Može se lepo živeti bez EU i zaustavimo ucenjivačku politiku!

@) pa upravo sam napisao da ukupno daleko više para dobiješ nego uložiš, ne znam točno, ali cca 2. mlrd eura na godišnjoj razini je razlika u tvoju korist
&) glupost, vidi @)
#) po čemu? Konkretno. EU ti ne dopušta da radiš idiotarije, stvarno puno gubiš.

Da EU ne dopušta idiotarije lgbt nikad ne bi bili u vrhu vlasti
Dovoljno što namerno biraju poremećene ličnosti sa puter dosijeima za ucenu
 
Slovenija nakon 15 godina u EU.
D6IWakNXoAE6yKC.jpeg
 
ДАЧИЋУ ПУКАО ФИЛМ: Питам ја Пацолија хоће ли да престане да лобира за независност, а он ћути! Е, па онда нећемо ни ми са отпризнавањем!
31-08-2019 Фокус 5 Србија Политика

Шеф српске дипломатије Ивица Дачић оценио је данас да је позивом представника Приштине на састанак у Хелсинкију направљен лош преседан, истичући да су земље које нису признале Косово, али и оне које јесу, изразиле незадовољство јер нису биле обавештене о њиховом доласку.


Дачић је за РТС истакао да је ово први пут да је измењен формат тог састанка, али је нагласио да је са аспекта Београда прихватљиво да учествује разним скуповима, ако се испоштује принцип обележавања само имена људи, без државних обележја, такозвани "гимних формат".
"Није било повода да Србија не учествује на састанку", рекао је Дачић.
Он је истакао да је Шпанија протестовала због промене формата, односно чињенице да на састанак министара спољних послова ЕУ и земаља кандидата нису позване само кандидати, него и партнери.
"Није само Шпанија изразила протест, све земље које нису признале Косово су изразиле незадовољство, али и земље које јесу признале Косово су изразиле незадовољство јер их (шефица европске дипломатије Федерика) Могерини уопште о томе није обавестила", рекао је шфе српске дипломатије.
Он је упитао шта ће се десити кад наследник Могерини, Жозеп Борел, не буде позвао БиХ и Косово на састанак.
"Они ће да се љуте што нису позвани? То је лош преседан који је направљен, а нарочито јер за то није било разлога пошто није било позитивних помака у региону, нарочитио од стране Приштине. Напротив, она је имала све те акте који нарушавали регионалну сарадњу", рекао је Дачић.
Каже да је на састанку подсетио да је он потписао Бриселски споразум 2012. године. "Ви сте гарантовали, тако сам им се обратио, да ће то бити реализовано. Данас то више нико не спомиње", нагласио је Дачић.
Говорећи о захтевима да Србија не треба да ради на повлачењу признања Косова, Дачић је рекао да је у Хелсинију упитао да ли друга страна хоће да престане са лобирањем за признање Косова.
"Питам Пацолија, хоће ли да престане да лобира за независност. Он ћути. Онда нећемо ни ми", поручио је Дачић.

Шеф српске дипломатије рекао је да Приштина жели да се кандидује за Савет Европе и да њихова представница у Стразбуру жели да прави изложбу са одећом коју су жене носиле кад су биле силоване. "Такве морбидне ствари ми треба да поздрављамо и аплаудирамо?", казао је Дачић.
 
Sve zavisi gdje radiš. Bitno je da ima posla i da se fabrike otvaraju. Ostalo je ne bitno. Vìza za EU zemlje ne treba. Moguće je iseljenje za EU i traženje posla na tržištu EU zemalja malo otežano nego Hrvatskoj ali može. Jedine zemlje koje su uspijele podiči standard ulaskom u EU su Slovenija i relativno Češka. One su uspjele preći tih famoznih 1000€ mjesečne neto zarade.
 
Без ЕУ се може живети много боље него са ЕУ. Али не можете ви. Ви сте 250 година иза ЕУ.
Može ako se stvarno bez fige u džepu ima za cilj stvaranje takvog sistema. Zaboravljate da su Srbi u takvoj poziciji da se nema odakle ni početi, pa je i EU iako daleko od savršenstva bolje i uređenije stanje.
 
31. avgust 2019 |(Telegraf.rs/Tanjug)
Bojkot zbog Prištine u Helsinkiju: Borelj napustio sastanak na kom je bio Pacoli
Pogledajte prilog 588484


To je potvrdio i šef diplomatije Ivica Dačić, koji je učestvovao na sastanku u Helsinkiju
Španski ministar Đozep Borelj, budući šef diplomatije EU, bojkotovao je sastanak zvaničnika EU i partnera sa ZapadnogBalkana u Helsinkiju, jer je pozivnicu dobila i Priština, pišu "Novosti".

Kako prenosi list, Borel je došao na samit u Helsinki, ali ne i na sastanak na kojem je bio i ministar spoljnih poslova privremenih institucija u Prištini Bedžet Pacoli.
To je za list potvrdio i šef diplomatije Ivica Dačić, koji je učestvovao na sastanku u Helsinkiju, čiju atmoferu je i pre njegovog početka "podgrejala" odlazeća šefica diplomatije Federika Mogerini, koju bi upravo Borel trebalo da nasledi, jer je, protivno dosadašnjoj praksi, pozvala i Prištinu.


- Španija je bila protiv toga da se oni pozovu. Jer ovo je prvi put da je pozvana teritorija koja je daleko od statusa kandidata za članstvo u EU. Dosadašnji Gimnih format ovih sastanaka, koji su se održavali na svakih šest meseci, sada je veštački promenjen i učinjen je presedan, pa je tako Mogerinijeva umesto da pozove zemlje kandidate, pozvala partnere sa Zapadnog Balkana. Ako je dosadašnja praksa bila da se ovi sastanci održavaju u formatu ministara spoljnih poslova članica EU i kandidata za članstvo, ne vidimo nikakvo opravdanje za promenu formata - kazao je Dačić.
On je tokom sastanka u Helsinkiju izrazio nezadovoljstvo Srbije zbog ovog poteza.
to on zbog baskije, a ne iz neke naklonosti prema srbiji...svako se češe tamo gde ga svrbi...
 
Sve zavisi gdje radiš. Bitno je da ima posla i da se fabrike otvaraju. Ostalo je ne bitno. Vìza za EU zemlje ne treba. Moguće je iseljenje za EU i traženje posla na tržištu EU zemalja malo otežano nego Hrvatskoj ali može. Jedine zemlje koje su uspijele podiči standard ulaskom u EU su Slovenija i relativno Češka. One su uspjele preći tih famoznih 1000€ mjesečne neto zarade.
Moje mišljenje je da od EU profitira apsolutno svaka članica, a Pirgavi će se upoznati s time na bolniji način.
 
Moje mišljenje je da od EU profitira apsolutno svaka članica, a Pirgavi će se upoznati s time na bolniji način.
Ja ne vidim da je nešto puno bolje u Rumuniji i Bugarskoj od kad su 2007 ušle u EU. Bio u Bugarskoj 2014 ništa impresivno tipična balkanska zemlje. Poljska je duže od Bugarske ušla u EU plata ko u Hrvatskoj. Prvi susjed im Njemačka. Nikakvog benefita ili u mrvica da su dobili neku pomoć. Jedino su Slovenci profitirali ali oni su oduvijek bili ekonomski razvijeni. Samo fasadu uljepšali.
 
Da li ti imas razvijen centar za razmisljanje.??? Pa sta mislis,ako je CELA EVROPA usla u EU,pa zar mislis,zar uopste mozes da pomislis,da smo
JEDINO MI SRBI,NAJPAMETNIJI,da mislimo da mozemo ziveti u evropi,gde su SVE ZEMLJE U EZ I ATLATSKOM PAKTU.???
Tebi je centar za razmišljanje odstranjen jer indirekno lobiraš da se NATO prihvati u svakom smislu.Kosovo istog momenta ulazi u NATO posle potpisivanja bilo kakvog sporazuma.A Srbija posle sporazuma sigurno neće ući u EU.I posle toga svi da uzmemo puške u ruke nećemo moći sprečiti dalje rasparčavanje teritorije počev od Preševa i Sandžaka!
 
Tebi je centar za razmišljanje odstranjen jer indirekno lobiraš da se NATO prihvati u svakom smislu.Kosovo istog momenta ulazi u NATO posle potpisivanja bilo kakvog sporazuma.A Srbija posle sporazuma sigurno neće ući u EU.I posle toga svi da uzmemo puške u ruke nećemo moći sprečiti dalje rasparčavanje teritorije počev od Preševa i Sandžaka!
Izvini,ali ti si potpuno van normalne sfere razmisljanja.Nemoj da mi nista odgovaras,jer sa tobom ne zelim nikakvu komunikaciju.!!!
 
Tebi je centar za razmišljanje odstranjen jer indirekno lobiraš da se NATO prihvati u svakom smislu.Kosovo istog momenta ulazi u NATO posle potpisivanja bilo kakvog sporazuma.A Srbija posle sporazuma sigurno neće ući u EU.I posle toga svi da uzmemo puške u ruke nećemo moći sprečiti dalje rasparčavanje teritorije počev od Preševa i Sandžaka!
J.....lo te i Presevo i Sandzak majmune.!
 
...To kako se onda zivelo,to je od milijardi,koje j etaj hokstapler Tito uzimao
na zajam a sa rokom vracanja,kada on ugine.Ej,osvesti se.Posle njegove smrti,nama je SAD otpisala 7o% duga.Da to nije ucinjeno,mi danas ne
bi imali ni suva leba da jedemo.Ej...bukovino razm,isli malo....

Једна земља од 20 милиона становника није могла живети деценијама од 20-так милијарди долара.
 
ДАЧИЋУ ПУКАО ФИЛМ: Питам ја Пацолија хоће ли да престане да лобира за независност, а он ћути! Е, па онда нећемо ни ми са отпризнавањем!
31-08-2019 Фокус 5 Србија Политика

Шеф српске дипломатије Ивица Дачић оценио је данас да је позивом представника Приштине на састанак у Хелсинкију направљен лош преседан, истичући да су земље које нису признале Косово, али и оне које јесу, изразиле незадовољство јер нису биле обавештене о њиховом доласку.


Дачић је за РТС истакао да је ово први пут да је измењен формат тог састанка, али је нагласио да је са аспекта Београда прихватљиво да учествује разним скуповима, ако се испоштује принцип обележавања само имена људи, без државних обележја, такозвани "гимних формат".
"Није било повода да Србија не учествује на састанку", рекао је Дачић.
Он је истакао да је Шпанија протестовала због промене формата, односно чињенице да на састанак министара спољних послова ЕУ и земаља кандидата нису позване само кандидати, него и партнери.
"Није само Шпанија изразила протест, све земље које нису признале Косово су изразиле незадовољство, али и земље које јесу признале Косово су изразиле незадовољство јер их (шефица европске дипломатије Федерика) Могерини уопште о томе није обавестила", рекао је шфе српске дипломатије.
Он је упитао шта ће се десити кад наследник Могерини, Жозеп Борел, не буде позвао БиХ и Косово на састанак.
"Они ће да се љуте што нису позвани? То је лош преседан који је направљен, а нарочито јер за то није било разлога пошто није било позитивних помака у региону, нарочитио од стране Приштине. Напротив, она је имала све те акте који нарушавали регионалну сарадњу", рекао је Дачић.
Каже да је на састанку подсетио да је он потписао Бриселски споразум 2012. године. "Ви сте гарантовали, тако сам им се обратио, да ће то бити реализовано. Данас то више нико не спомиње", нагласио је Дачић.
Говорећи о захтевима да Србија не треба да ради на повлачењу признања Косова, Дачић је рекао да је у Хелсинију упитао да ли друга страна хоће да престане са лобирањем за признање Косова.
"Питам Пацолија, хоће ли да престане да лобира за независност. Он ћути. Онда нећемо ни ми", поручио је Дачић.


Шеф српске дипломатије рекао је да Приштина жели да се кандидује за Савет Европе и да њихова представница у Стразбуру жели да прави изложбу са одећом коју су жене носиле кад су биле силоване. "Такве морбидне ствари ми треба да поздрављамо и аплаудирамо?", казао је Дачић.
gde god su branili srpski narod...srpski socijalisti i srpski radikali...danas tu nema Srba
 
U EU projekat je uloženo desetine milijardi dolara. Šta vi mislite da će oni baš tako olako popustit' i dozvolit' da im Britanija zbriše? Elita je zamislila EU i oni će je i dalje razvijati - cilj je kao što se zna sjedinjene evropske države, jer se u budućnosti nema šanse takmičiti sa azijatskim mnogoljudnim državama koje samo šire svoj uticaj.
Ako dozvole propadanje projekta, onda je budućnost evropskih država veoma upitna
 

Back
Top