Može li Nikolić pobediti Tadića

Српска напредна странка је последња шанса да се овај режим пошаље у политичку историју. Ако СНС у томе овај пут не успе, ДС ће још дуго владати.

Osim ako...kao što kaže ona pesma: "tvojoj/njihovoj dvopartijskoj/ sreći, dođe neko nepoznati treći"....i završi sa ovom agonijom;)
 
Због интереса владајућих странака режим спаја неспојиво
Конференција за новинаре, 06.03.2011.
Марко Ђурић: Даме и господо новинари, добар дан и добродошли на конференцију за новинаре Српске напредне странке. СНС сматра да режим због очувања интереса владајућих странка спаја неспојиво и ставља интересе владајуће коалиције изнад интереса Србије и њених грађана. СНС сматра да поједина решења о којима можемо чути из медија ових дана, а која се тичу реконструкције Владе воде директном урушавању државних институција и указују на то да је читава реконструкција Владе само позоришна представа која има за циљ да очува режим колико је год могуће, макар за недељу дана, макар за месец дана.

Реконструкција Владе је театар апсурда, између осталог због тога што се истим министрима који у својим сопственим матичним ресорима до сада нису показали никакав резултат планира да повери нови терет одговорности. Тако имамо ситуацију да се говори о томе да ће се, примера ради, министру који је био задужен за ресор инфраструктуре сада поверити и део ресора енергетике што самим тим имплицира да се може поставити и питање да ли то значи да ће сада Влада и нафтоводе и гасоводе да гради и одржава на начин на који је градила аутопутеве. Дакле, потпуно је јасно да је наводна реконструкција Владе још једно искушавање стрпљења грађана Србије и игнорисање њихове јасно изражене и формулисане воље и на митингу 5.фебруара и кроз низ других активности које је СНС као водећа опозициона странка покренула у претходном периоду. Ми упозоравамо режим да не искушава стрпљење грађана лажном реконструкцијом Владе од које грађани Србије очекују још само један потез, а то је оставка и расписивање ванредних парламентарних избора.

СНС сматра да је стање у Србији неодрживо, како у социјалном, тако и у економском и политичком смислу о чему сведочи и најновији светски индекс конкурентности Светског економског форума по коме је Србија пала на трагично 136 место у свету по жељи младих да остану у земљи. Дакле, Србија је трећа земља у свету по броју младих који одлазе из ње. По питању независности правосудних институција Србија је на 124 месту од 139. По питању расипања државног новца Србија је на 124 месту од 139. По питању ефикасности правног система у решавању спорова Србија је на 132 месту од 139. По питању квалитета путева Србија је на 123 месту. По питању квалитета инфраструктуре Србија је на 122 месту. По питању оптерећења инвеститора државном регулативом Србија је на 131 месту. Сви ови подаци говоре о томе да је стање у Србији неодрживо, са једне стране, а са друге стране имамо Владу која игнорише захтеве грађана. Да ли ће најављена реконструкција Владе, која је, као што сам рекао, само позоришна представа покренути нешто добро у Србији ако дође до спајања Министарства за културу и Министарства за телекомуникације? Министарство за културу може да се похвали тиме што у Србији, можда јединој у Европи, имамо Народни музеј који не ради и то не ради пуних 7 година. Имамо Народну библиотеку која не ради годинама. Имамо читав низ других културних институција које су у катастрофалном стању. Спајањем са Министарством телекомуникација планери реконструкције Владе можда планирају да добијемо виртуелну културу или можда мисле да неће ни бити потребе за постојањем Министарства за телекомуникације када изврше продају Телекома Србије, последњег преосталог вредног националног ресурса који Србија има.

Штета само што се ова критика власти не завршава на следећи начин:

Имамо програм и визију који ће за кратко време, најкасније за шест месеци, видно поправити социјални и економски положај грађана и донети опоравак, а потом и развој Србији.
А тај програм и визија су следећи:

/па наведу/.

И очас се постигне НАРОДНИ ДОГОВОР, и без седења на стиропору, да људи који имају јасан и реалан програм легитимно и легално преузму власт и учине то што су рекли.

Само...:think:
 
У нашој демократској бајци, баш све је могуће !
 

Prilozi

  • 227.jpg
    227.jpg
    71,9 KB · Pregleda: 39
U najnovijem Mostu Radija Slobodna Evropa razgovaralo o tome kakve su šanse opozicije da dođe na vlast u Srbiji. Sagovornici su bili dva univerzitetska profesora iz Beograda - politikolog Zoran Stojiljković, profesor Fakulteta političkih nauka, i sociolog Jovo Bakić, docent Filozofskog fakulteta.

Akcenti:
Zoran Stojiljković: Istraživanja javnog mnjenja o korupciji pokazuju da građani za sadašnje stanje optužuju sve političare i 70 posto ispitanih izjasnilo se za njihovo smenjivanje.
Ja verujem da među naprednjacima vlada ideološka konfuzija, ali oni su dobro istrenirani i znaju da, da bi došli na vlast, moraju prihvatili neke političke mantre koje vladaju u Srbiji.
Jovo Bakić:Njihovu pragmatičnost niko ne može potceniti. Oni bi, recimo, bez problema izručili Ratka Mladića Haškom tribunalu ako bi se to od njih tražilo
Jovo Bakić:Kosovo je nešto što ne može doneti pobedu na izborima već samo štetu. I onda je najbolje ignorisati tu temu. Na tu priču se mogu lepiti samo krajnji nacionalisti, , ali to je ipak relativno tanak sloj ljudi koji donose mali procenat glasova.
Zoran Stojiljković:Da se našalim, još nisam čuo za stiropor revoluciju. Ali, nije on tako isključiv. Mislim da bi Tomislav Nikolić bio spreman, ako vlast pokaže dobru volju, da prihvati nekakav kompromis.
Jovo Bakić:Pogledajte, na primer, jednog pametnog, mladog čoveka Olivera Dulića, koji deluje civilizovano, i onda se odjedanput sazna da ima firmu, da država posluje sa njegovom firmom i da on tako pravi poslove. Nakon tog otkrića njemu ni dlaka ne fali s glave. On je i dalje ministar.
http://www.slobodnaevropa.org/content/moze_li_nikolic_pobediti_tadica/2329343.html


Добро би било прочитати текст разговора у целини па закључити шта је могуће.
Ја још нисам начисто шта је могуће, иако сам текст читао. Има пуно ствари које се раде испод жита а ми обични смртници то не видимо.

Ja cu da odgovorim na pitanje u naslovu teme...Može li Nikolić pobediti Tadića ?

Ovo je zaista komicno pitanje...da Toma pobedi onog ko mu je najslicniji?:lol:
Zasto se uopste trkaju...kad su na istom konju?:lol:
Ne, ne..oni su istom automobilu, idu u istom pravcu, a bore se ko ce da drzi volan:)

Ne vidim smisao bacanja (davanja) nasih glasova na ta dva kandidata:)
 
Ne lupaj. šta je bre bolje? Lepo te pitam znaš li šta je dvopartijski sistem? Očigledno ne znaš...
Ваш стил обраћања је срамотан.
Врло добро знам шта је двопартијски систем-то је систем у коме у парламенту постоје само свије странке и те двије странке се боре за власт.
Најтипичнији примјер је САД гдје се за власт боре конзервативни (десно-центристички) Републиканци и (лево-центристичке) демократе.
 
Штета само што се ова критика власти не завршава на следећи начин:

Имамо програм и визију који ће за кратко време, најкасније за шест месеци, видно поправити социјални и економски положај грађана и донети опоравак, а потом и развој Србији.
А тај програм и визија су следећи:

/па наведу/.

И очас се постигне НАРОДНИ ДОГОВОР, и без седења на стиропору, да људи који имају јасан и реалан програм легитимно и легално преузму власт и учине то што су рекли.

Само...:think:
О вама (АПС Устанак), не знам пуно али оно што сам до сада чуо дјелује ок.
Само, да ли си баш толики оптимиста па да помислиш да ћете ви или ко вама случан у земљи Србији успјети да добије 51 % подршке.
Немам стварно ништа против вас, ево оно што сам прочитао од тебе до сада је доста покривено аргументима и чињеница али без медија, кампање, билборда и сл. ствари заиста је тешко успјети.
ДС је углавном медијима и пропагандом добијао изборе и поред подоста шупљег програма.
 
Штета само што се ова критика власти не завршава на следећи начин:

Имамо програм и визију који ће за кратко време, најкасније за шест месеци, видно поправити социјални и економски положај грађана и донети опоравак, а потом и развој Србији.
А тај програм и визија су следећи:

/па наведу/.

И очас се постигне НАРОДНИ ДОГОВОР, и без седења на стиропору, да људи који имају јасан и реалан програм легитимно и легално преузму власт и учине то што су рекли.

Само...:think:
Слажем се. СНС има неке идеје али то је још увијек врло далеко од довољног.
Жалосно ми је када погледам да од свих парламентраних странака, једино ДСС има разрађен економски програм :(
 
О вама (АПС Устанак), не знам пуно али оно што сам до сада чуо дјелује ок.
Само, да ли си баш толики оптимиста па да помислиш да ћете ви или ко вама случан у земљи Србији успјети да добије 51 % подршке.
Немам стварно ништа против вас, ево оно што сам прочитао од тебе до сада је доста покривено аргументима и чињеница али без медија, кампање, билборда и сл. ствари заиста је тешко успјети.
ДС је углавном медијима и пропагандом добијао изборе и поред подоста шупљег програма.

На реду је, и у току

11ug5z9.jpg



Око тога
ШТА
КАКО
КО


Око ШТА, већ постоји договор.

Око КАКО ће тек настати. Већ сад се уочава да је већина против познатих метода.

Око КО ће се постићи договор када се јасно види КО ЈЕ КО.

Невероватно звучи, али ни медији нису свемоћни.
Само Бог је свемоћан.
А нешто нам се чини да се "наоштрио" да распали по змијуринама, кад их је навео у напаст да измиле из скровишта и јасно се покажу, сигурне у своју превласт:)
 
50 % 50
Pobeda na buducim izborima je uslovljena " OCAJEM " glasaca , sto je najgora opcija. Manjina glasaca je sigurna za koga daju glas ali to su oni koji sad trenutno imaju licnu korist ili koji ce je imati promenom. Pozicija i opozicija su toliko upleteni u kriminal da im svrgavanje sa trenutne pozicije otvara vrata #. Sadasnja vlast nas je osiromasila fizicki , mentalno , ekonomski a ovi drugi nemaju program za rehabilitaciju ali nisu zadovoljni parcetom kolaca. Svodi se na to da cu riknuti kao magarac izmedu dva plasta sena.
Neko ce reci / napisati da filozofiram, a ja sam samo u dilemi kako preziveti do nekog sretnijeg vremena ako se ovo produzi. Moram da se pitam sta ce biti sa mojim detetom, da li ga uciti da mora obogaljiti 100-ine ako hoce da zivi ili da bude bogalj. Ovo novo doba demokratije kod nas je feudalizam a ne kapitalizam. U feudalizmu vladajuci nemogu da odgovaraju.
 
50 % 50
Pobeda na buducim izborima je uslovljena " OCAJEM " glasaca , sto je najgora opcija. Manjina glasaca je sigurna za koga daju glas ali to su oni koji sad trenutno imaju licnu korist ili koji ce je imati promenom. Pozicija i opozicija su toliko upleteni u kriminal da im svrgavanje sa trenutne pozicije otvara vrata #. Sadasnja vlast nas je osiromasila fizicki , mentalno , ekonomski a ovi drugi nemaju program za rehabilitaciju ali nisu zadovoljni parcetom kolaca. Svodi se na to da cu riknuti kao magarac izmedu dva plasta sena.
Neko ce reci / napisati da filozofiram, a ja sam samo u dilemi kako preziveti do nekog sretnijeg vremena ako se ovo produzi. Moram da se pitam sta ce biti sa mojim detetom, da li ga uciti da mora obogaljiti 100-ine ako hoce da zivi ili da bude bogalj. Ovo novo doba demokratije kod nas je feudalizam a ne kapitalizam. U feudalizmu vladajuci nemogu da odgovaraju.

Тако је.
Зато је и неопходан


11ug5z9.jpg



Више се нема ни времена, ни простора за омашке и гатања.
 

Back
Top