Može li neko da proširi i objasni...?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Antihejter

Iskusan
Poruka
5.984
Naleteo sam na ovo
Screenshot_20220705-034038_Lite.jpg


Ovo je nešto za šta nikad nisam čuo.
Može li neko da objasni malo opširnije?
 
Нпр. ако је неко алкохоличар,

велика је шанса да ће и његова деца бити алкохоличари, запуштени, имаће лоше образовање, живеће у лошим условима, лошег здравственог стања ће бити јер их родитељи нису чували. Од лоших родитеља, израшће деца са тежим особинама, а од њих, следећа генерација ће бити још и гора у свему. И то је правило.
 
Нпр. ако је неко алкохоличар,

велика је шанса да ће и његова деца бити алкохоличари, запуштени, имаће лоше образовање, живеће у лошим условима, лошег здравственог стања ће бити јер их родитељи нису чували. Од лоших родитеља, израшће деца са тежим особинама, а од њих, следећа генерација ће бити још и гора у свему. И то је правило.
Mislim da to nema blage veze sa zivotom. Logika da ce se to prenositi nije u skladu sa time da ce dete gledati da bude suprotno od takvog oca.
Recimo dete alkosa ode u svet, radi ko konj izrodi dete koje zavrsi tamo fakultet ozeni se kupi kucu za milion i po funti, ne pije ne pusi...

Razumem situaciju ovako:
Greh roditelja je kao grudva snega koja kreće niz brdo i uvećava se...greh deteta je automatski veći.
Grešni smo i rođeni.
Ali može li se to zaustaviti/sprečiti?
Kad je zivot u pitanju, ne bih pitao monahe.
 
Mislim da to nema blage veze sa zivotom. Logika da ce se to prenositi nije u skladu sa time da ce dete gledati da bude suprotno od takvog oca.
Recimo dete alkosa ode u svet, radi ko konj izrodi dete koje zavrsi tamo fakultet ozeni se kupi kucu za milion i po funti, ne pije ne pusi...
Зато сам и написао да је то правило. А свако правило има изузетак. Да није правило, била би законитост.

Твој пример је изузетак.

Већа је вероватноћа да ће син оца који туче мајку, и сам једног дана, кад одрасте и ожени се да, по угледу у породици, туче своју жену.

Такође, имаће слабије обрзаовање, слабији здравствено јер га нису чували и квалитетно хранили (сав новац ишао на ракију), неће имати социјалне вештине, лош ђак итд..итд..
 
"Zato čuvajte decu, molite se više za njih"
To i piše, ali ne bih se složio da je spas samo u molitvi.

Није само у молитви. Али лик горе је поп. Није ни психијатар ни социјални радник и сл. па не може да посматра кроз призму психијатра или соц. радника, већ кроз своју делатност.

Ко се моли, он развија одређене позитивне вредности. Нико се не моли за неке катастрофе или да има ракију, већ, углавном, за мир, срећу, здравље. такви људи имају срамоту да раде неморалне ствари, па се пазе. Осећају кривицу ако ураде нешто баш лоше.

Није молитва једино средство, али јесте делотворно.
 
Зато сам и написао да је то правило. А свако правило има изузетак. Да није правило, била би законитост.

Твој пример је изузетак.

Већа је вероватноћа да ће син оца који туче мајку, и сам једног дана, кад одрасте и ожени се да, по угледу у породици, туче своју жену.

Такође, имаће слабије обрзаовање, слабији здравствено јер га нису чували и квалитетно хранили (сав новац ишао на ракију), неће имати социјалне вештине, лош ђак итд..итд..
Ne bih se slozio bas. Sanse nisu bas velike. No obrazovanje svakako da moze imati slabije jer ce morati rano da radi, ali to pravilo se ne prenosi na njegovu decu koja verujem da ce imati sve sto on nije imao....
 
Није само у молитви. Али лик горе је поп. Није ни психијатар ни социјални радник и сл. па не може да посматра кроз призму психијатра или соц. радника, већ кроз своју делатност.
Заборавио си да је он исповедао читаве породице. И да не говори сигурно напамет.
 
Naleteo sam na ovo
Pogledajte prilog 1182165

Ovo je nešto za šta nikad nisam čuo.
Može li neko da objasni malo opširnije?
To nije iz Biblije cisto je psiholoski.
Kada su roditelji moralni deca ce biti moralna tj lakse im je da budu takva
Deca kopiraju roditelje... uce od njih...

Kada su roditelji moralni i decu poucavaju Bibliji time se sprecava greh...
 
Mislim da to nema blage veze sa zivotom. Logika da ce se to prenositi nije u skladu sa time da ce dete gledati da bude suprotno od takvog oca.
Recimo dete alkosa ode u svet, radi ko konj izrodi dete koje zavrsi tamo fakultet ozeni se kupi kucu za milion i po funti, ne pije ne pusi...
deca alkoholičara su ekstremi...ili postanu alkoholičari ili zakleti antialkoholičari...nema onog da popije ponekad...
 
To nije iz Biblije cisto je psiholoski.
Kada su roditelji moralni deca ce biti moralna tj lakse im je da budu takva
Deca kopiraju roditelje... uce od njih...

Kada su roditelji moralni i decu poucavaju Bibliji time se sprecava greh...
Možda idem u offtopic, setio sam se svoje srednje škole (a ja sam 1978).
Neke devojke kojima su roditelji bili strogi, pravedni i pobožni ljudi su bile najnemoralnije.
Jedna od njih mi je bila najbolja drugarica i kada joj roditelji kažu da mora da se vrati do 23:30h a praktično se u to vreme takoreći izlazilo (diskoteke, ludilo, "žurka ispod vulkana", "90-te, rat besni, diskoteke prepune) je imala običaj da kaže: "Sve što oni hoće da mi zabrane da radim noću, ja sve to mogu da uradim preko dana".
Pobegne iz škole, pije, puši, drogira se i bludniči.

Često strogost ima kontraefekat.
 
Možda idem u offtopic, setio sam se svoje srednje škole (a ja sam 1978).
Neke devojke kojima su roditelji bili strogi, pravedni i pobožni ljudi su bile najnemoralnije.
Jedna od njih mi je bila najbolja drugarica i kada joj roditelji kažu da mora da se vrati do 23:30h a praktično se u to vreme takoreći izlazilo (diskoteke, ludilo, "žurka ispod vulkana", "90-te, rat besni, diskoteke prepune) je imala običaj da kaže: "Sve što oni hoće da mi zabrane da radim noću, ja sve to mogu da uradim preko dana".
Pobegne iz škole, pije, puši, drogira se i bludniči.

Često strogost ima kontraefekat.
pa eto dobro si rekao strogi...
Ja imam iskustvo u veri gde JS odgajaju decu u ljubavi pa deca izaberu pravi put
dakle uvek je do roditelja
naravno ima i izuzataka
 
pa eto dobro si rekao strogi...
Ja imam iskustvo u veri gde JS odgajaju decu u ljubavi pa deca izaberu pravi put
dakle uvek je do roditelja
naravno ima i izuzataka
Neverovatno zvuči ali je tačno.
Jednom dok sam prisustvovao ušivanju lika doktorka je pričala prvo uopšteno, pa kad je rekla "90% roditelja upropasti svoju decu" ja sam se skamenio. Posle sam istraživao o tome i nažalost- istina je.
 
Нпр. ако је неко алкохоличар,

велика је шанса да ће и његова деца бити алкохоличари, запуштени, имаће лоше образовање, живеће у лошим условима, лошег здравственог стања ће бити јер их родитељи нису чували. Од лоших родитеља, израшће деца са тежим особинама, а од њих, следећа генерација ће бити још и гора у свему. И то је правило.
dal to znaci da ce deca "pozitivnih" roditelja biti jos "pozitivniji" od svojih roditelja?

Naleteo sam na ovo
Pogledajte prilog 1182165

Ovo je nešto za šta nikad nisam čuo.
Može li neko da objasni malo opširnije?
lici mi na neki nasledni oblik Nirvane.
Dal Niravana moze da se nasledjuje?
 
Razumem situaciju ovako:
Greh roditelja je kao grudva snega koja kreće niz brdo i uvećava se...greh deteta je automatski veći.
Grešni smo i rođeni.
Ali može li se to zaustaviti/sprečiti?
glavni generator GREHA su religija i politika. Oni vaspitavaju roditelje a imaju mogucnost i prevaspitanja . U njihovim rukama je cela sudbina pojedinca i drustva. Kako su "izrasli" Bajden, Hitler, Klintonovi............? izrasli su u sredini koju je projektovala tadasnja politika/religija.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top