Moze li zena biti samo prijateljica muskarcu?

Може и без мувања, ако прихвате да то није опција и да је пријатељство једино што је могуће.
Da, ali tu onda postoji prostor gde je moguce da jedan pati i prihvata odnos u smislu, daj sta das pa nek je i drugarski..
To onda nije pravo prijateljstvo.
Kad prodje taj prvobitni nalet tog nekog preispitivanja zelja i potreba i kad oboje uvide da izmedju nema niceg,
kad se ugasi muskarac u muskarcu i zena u zeni, onda moze...
 
Da, ali tu onda postoji prostor gde je moguce da jedan pati i prihvata odnos u smislu, daj sta das pa nek je i drugarski..
To onda nije pravo prijateljstvo.
Kad prodje taj prvobitni nalet tog nekog preispitivanja zelja i potreba i kad oboje uvide da izmedju nema niceg,
kad se ugasi muskarac u muskarcu i zena u zeni, onda moze...
Имаш право. Али и ако узме по принципу дај шта даш и остане, исто прође тај првобитни налет и угасе се ти пориви.
Па чак и у везама страсним, љубавним временом се све стишава, погасе се пориви.

Врло је могуће да сам понекад апсолутно игнорисала покушај мувања и истрајно узимала само пријатељство.
Време покаже све.
 
Pa stoji i to. Ako ti je prijatelj, shvatace te i kao seksulno bice.
Mialim da je tu ta caka, zasto zena moze tesko da bude prijatelj muskarcu.
Jer gledaju priselektivno na takvig najcesce. Nisam ga ja hebala, znaci da nije ni za moje drugarice. Gledaju ga aseksualno.
To ti nije prijatelj. Ona samo u tebi trazi paznju. Vrv ima dominantne drugarice kod kojih nema prostora da se ispolji, a ti si ovako stalozen i onda ona ima prostor da prica tu.
Dakle pravo prijateljstvo je nesto totalno drugo. Jer ona je zensko, bez obzira na sve i mora biti svesna da ona sa sobom nosi taj dragulj: pristup i selekciju kod drugih zena.
 
Može, evo baš jedna Marta je bila moja. Bila je devojka jednog mog druga. Svojevremeno smo se družili. Izašli nekoliko puta. Bila mi je pravi prijatelj. Znala je neke stvari koje drugi nisu znali o meni. I ni pomišljao nisam da je otmem tom svom drugaru "Čovek koji te voli, prijatelj je moj"
 
Može, evo baš jedna Marta je bila moja. Bila je devojka jednog mog druga. Svojevremeno smo se družili. Izašli nekoliko puta. Bila mi je pravi prijatelj. Znala je neke stvari koje drugi nisu znali o meni. I ni pomišljao nisam da je otmem tom svom drugaru "Čovek koji te voli, prijatelj je moj"
Nisi - jer nije bilo prostora?
A da nije bila žena tvog drugara?
 
Naravno da može ali preduslov je da se ne takmiče. Doduše, to je preduslov svih preduslova, za sve odnose koji postoje. Ako imamo takmičenje, normalno je da imamo i pobednika, ako neko treba da pobedi onda su sva sredstva dozvoljena pa i sex kao najrazornije. Ako nema takmičenja, a uz pretpostavku da smo odmakli od životinja i umemo da kontrolišemo hormone, problem sexualnosti se neće postavljati. Čiča miča i gotova priča.
 
Screenshot_20220731_221736.jpg

Screenshot_20220731_221756.jpg
 

Back
Top