Možete li da preživite mesec sa platom koju zaradite?

Imam kredit, 4 neiskorištena čeka koja ne znam gdje su, imam dozvoljeni minus, imam kreditnu karticu.
Ima se, može se!
Što bi tek bilo da nemam ništa od tog... :per:
Sta znaci ima se moze se?
Mene iz banke stalno zovu da uzmem cekove, kredit i dozvoljeni minus (iako vide da nikada ne idem u minus..)
Al ja prosto mrzim bilo kakva zaduzenja, dugovanja, otplate....
Kad imam pare kupim, kad nemam, cutim.
 
Sta znaci ima se moze se?
Mene iz banke stalno zovu da uzmem cekove, kredit i dozvoljeni minus (iako vide da nikada ne idem u minus..)
Al ja prosto mrzim bilo kakva zaduzenja, dugovanja, otplate....
Kad imam pare kupim, kad nemam, cutim.
To je bilo u prenesenom značenju. Imam kredit, dugove, minus, karticu za još minusa, da se još više zakopam...
Da je sjajno, nije, ali biti će još i gore koliko najavljuju.
 
Kredit je opravdan jedino kod velikih jednokratnih investicija... a ovi potrošački krediti od danas do sutra su čista pljačka i zloupotreba ovih što su nesposobni da ostave sto evra na stranu.
Posluže svrsi, ako je nekome plata 1200 evra a rata mesečna 200evra i vrati možda 600evra preko pozajmljene sume na 5 godina to je sasvim podnošljivo i ne opterećujuće za istog. A rešio si trenutni problem (npr. napravio novu kuhinju i renovirao si stan ili opremio vikendicu) za koji ti je trebao keš.
Ako radiš za 50.000 dinara i rata ti 20.000 a uzeo si da odvedeš ženu i decu na more...jbg to nije dobro nikako.

Poenta potrošačkog kredita je da se ne zadužiš preko realne mogućnosti da ga isplatiš, kao prva pomoć onda može da posluži.
 
Lako reći, nemoj... Vidjeti ćemo što i kako kad otplatim ovaj
Тако само финансираш банку.

Уђеш у минус... па ти банка наплаћује коришћење тога нечега... тако некако.

Ако успеш да уштедиш - не финансираш банку.
 
Kredit je opravdan jedino kod velikih jednokratnih investicija... a ovi potrošački krediti od danas do sutra su čista pljačka i zloupotreba ovih što su nesposobni da ostave sto evra na stranu.
... и онда их банка натера да "оставе са стране" неки износ.

Шишање оваца... тј. финансијски неписменог народа.

Иначе, нигде нисам чуо да се изучава управљање личним/породичним финансијама.
 
ал некако баш и не може се у томе бити чврст (у ћутању) кад школујеш децу у ово време где се све плаћа.
дакле, потпуно разумем људе који се задужују кредитима ради школовања деце...ако немају доста својих прихода да то финансирају.
неко ће рећи - па што не студирају на буџету? ах.
 
nemam kredite, živim sama, plaćam kiriju, umem da "štedim" i organizujem se i čini mi se da bi za mene - ali samo mene jednu, onih 500€ koje vučić godinama vrti u etar bilo dovoljno za kako tako pristojan život jer stvarno nemam neke velike želje i prohteve.
jednostavno više nemam ni snage ni volje da želim bilo šta jer sam shvatila da ovde u ovom sistemu više nema šanse da ikada išta bude bolje.
ne mogu ni da zamislim kako je onima koji imaju i decu.
 
nemam kredite, živim sama, plaćam kiriju, umem da "štedim" i organizujem se i čini mi se da bi za mene - ali samo mene jednu, onih 500€ koje vučić godinama vrti u etar bilo dovoljno za kako tako pristojan život jer stvarno nemam neke velike želje i prohteve.
jednostavno više nemam ni snage ni volje da želim bilo šta jer sam shvatila da ovde u ovom sistemu više nema šanse da ikada išta bude bolje.
ne mogu ni da zamislim kako je onima koji imaju i decu.
Nazalost mora se ispratiti sablon vrtica i skole i sve usput navlakuse na potrosacko drustvo,ako ima sta da se proda i zapali sto dalje u divljinu, neko napusteno selo ili planina da malo covek prozivi rasterecen, inace u gradu moze samo da se rokne i da ne zali
 
Posluže svrsi, ako je nekome plata 1200 evra a rata mesečna 200evra i vrati možda 600evra preko pozajmljene sume na 5 godina to je sasvim podnošljivo i ne opterećujuće za istog. A rešio si trenutni problem (npr. napravio novu kuhinju i renovirao si stan ili opremio vikendicu) za koji ti je trebao keš.
Ako radiš za 50.000 dinara i rata ti 20.000 a uzeo si da odvedeš ženu i decu na more...jbg to nije dobro nikako.

Poenta potrošačkog kredita je da se ne zadužiš preko realne mogućnosti da ga isplatiš, kao prva pomoć onda može da posluži.
Moraš da odlučiš,da li ćeš da kupiš košulju ili platiš
porez
 

Back
Top