous actor headlines.

California’s new vaccine law removes religious and personal exemptions effectively forcing all children to be vaccinated without parental choice. In his controversial tweets, Carrey called Jerry Brown, the California Governor a “corporate fascist,” and was met with huge response from many of his 14 million twitter followers.

Carrey also made a post which entitled “Safety and Civil Liberties: Is Corporate Clout Calling the Shots?” Though calling California’s governor a corporate fascist could seem a bit aggressive, in his post Carrey expresses an opinion that is fully logical, balanced, and simply the result of any conscious mind reviewing the situation. Carrey explains that he does indeed support the use of vaccines in many situations but that they should still be used on an individual basis and never be forced by the government, that the people should always have free choice and autonomy with their bodies.

He writes, “Let me be clear: I fully support the use of vaccines and believe they play a vital role in protecting the health of individuals and the public at large. That does not mean, however, that every vaccine is healthy, imperative, or right for every individual in every circumstance.”

He goes on to note that many vaccines have been life-saving and important tools for public health, but tat a line must be drawn and he then moves the discussion to the little-known vaccine court in the US saying, “There is no question that many of these vaccines have been among the greatest medical advancements in history. There is also no question that vaccines can and do injure people as the hundreds of millions of dollars awarded in vaccine court have proved.”

If you are unfamiliar with the vaccine court, you are not alone, as it is an office that is tucked away into a quiet corner in the intersection between the government and big pharma (synonyms?). The vaccine court is officially called the Office of Special Masters of the U.S. Court of Federal Claims. It is a system specifically in place to process the claims of Americans who believe their children have been harmed or injured due to vaccine administration. It is a part of the federal judiciary system, yet it is special in that the cases are not overseen by judges but instead by ‘special masters
i rusiji al da ne gresim dusu jer sam davno gledala kolko znam nije ista vakcinacija ko kod nas.. tamo ce njihob struvnjak doca da kaze ovo je bolje nasa hemudza je npr zdravija za organizam nego ovo sto primaju na zapadu.i mozda jeste mozda nije al zato i imamo pravo da se informisemo i izaberemo da li cemo ili sta staviti u nas organizam...
drugo za kvalitet gmo hrane necu ni da trosim reci imas studija koliko hoces...
generalno mi je cudno sto ti kao psiholog koji treba da ima neko bolje poznavanje ili siru sliku stvari uzimas sve zdravo za gotovo..tj to je tako po mojoj logici i nikako drugacije..recimo da imas tri studije i svaka kaze razlicito stim da je najpoplarnija recimo ona koju je platila kokakola treba sad da slepo verujemo tome...
sad ces reci ne treba al daj ki informaciju...
i neko ti da i formaciju i tikazes natacno je jer je cocakola studija rekla drugacije..
u sv sl nisam ni za kakve ekstreme al nisam ni za slepu veru i sve sto mi serviraju vec lepo da se svi debelo informisemo i donesemo zakljucke dobro upuceni u sve:sto znaci sastav proizvoda cilj proizvodjaca sve studije lica koja placaju studije,ralicita resenja u kedicinski naprednim zemljama itd...

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
Aristokrata, dosta si ispisao nemam sad vremena da odgovorim detaljno, a pogotovo jer si pravio Strawmane ili mi odgovarao sa "mislis da samo gejevi imaju pravo da ne budu bijeni" i tako mi naturas kao da sam zaista rekao da samo oni imaju pravo izuzeca od batinanja a kao drugi nemaju - ja to nisam rekao npr, niti imas pravo to da mi zakacinjes da bi oborio smesnu izreku "Da ih niko ne dira".

I ti i ja i svi znamo da to nije tacno, i da IH DIRAJU. Diraju ih veoma na svakojake nacine. Na YT su dokazi crno-na belo koji se ne mogu poreci, ljudima krvave glave. Cak i da nema prava da paradira gej i da je prekrsio zakon neki, ili da prelazi ulicu na crveno ili van pesackog, ti nemas pravo sa njih 10 da dodjes i da mu izlomis glavu jer se ne slazes sa tim.

Prema tome ne kaci mi odgovore podmetnute Strawmanom "Misliš da samo gejevi ne smeju da budu bijeni samo zato što su gejevi ili misliš da su svi drugi srećni i bezbedni na ovom svetu, svi sem gejeva? Opet sebičnost i egocentričnost?"

Znaci ja to ne kazem, KAZES TI, a onda umesto SEBI , ti das MENI tu neku etiketu sebicnosti i egocentricnosti. Smesno. Ti si ovo rekao i prikacio meni, prema tome sebicnost i egocentricnost samo moze da ide tebi i tvom Strawman laznom pokusaju izvodjenja zakljucka za lakse obaranje a ne meni.

Gejeve batinaju i zlostavljaju na najrazlicitije nacine i tacka. To je istina. Da li to rade i ostalima, kojima tacno, koliko, je sasvim druga tema i vanpredmetno ovde, pa o tome mozemo a i ne moramo pricati ovde, a pogotovo ne mozes umesto mene da izvris neko zakljucivanje i naturis ga meni da sam ja to mislio, rekao i sl. Ja kazem lep je dan danas, ti mi dodas - Aha, znaci hoces da kazes da kisa nece padati nikada vise do kraja zivota, je l to zelis reci ? - Egocentricno i sebicno.

Dalje, ja sam pricao o istoku i konzervativcima za koje je utvrdjeno da oni najvise gledaju gay prono filmove - tacnije gleda se najvise gde je represija najveca, iam tu i sindroma zabranjenog voca sigurno kao i normalne preraspodele homosexualnosti svuda u svetu, a ti meni kacis pedofilske izjave iz religijskih njihovih spisa, novinske senzacionalisticke clanke i citate i sl....

Smesno, pravis li ti razliku izmedju sexa 2 odrasle muske ili 2 odrasle zenske jedinke i sexa izmedju odraslog coveka i decaka koji se pominju po ovim tvojim "islam argumentima' ?

Isisovci podrzavaju homosexualnost kazes, a onda nastavljas recenicu sa primerom pedofilije "Ako netko se poigrava s dječakom, i on uzrokuje da prodre u njega,"

Jos jedna logicka greska i premetacina, zamena teza.....

Za homofobiju se delimicno slazem sa tobom da se upotrebljava i kada treba i kada ne treba, ali da definitivno postoji - postoji. Kod nekih da. Da da da. Neko ce se tresti kao prut ako sedne do geja ili ako se pozdravi sa njim, kao sto je je Tesla imao fobiju da se zdravi sa zenama ili kao sto niktofob se trese i znoji kada mu ugasis svetlo i oko njega je mrak.
Tako i homofobija. Postoji, ali je nazalost ispolitizovana, pa se svakom ali svakom kaze da je homofob, iako covek nema fobiju.
Isto bi bilo reci i coveku da je arahnofob, samo zato sto nije vatreni fan cuvanja paukova kao kucnih ljubimaca kod kuce. Ok ne cuva ih, ali ne pokazuje fobine reakcije i ne paralise se ako ugleda pauka malog na kraju dvorista.

Da li je neologizam i klasutrofobija kada se neko zaglavi u liftu? Ma mora da je i to neologizam, liftovi nisu pre postojali a onda su ispolitizovali sve to nekom u inat i za neki zaverenicki cilj.

Ako se usled evolucije ljudi stvore i novi iracionalni strahovi, je l ce to sve biti neologizmi i neke politike a ?

Nauka napreduje. I vi tu veciti konzervativci koji kocite stvari i pricate kako vatra moze da opece i da zapali sve, pa je ne treba koristiti - nista ne mozete.

Mozete samo doprineti da budemo najzatucaniaj zemlja u proseku i najneobrazovanija, a nesto i nismo mnogo visoko po PISA testiranju, tako da idete u dobrom pravcu.

Hajde, ukinite parade i spaljujte vestice. Deca buducnosti ce se pitati - jao a kako li su izgledale te budale da mi je znati, kao sto se i mi danas pitamo kako izgledaju i koji su ti sto su se bunili da je zemlja loptasta i da se ne okrece sunce oko nje, sto je bio najveci greh izjaviti tada.

- - - - - - - - - -

Jeste Cica maco, ja sam veoma naivan, Big Farma nas sve j.. u mozak i cilj je onog Windows masona da se smanji ljuCka populacija na zemlji, ali tu su veoma pametni i lukavi ljudi saq Krste koji su ih provalili i sada smo svi bezbedni....

Odoh ja odavde, nisam ovako naivan za vase drustvo. :roll:

DebelaBerta

Domaćin
Banovan
Poruka
3.271
ne kapiram kakve veze nauka i evolucija (kakva uopšte evolucija) imaju veze sa pojavom homosexualaca... i gde je paralela između zaglavljenog lifta i dva dlakava muškarca koji se trpaju u bulju?
sutra će i starlete paradirati i tražiti neka svoja prava... možda ih treba pustiti, ionako smo otišli u q po svim iole prirodnim merilima vrednosti, i tradicionalnim i moralnim, naravno.
ybg, možda sam ja glupa i ovde postoji neki viši cilj, vrv postoji, ali šta to mene zabole?
nikada mi neće biti prirodno, ali ne zagovaram ni batine.

Gost377586

Veoma poznat
Poruka
11.136
ok izvini ako sam te uvredila mozda bi prihvatljiv termin bio imati neku sirinu nisam mislila glup vec naivan u smislu neke inf su ti amin..al nebitno...
isto tako ja niti iko dr na forumu tvdi da je genije itd al nebitno ti si nam svima propisao dijagnozu paranoika neinformisanih i umisljenih al kako osh... aj pa
baj;)

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
medvedju uslugu su homoseksualcima ucinili takozvani borci za njihova prava
to nisu istinski borci, vec ljudi koji su od toga napravili karijeru

isto kao i borci protiv homoseksualaca
podjednako foliranti kao i ovi prvi
normalnim ljude ne zanima ko koga voli, a isto tako normalni ljudi ne namecu svoje seksualno opredeljenje drugima
problem je u tome sto su ovi tzv borci za gej prava prva slika koju vecvina ljudi ima u glavi kada se spomenu gejevi, a to je pogresno
razlikujte folirante od autenticnih licnosti

Tako je, slazem se sa tobom.
Mada nekada je tesko i prepoznati ko je ko tu, ko pise iz kojih ciljeva, zasto itd. Verovala ili ne neki su i placeni a neki nahuskani i od popova haha.

Mozda ja sada trenutno delujem kao da san borac za prava njihova, i to u pogrdnom smislu znacenja, ali ako imaju prava zaista - neka imaju, kako bilo kome oduzeti prava ako ima prava na njih?

U nekim drugim situacijama sam bio i ja "homofob". Naravno onaj neologisticki sto ovaj dole rece da ne postoji homofobija nego da je to (uvek) neologizam, sto nije.

Od vrste sagovornika, zavisi i vasa zestina i argumentacija. Toga nema (onog loseg, napetog) sa ok ljudima koji zele da uce da saznaju, da istinski objektivno sagledaju stvari i da nemaju zacementiran confirmation bias po svaku cenu.

Zato neke i cudi pa ti kazu - Jao iznenadio si me bla bla. Pa covek koji govori jedno te isto 50 godina znaci samo jedno - zadrtost, nepromenjivost stavova.

A onda idu ad hominemi uz kvazisazaljenje - "naivan si, pridobili te " i slicno. I tako je za svaki napredak u nauci i za GMO i za vakcine i za evoluciju i za veliki prasak i za CERN sudarac cestica i za gejeve. Mada ovo zadnje jeste najslozenine za sada, videcemo sta ce buducnost doneti.

Vazno je osluskivati obe strane i biti prijamciv za promenu i izmenu svojih stavova i uverenja. Naravno onih licnih.

Sto se tice ostalih - tek mi to nije jasno.,...Npr kako ce onaj doktor leciti i raditi sa gay ljudima kada mu se pozale za uput kod psihiajtra po anxiolitike ili antidepresive jer ih svi muce, sikaniraju, diskriminisu, porodica se odrekla od njih pa su jadni na ivici zdravlja? Sta, reci ce im - bolestan si, leci se, ne budi gord, narcisoidan i egocentrican....

Kako ce ostali strucnjaci? Npr pravnici, sudije, moraju postovati zakon i NAUKU koja kaze da su ZDRAVI i da su samo varijacija sexualnog nagona......

Nema tu pet, sest, nego ili ce ljudi postovati zakon ili ce krstiti zakon.

Prema tome dolazimo da vi neki uopste ne mozete da radite i da se bavite svojim poslom.
Posto je ovo banana drzava i krsi se zakon i ustav na svakom koraku, cak i od strane drzave ( sekularna drzava kao - a drzavne isntitucije slave slavu jedne jedine dominantne religije a ostale ko j... ) verujem da ce se snaci nekako, tipa izbice lekar geja i reci mu da je odvratni devijantni bolesnik, a onda ce ga komora lekarska nagraditi putovanjem na seminar free i prikriti krsenje zakona i procedura, sto su milion puta i uradili do sada.

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
svaka diskisija se svodi ta to da na kraju svako bira u koju ce inform verovati,a taj izbor nje isti i kod najvecih strucnjaka,a ovde je festa i svi su uvek u pravuXD

Kada postoje dokazi vera je nepotrebna. Ko ne zna, ili ne ume, taj moze da veruje ili da sumnja, u zavisnosti od njegove strukture licnosti. Da li je izrazito sugestibilan ili paranoidan ili nesto drugo.

Cak i racionalni ljudi padaju na teorije zavera.

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.021
medvedju uslugu su homoseksualcima ucinili takozvani borci za njihova prava
to nisu istinski borci, vec ljudi koji su od toga napravili karijeru
isto kao i borci protiv homoseksualaca
podjednako foliranti kao i ovi prvi
normalnim ljude ne zanima ko koga voli, a isto tako normalni ljudi ne namecu svoje seksualno opredeljenje drugima
problem je u tome sto su ovi tzv borci za gej prava prva slika koju vecvina ljudi ima u glavi kada se spomenu gejevi, a to je pogresno
razlikujte folirante od autenticnih licnosti
Управо тако.

С тим што овима који мрзе (било хомосексуалце, било кога другог) у ствари ови провокатори и како их ја зовем "полит-парадери" заправо баш добро дођу да оправдају своју мржњу... И тако се лепо међусобно допуњују, све у круг...

aristokrata

Aktivan član
Poruka
1.599
Aristokrata, dosta si ispisao nemam sad vremena da odgovorim detaljno, a pogotovo jer si pravio Strawmane ili mi odgovarao sa "mislis da samo gejevi imaju pravo da ne budu bijeni" i tako mi naturas kao da sam zaista rekao da samo oni imaju pravo izuzeca od batinanja a kao drugi nemaju - ja to nisam rekao npr, niti imas pravo to da mi zakacinjes da bi oborio smesnu izreku "Da ih niko ne dira".

I ti i ja i svi znamo da to nije tacno, i da IH DIRAJU. Diraju ih veoma na svakojake nacine. Znaci ja to ne kazem, KAZES TI, a onda umesto SEBI , ti das MENI tu neku etiketu sebicnosti i egocentricnosti. Sm

Izvini, ali pošto ni ja uopšte nisam rekao da nikada nikoga od p.ederaša niko nije dirao, onda ni ti nemoj da trvrdiš, kao kontru meni, da uvek sve homiće diraju, jer to nije tačno. Ko je dirao Ćirilova? Ili sad da ne nabrajam. Ja sam rekao da ih niko ne dira dok ne počnu da se politički nameću. A ti kažeš da ih diraju...znači nadovezuješ se na moje reči kontriranjemApsolutno je besmisleno da se policija izvodi na ulice da bi se udovoljilo političkim diktatima jedne falično bludne manjine. A ti uzvraćaš da ih diraju, pa šta očekuješ koji odgovor. Imaš problem mišljenja i komunikacije?
Znaci ja to ne kazem, KAZES TI, a onda umesto SEBI , ti das MENI tu neku etiketu sebicnosti

Ne, nego ti valjda pričaš u komunikaciji sa mnom, u nekom dijalogu, i to je ono što daje smisao tvojim rečima, od toga zavisi i smisao i kontekst. Ali ti dijalog ne pratiš, ne možeš da povežeš tvoje sa mojim rečima,nego vidiš i meriš samo svoje reči. Vi zagovornici ideologije homoseksualiteta zaista niste sposobni za dijalog nego samo za monolog.

Gejeve batinaju i zlostavljaju na najrazlicitije nacine i tacka. To je istina. Da li to rade i ostalima, kojima tacno, koliko, je sasvim druga tema i vanpredmetno ovde, p
Pa važno je jer da bi se nešto logički konstatovalo a kamoli kritički analiziralo mora da se stavi u kontekst a ne da se vadi iz njega i da samo sebe postavlja kao merilo. To je sebičnost.
Da li su gejevi bezgrešni, da li su mirni i pasivni, nenasilni i nenametljivi, pa nikada ne zaslužuju nikakvu kamoli negativnu reakciju ili su samo izvan svake kritike, i nekažnjivi? Dakle zašto uopšte to spominješ?
Nisu nimalo miroljubivi! Bar ne ovi politički aktivisti. Što ljudskopravaško gloablističke ustanove anticivilizacije budu više štitile i podsticale njihove prestupe to će veću reakciju izazivati u okolini.

Kao dan „službenog“ uvoda u agresivno ponašanje LGBT aktivista obično se uzima 27.06.1969. godine, kada je pred barom „Stonewall“ u New Yorku razjarena masa razbijala sve pred sobom. Taj dan se naziva "Gay Liberation Day". Povodom racije zbog nedozvoljenog točenja alkohola u tom baru koga su vodili lokalni mafijaši, ljuti pripadnici homoseksualne zajednice su ozledili 4 policajca. Inače najpopularniji slogan gay – aktivista tih godina glasio je: "Two, four, six, eight – Smash the family, smash the state! "- „2 , 4 , 6 , 8 – uništi porodicu, uništi državu!„. To je bit njihovog „programa“.

Posle ovog razbijačkog čina koji LGBT obeležavaju kao svoj dan, kontrolu nad pokretom preuzima "Gay Liberation Front".

Ovi aktivisti su kao svoj primarni cilj imali vršenje pritiska na psihologe i psihijatre. Od 1970. do 1973. gay aktivisti su neprekidno napadali i pretili psihijatrima a takve prtetnje su dovele do glasanja, da se homoseksualizam „ukine“ kao bolest. To je ujedno bio prvi put u istoriji medicine, da se na taj način ukida neka bolest. Nova kategorija je glasila " Sexual orientation disturbance ". Dr Robert Spitzer koji je svojim autoritetom u struci tada pomogao da se homoseksualnost skloni sa popisa psihijatrijskih poremećaja, posle je u svojim istraživanjima ustanovio da ipak može doći do promene neželjene seksualne orijentacije. Pod pritiskom gay lobija, svoj iskaz je morao ublažiti, ali ipak nije od njega u potpunosti odstupio. Kada je ova odluka izglasana, mnogi članovi APA (American Psychiatric Asociation) se nisu slagali i tražili su da se svih 17905 članova izjasni. Glasalo je samo 10555 jer ostali nisu dobili poziv. Od onih koji su glasali, „za“ skidanje homoseksualnosti sa popisa bolesti je glasalo njih 5854 (32,7 % ukupnog članstva APA). Celi proces glasanja je nadgledala organizacija "National Gay and Lesbian Task Force", koja je ujedno slala članovima pisma sa preporukom da glasaju „za“.

Godine 1985. Marshall Kirk i Hunter Madsen plasirali su „born that way“ teoriju kao osnovu njihove kampanje u prikazivanju LGBT populacije kao žrtve. Iste godine napisali su članak pod nazivom „The gay agenda“ koji je izašao u homo magazinu „Cristopher Street“. U članku su predstavljeni strateški važni ciljevi koje treba postići u raspravi o homoseksualnosti i kako treba prisiliti oponente da se povuku ili će biti prikazani na najgori mogući način.

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.021
П. С.

Ови који тврде да је хомосексуалност болест, заправо падају у двоструку замку, и откривају се као још гори...

Чак и да јесте болест... Зашто се, уопште, не само у овоме случају, појам "болести" везује за нешто ружно, зло, и не ретко изједначава с појмом "изопачености"?

Као да је за болест сам оболели крив...

Зар не треба болесне - лечити, помоћи им, а не изједначавати их с неким злотворима?

Дакле, они који болест изједначавају с нечим злим и "грешним", заправо имају велики проблем...

(Сад, ето, размишљам и као лингвиста, но, ето ја сам писац, језик је мој дом... :) )...

aristokrata

Aktivan član
Poruka
1.599
Kada postoje dokazi vera je nepotrebna. Ko ne zna, ili ne ume, taj moze da veruje ili da sumnja, u zavisnosti od njegove strukture licnosti. Da li je izrazito sugestibilan ili paranoidan ili nesto drugo.

Zavera se svodi na praksu i ima vrlo prizemne motive a to je pljačka, bilo čega (nasleđa, imovine, resursa, dostignuća, identiteta, teritorija, tela...). Cela politička istorija jeste istorija zavera radi pljačke, i to je vrlo realan motiv i konkretna radnja. Nećete je osporiti lukavim svođenjem na " teoriju"

Gost377586

Veoma poznat
Poruka
11.136

kad kazem vera mislim prihvatanje tumacenja dokazadrugo sumnja je prirodnoi pozeljno stanje da nema sumnje lsvi bi oko tebe verovali u uga bugu a reci koliko bi to bilo deprimirajuce da svi veruju u boga i gledaju ti u soljicuXD:P
i trece cesto ima vise kontradiktornih dokaza..itd itd i brate li i love you i laku noc ne mogu vise:*

aristokrata

Aktivan član
Poruka
1.599
П. С.

Ови који тврде да је хомосексуалност болест, заправо падају у двоструку замку, и откривају се као још гори...

Чак и да јесте болест... Зашто се, уопште, не само у овоме случају, појам "болести" везује за нешто ружно, зло, и не ретко изједначава с појмом "изопачености"?

Као да је за болест сам оболели крив...

Зар не треба болесне - лечити, помоћи им, а не изједначавати их с неким злотворима?

Дакле, они који болест изједначавају с нечим злим и "грешним", заправо имају велики проблем...

(Сад, ето, размишљам и као лингвиста, но, ето ја сам писац, језик је мој дом... :) )...
Nije u tome stvar. Stvar je u tome da se bolest ne sme uzimati kao kriterijum i jedina preporuka za političke diktate, za menjanje opštih i osnovnih zakona i celog poretka zasnovanog na jedinstvu polova. To je besmisleno. Voliš ljude sa istim polnim organima, ne možeš da se usklopiš i pomiriš sa svojim telom, ali onda se ne nameći svima jer se pogotovo nećeš pomiriti sa ostatkom sveta, nego ćeš tražiti i podsticati tenzije i sukobe.

Sekenenre Tao

Aktivan član
Poruka
1.414
...
...

Ma narod ima svojih problema,
a nisu svi talentovani da se na pravi način izraze,
nego grubo ...

Ja recimo prekjuče nisam imao detetu za patike,
na televiziji gledam svet u istinskim problemima,
i onda svake godine k'o grom iz vedra neba - Parada !

To najviše nervira zato što je nerealno !
Svet ima prave probleme i nije mu jasno šta hoće oni ..?

A njima jadnicima nije lako,
njima je njihova muka najveća !

I tako,
borba crnaca u tunelu !

Miller

Legenda
Poruka
50.443
pa je l je ovo normalno?
ce337183fdf4b7ccb4059fadd131bc27.jpg

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.021
Nije u tome stvar. Stvar je u tome da se bolest ne sme uzimati kao kriterijum i jedina preporuka za političke diktate, za menjanje opštih i osnovnih zakona i celog poretka zasnovanog na jedinstvu polova. To je besmisleno. Voliš ljude sa istim polnim organima, ne možeš da se usklopiš i pomiriš sa svojim telom, ali onda se ne nameći svima jer se pogotovo nećeš pomiriti sa ostatkom sveta, nego ćeš tražiti i podsticati tenzije i sukobe.
Биће да уопште ниси разумео, кад на моје једно одговараш нечим сасвим другим....

Или сте неки од вас заиста толико наивни да верујете како тамо улицама парадирају истински хомосексуалци?

Заправо, ја ни не знам око чега се ми у ствари расправљамо - ја сам против параде, и ти си против, обоје знамо да се ради о политичкој инструментализацији и наметању...

И то не наметању хомосексуалности, већ кориштења и скривања иза те појаве, ради постизања неких других циљева...

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.021
П. С.

Иначе, ја хомосексуалност, како већ раније тамо рекох, ни не сматрам болешћу. Не знам по којим би критеријумима под појмом "болести" она уопште могла да се подведе... И душевно и телесно...

То је као кад би се рекло за особу која се претежно користи левом руком (и ногом) да је она, на основу тога болесна...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.