Mozgalice, pitalice, vezano za svet životinja (zabava)

tako je.odgovor je konj nije vezan

Možda je vezan za motku koja je udaljena 5 m. od štale a konj se nalazi sa suprotne strane motke, to je 10 metara.

Ali mislim da je i ovaj ves.boletov odgovor sasvim ispravan i da ga takođe treba uvažiti.. nije važno što na izvornom sajtu ne piše tako.. i dalje je moguć i tačan..

Pas, mačke ili srce?

EvEgGn4XUAMnOEN.jpg

Ako vas zanima da li ste osoba koja je predodređena da se zaljubi ili ste osoba koja će svoje dane provesti sama, pomoći će vam ova optička iluzija.
Sve što treba jeste da pogledate ilustraciju i kažete sta ste prvo primetili.

U spojleru su odgovori

Mačke
Ako ste prvo primetili mačke, vi ste osoba koja je bila zaljubljena, ali ste suštinski srećniji kad ste sami. Isprobali ste kako je to imati romantičnu vezu, ali ništa vas ne nadahnjuje i čini srećnijima nego kada ste sami.
Pas
Ako ste prvo videli psa, vise ste osoba koja raste i napreduje kad se zaljubi. Biti u vezi pomaže vam da se usredsredite na svet na drugačiji način. Biti sa drugom osobom čini vas najboljom verzijom sebe.
Malo srce
Ako ste prvo videli malo srce, vi ste osoba koja ljubav vidi gde god pogleda. Mogli biste napraviti veliki skok i zauvek biti sa samo jednom osobom, ali jednako je verovatno da ćete ljubav pronaći u grupi prijatelja ili kolega s posla.

Ja sam, naravno, videla prvo psa.. :) Pa svako će najpre videti ono što mu je najbliskije.. a i ovaj test se opet bazira na izmišljenim karakteristikama ljudi koji "više vole" pse ili mačke.. (da su ljudi koji imaju pse po prirodi više socijalni, a ljudi koji imaju mačke više asocijalni).. što je - kako smo već videli u diskusiji u ovoj temi - skroz netačna karakterizacija..

Evo vam jedna pitalica i od mene:

Petar je napustio svoj kamp i pešačio 3 km na jug. Onda je skrenuo na istok i pešačio 3 km. Zatim je skrenuo na sever i pešačio 3 km, kada je naišao na medveda u sopstvenom šatoru koji je jeo njegovu hranu! Pitanje glasi: koje je boje bio medved?
Žute sa roza pegicama?
Pa bele naravno.
Jedino na Polovima možeš tako da šaraš na istok i zapad.
A kako na Južnom Polu nema medveda, ostaje samo Severni Pol...

P.S.
Mada ni to nije tačno, pogledaj Pitagorinu teoremu.

Poslednja izmena:
Žute sa roza pegicama?
:lol: :zaljubljena:

Pa bele naravno.
Jedino na Polovima možeš tako da šaraš na istok i zapad.
A kako na Južnom Polu nema medveda, ostaje samo Severni Pol...
Ovaj odgovor je tačan.. Bravo!! :D👍

P.S.
Mada ni to nije tačno, pogledaj Pitagorinu teoremu.
To je i meni odmah palo na pamet u samom startu.. ali mislim da je ovde reč o tome da se jedino na samom polu svi meridijani sustiču u jednoj tački.. To nigde više nije slučaj, pa ne bi mogao da se ovim načinom kretanja vrati u istu tačku iz koje je pošao.. morao bi da se kreće u nekom momentu i zapadno ili severozapadno, da bi stigao natrag u kamp..

To je i meni odmah palo na pamet u samom startu.. ali mislim da je ovde reč o tome da se jedino na samom polu svi meridijani sustiču u jednoj tački..
Nebitno, istok je pod pravim uglom u odnosu na osu sever-jug.
Ovo je pravilno - pravougaoni trougao:
2023-05-05_202806.jpg

Ovo je (verovatno) njihov predlog rešenja - jednokraki trougao:
2023-05-05_203038.jpg

Ali to nije tačno, jer se ovde u početku ne krećeš na jug, nego na jug-jugozapad.
Tako da bi na kraju promašio Južni Pol ako bi produžio u tom pravcu.
Trik je u tome da, ako zamisliš i Južni i Severni Pol kao tačke, a ti stojiš tačno na Severnom Polu,
na koju god stranu da se okreneš i kreneš, stižeš na Južni Pol.
Ali moraš strogo da pratiš Zemljinu osu (sever-jug), što ovde nije bio slučaj.

Ali to nije tačno, jer se ovde u početku ne krećeš na jug, nego na jug-jugozapad.
Mislim da ovaj deo nije tačan, u slučaju kada se kreće sa severnog pola.. i da samo u tom slučaju gde god da kreneš - neizostavno ideš na jug.. zato što je svaka tačka ispod severnog pola u odnosu na njega samo jug (jer je ispod).. ne može biti ni istok ni zapad, pa onda ni jugozapad.. itd.

Negde mi se vrti u umu da sam to slušala na nekom dokumentarcu vezanom za neku ekspediciju, ali sad nema sile da se mogu setiti u kom.. a možda i grešim, pa uzmi sve ovo sa rezervom.. mada, meni deluje skroz logično.. (to, da je u odnosu na tačku severnog pola sve ostalo samo jug)..

Back