Quantcast

Mp3 - Piraterija ili ne?

QueenOfTheRodeo

Aktivan član
Poruka
1.201
ja praktikujem sledecu stvar....od stranih bendova kupujem pirate,jer oni i ovako imaju para,a od domacih sve kupujem originale,jer razmisljam da ako ikada i ja budem snimio ozbiljana lbum da cu zeleti da ljudi kupe taj album....a i time samo pomazem ovu nasmu malu jadnu rock-metal-punk scenu....

Ista stvar. Potpuno se slažem. Mada ne mogu da odolim a da ne kupim originale najomiljenijih albuma.

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.807
Cao,
kao i vecina vas imam brdo Mp3 pesama sto na hardu sto po diskovima. Interesuje me mozemo li svi mi kompletno doci pod udar antipiratskih asocijacija ili vlade uopste? I sta sa ovim silnim sajtovima koji daju download muzike? Ima li neko legitimno pravo da ih pogasi?
Ono sto me jos interesuje je koliko imate Mp3 pesama u licnoj arhivi. A koliko je od toga domacih? Moja arhiva je izasla na nekih 20.000 pesama od cega je oko 10.000 domacih i 10.000 stranih.
Ljudi pazite ovo sto covek napisa... kaze 20.000 peasma a od toga 10.000 domacih. :lol:

Covjek se malo POHVALIO i to negdje 2003 godine i NESTAO.....

johnny_rover

Primećen član
Poruka
664
Strani originali su preskupi. Moze se priustiti jedan mesecno, ali glupo je je preslusavati taj isti CD do sledeceg meseca kad opet treba da se kupi novi, ako cemo ici tom logikom. A i ne verujem da iko od vas moze da udje u CD shop i odluci se samo za jedno jedino izdanje. Ipak, lepo je imati omot, CD sa printom...
S druge strane MP3 je za dzabe ali kao sto ste i sami rekli dovodi do gomilanja muzike. Nije problem sto neko ima 20 000 pesama, vec to sto sigurno ne voli bar 70% toga. To je valjda i jedan od razloga sto skoro uopste vise ne slusam muziku. Kad ubacim playlistu u Winamp ispadnu mi oci dok listam muziku a nista od toga mi se ne slusa. Posto ne mogu da dozvolim da muzika koja je nekad bila moj zivot ne izaziva vise nikakvu reakciju kod mene, planiram da u skorije vreme nabavi neki dobar dek i dovucem u sobu one silne kutije sa starim kasetama (originalnim) gde se nalaze stvari koje iskljucivo volim da slusam.

DJM

Poznat
Poruka
8.446
Strani originali su preskupi. Moze se priustiti jedan mesecno, ali glupo je je preslusavati taj isti CD do sledeceg meseca kad opet treba da se kupi novi, ako cemo ici tom logikom. A i ne verujem da iko od vas moze da udje u CD shop i odluci se samo za jedno jedino izdanje. Ipak, lepo je imati omot, CD sa printom...
S druge strane MP3 je za dzabe ali kao sto ste i sami rekli dovodi do gomilanja muzike. Nije problem sto neko ima 20 000 pesama, vec to sto sigurno ne voli bar 70% toga. To je valjda i jedan od razloga sto skoro uopste vise ne slusam muziku. Kad ubacim playlistu u Winamp ispadnu mi oci dok listam muziku a nista od toga mi se ne slusa. Posto ne mogu da dozvolim da muzika koja je nekad bila moj zivot ne izaziva vise nikakvu reakciju kod mene, planiram da u skorije vreme nabavi neki dobar dek i dovucem u sobu one silne kutije sa starim kasetama (originalnim) gde se nalaze stvari koje iskljucivo volim da slusam.
Kod mene to nije slucaj.
Imam gomilu pesama, a nikada nisam skidao nesto sto ne volim.
Mogu reci da 99% stvari volim od onoga sto imam, a onaj jedan posto se izgubi u diskografijama, jer postoje pesme od grupa koje slusam koje i nisu bas nesto.

Al' slazem se da je gomila muzike na jednom mestu neuredna.
Po meni najbolje resenje je da se to lepo sortira po zanrovima, godinama il' sta ja znam vec po cemu... (Bar ja tako radim).

I onda biram muziku po raspolozenju... :D

Night Prowler

Domaćin
Poruka
3.052
Mislim da je danas borba sa mp3 piraterijom besmislena, to su čak i autori i bendovi shvatili pa su sad okrenuli mp3 format u svoju korist :). Mnogi ,pogotovu neafirmisani, bendovi koriste mp3 i internet radi promocije svoje muzike, danas svoi bendovi imaju maj spejs strane i tako šeruju svoju muziku sa publikom... U normalnim zemljama razmišljaju po sistemu: postavicu svoju muziku na net, kako bi bila svima dostupna, kako bi je čulo što više ljudi a onda će fanovi kupovati originale i punićemo arene i stadione...

jecawaste

Domaćin
Poruka
4.815
Ja bih voleo sada jos uvek nabavljamo ploce ili kasete iliiii diskove...neki moji stariji drugari su mi pricali kako su cekali da im ploce stignu iz londona i za to odvajali novac od usta, a dok ne stignu oni su mastali o tome kako bi pesme mogle da zvuce...ili citaju fanzine u kojima se nalaze OPISI PESAMA!!! Dakle morao si stvarno da se boris da bi cuo ono sto volis...a danas sa dva klika imas celu diskografiju nekog benda pa se kurcis kako si veliki fan i kako imas sve od njih...
Da,sad je muzika isuvise dostupna...Starije generacije su kupovale prlocu/CD jednom u mesec dama i vise,ali na taj nacin su uspeli vise da se vezu za grupe i preslusavaju ih po 50 puta...
Zato ne skidam te diskografije i puno muzike odjednom jer onda nijednu pesmu ne posmatras kao posebnu,vec hajde ovu,pa ovu i izgubis zelju da slusas dalje(bar se meni tako deesavalo)

Sid*

Aktivan član
Poruka
1.645
Da,sad je muzika isuvise dostupna...Starije generacije su kupovale prlocu/CD jednom u mesec dama i vise,ali na taj nacin su uspeli vise da se vezu za grupe i preslusavaju ih po 50 puta...
Zato ne skidam te diskografije i puno muzike odjednom jer onda nijednu pesmu ne posmatras kao posebnu,vec hajde ovu,pa ovu i izgubis zelju da slusas dalje(bar se meni tako deesavalo)
Upravo tako...:wink:

Sid*

Aktivan član
Poruka
1.645
Mislim da je danas borba sa mp3 piraterijom besmislena, to su čak i autori i bendovi shvatili pa su sad okrenuli mp3 format u svoju korist :). Mnogi ,pogotovu neafirmisani, bendovi koriste mp3 i internet radi promocije svoje muzike, danas svoi bendovi imaju maj spejs strane i tako šeruju svoju muziku sa publikom... U normalnim zemljama razmišljaju po sistemu: postavicu svoju muziku na net, kako bi bila svima dostupna, kako bi je čulo što više ljudi a onda će fanovi kupovati originale i punićemo arene i stadione...
Ma prvo ti izdaj album pa neka se lepo prodaje, a promocija se radi na zivim svirkama a ne na gej spejsovima-nema tu 'leba :mrgreen:

blackmore95

Domaćin
Poruka
3.742
pa ti izbrishi koje ti se ne svidjaju ja nemam mnogo muzike na kompjuteru ali imam samo grupe koje volim:lol:

blackmore95

Domaćin
Poruka
3.742
upravu si ne moze covek da se veze za mnogo grupa vec samo za one odabrane ne valja pretrpati kompjuter sa pesmama koje odslushash po 3 puta (ja imam taj problem)
:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.