Može li gej biti vernik?

Наравно, то теби не иде у прилог у дискусији па си "мудро" изоставио исказану бригу и за оне који су за параду и за оне који су против параде. Заиста, нека је просто.
Мој став по питању геј параде сам већ давно изнео, и није промењен - оног дана кад полиција не буде потребна да чува учеснике параде, тада ни парада више неће бити потребна. До тада, треба истицати проблем.
Да ли се ти слажеш са Иринејем по питању срамотног изједначавања педофилије и хомосексуалности, то ме интересује.
 
Мој став по питању геј параде сам већ давно изнео, и није промењен - оног дана кад полиција не буде потребна да чува учеснике параде, тада ни парада више неће бити потребна. До тада, треба истицати проблем.
Да ли се ти слажеш са Иринејем по питању срамотног изједначавања педофилије и хомосексуалности, то ме интересује.
Постављаш намерно искривљену премису да би био у праву? Где је Патријарх изједначио педофилију и хомосексуалност? То што ти тумачиш је твој проблем јер се од мржње према свему црквеном (иако се изјашњаваш, гле чуда, управо супротно) не можеш ослободити.
Патријарх је говорио о праву на парадирање и свако ко сматра да би СПЦ требала да подржава нешто што је противно вери коју проповеда је гласноговорник покушаја силовања већине.
Рецимо, пример како постављаш ствари:
Да ли се ти слажеш са подршком хомосексуализму кад је опште познато да су нацисти такође промовисали хомосексуализам у својим редовима и значи ли то да подржаваш нацизам?


Deni10, не спамуј сликама које немају везе са темом.
 
Tako je i to nije stvar izbora pa da možeš da ispraviš.

Види човек, ово што си написао не представља врхунац личног промишљања и креативности, зар не?

Не знам да ли си икад чуо за Серафима Роуза.

Док је Серафим био Еуген, био је педер, наркоман, будиста...

Био је веома школован, образован, учен. Полиглота, укључујући санскрит, арамејски и арапски.

Престао је са хомосексуалношћу, наркоманијом и будизмом и постао православни хришћанин.

Замонашио се, основао православни манастир у Калифорнији, постао јеромонах и један од највећих

православних теолога у 20. веку.

Уколико те занима његово животно искуство и дело узми па читај оно што је написао о себи и проблемима

данашњег света.

Уколико желиш бити хришћанин за тебе важи исто оно што важи и за све нас остале, морамо се наново родити.

Уколико желиш нешто друго, нема никаквих проблема, ко зна боље широко му поље.

Свако добро.
 
Постављаш намерно искривљену премису да би био у праву? Где је Патријарх изједначио педофилију и хомосексуалност?
Ево где, поновићу његову изјаву још једном, и подебљати битне делове да би свако лакше разумео шта човек говори.

"Ако је геј сексуално опредељење оправдано и треба га пропагирати, на основу чега то исто не важи за педофилију (масовно раширену у западном свету), за инцест, за скотолоштво и друге начине задовољења извитопереног сексуалног нагона?"

Не знам да ли треба посебно објашњавати овако јасан став, где су у групу "извитоперених сексуалних нагона" стављени хомосексуалност, педофилија, инцест... другим речима, човек није могао бити директнији у изношењу свог извитопереног става.

То што ти тумачиш је твој проблем јер се од мржње према свему црквеном (иако се изјашњаваш, гле чуда, управо супротно) не можеш ослободити.
Напротив, аспект љубави према ближњем, помагању људима у невољи, поштовању према брачном другу који многе цркве промовишу поштујем и ценим. Уметност, писменост, традиција... много тога лепог има везе са Црквом. То што се осврћем на оно што ми смета уопште не значи да не постоје ствари које ценим. Наравно, разумем да из твоје перспективе свака критика имплицира тотално и апсолутно непоштовање, што је наравно потпуно погрешно.

Да ли се ти слажеш са подршком хомосексуализму кад је опште познато да су нацисти такође промовисали хомосексуализам у својим редовима и значи ли то да подржаваш нацизам?
Видим да ниси обавештен о томе, нацисти су убијали и прогонили хомосексуалце, из сличних побуда као и овај кога сам изнад цитирао. Ја нацизам не могу подржавати, као ни било који други систем који подразумева расну хијерархију, укидање парламентаризма и либералних друштвених схватања, који даје јаку основу за неговање култа личности, потпуно је супротан свим мојим назорима, за разлику од рецимо канонизованог Владике Николаја, који је о дотичнима имао углавном речи хвале.

Него, ниси ми одговорио на питање....
 
Ево где, поновићу његову изјаву још једном, и подебљати битне делове да би свако лакше разумео шта човек говори.

"Ако је геј сексуално опредељење оправдано и треба га пропагирати, на основу чега то исто не важи за педофилију (масовно раширену у западном свету), за инцест, за скотолоштво и друге начине задовољења извитопереног сексуалног нагона?"

Не знам да ли треба посебно објашњавати овако јасан став, где су у групу "извитоперених сексуалних нагона" стављени хомосексуалност, педофилија, инцест... другим речима, човек није могао бити директнији у изношењу свог извитопереног става.


Напротив, аспект љубави према ближњем, помагању људима у невољи, поштовању према брачном другу који многе цркве промовишу поштујем и ценим. Уметност, писменост, традиција... много тога лепог има везе са Црквом. То што се осврћем на оно што ми смета уопште не значи да не постоје ствари које ценим. Наравно, разумем да из твоје перспективе свака критика имплицира тотално и апсолутно непоштовање, што је наравно потпуно погрешно.


Видим да ниси обавештен о томе, нацисти су убијали и прогонили хомосексуалце, из сличних побуда као и овај кога сам изнад цитирао. Ја нацизам не могу подржавати, као ни било који други систем који подразумева расну хијерархију, укидање парламентаризма и либералних друштвених схватања, који даје јаку основу за неговање култа личности, потпуно је супротан свим мојим назорима, за разлику од рецимо канонизованог Владике Николаја, који је о дотичнима имао углавном речи хвале.

Него, ниси ми одговорио на питање....
Чини се да си ти обавештен о теми онолико колико теби одговара.
"Према Харију Устерхусу (Harry Oosterhuis), нацистички став према хомосексуалности је био двосмислен, а хомосексуалност је била уобичајена појава у СА јуришним одредима Sturmabteilung.[SUP][24][/SUP] У складу са тим, хапшење хомосексуалаца не може се посматрати у контексту спровођења „расне хигијене“ или еугенике. Националистички омладински покрет привлачио је велики број хомосексуалаца због заступања идеје Männerbund (мушког зближавања); у пракси, Устерхус сматра да је прогон хомосексуалаца био највише политички мотивисан.[SUP][25]"[/SUP]

Као што видиш, бирањем текстова могуће је свашта направити да буде "знају ли твоји да си педер" питање.

Него, да видимо ми да ли постоји негде неки случај да је геј особи забрањено да буде верник, што је и тема.
 
Ni po čemu, baš ste fini i divni, puni razumevanja i lepih reči, zar ne?

Deni, Deni :)

Pokušaću da ti ukažem na neke ljude. Fredi Merkjuri bio je GAY, kao i Pedro Almodovar. Nii jedan niti drugi nisu preterano istivcali svoju seksualnost, niti ima je seksualnost najvažnija u životu. Obojica su stvaraoci koji su razvili sosptvene talente, gde njihova dela vole i homoskesluaci, heteroseksualci, hrišćani, agnostici, ateisti. Seksualnost nije ta osobina kod ljudi koja treba da oblikuje čoveka. Već njegovi talneti, vrline... :)
 
A o čemu sam pisao svo vreme ako ne o tome da to što sam gej ne znači da treba da me ismevate i vređate, potencirao sam i da sam neutralan po polu da se predstavim kao osoba a ne kao muško, žensko, gej, srbin, hrišćanin ili šta već.

I šta sam pisao ako nisam to da gej može biti vernik i da to što je gej nema veze, samo što ste to čitali kako vama odgovara a ne kako sam napisao i sada pišeš ono što sa sam pisao, da mi objasniš što sam već potenciram.
 
Poslednja izmena:
A o čemu sam pisao svo vreme ako ne o tome da to što sam gej ne znači da treba da me ismevate i vređate, potencirao sam i da sam neutralan po polu da se predstavim kao osoba a ne kao muško, žensko, gej, srbin, hrišćanin ili šta već.

I šta sam pisao ako nisam to da gej može biti vernik i da to što je gej nema veze, samo što ste to čitali kako vama odgovara a ne kako sam napisao i sada pišeš ono što sa sam pisao, da mi objasniš što sam već potenciram.
O.k, Ali čemu potencirati ili insistirati na seksualnom opredeljenju. I na osnovu toga meriti i suditi. Nema potrebe za tim. Bitno je razvijati neke druge talente. :)
 
Gde sam potencirao?

Pa potensciraš stalno sopstvenu seksualnost.

Vidi, ja sam pravoslavac. Kada bi stalno insistirao i namicao drugima moje versko opredeljenje. Pa naravno da bi dobio po nosu od nekoga. Narvno da bi postojali oni koji bi me ponižavali zbog toga. Naravno da bi se i ja osećao na neki način diskriminisano.

Hoću da kažem da moje versko opredeljenje nije ključno za moj život i suživot sa drugim ljudima. Već moji talenti, ono što umem da ulepšam ljudima život.

Tako i seksualno opredeljenje. Ono nij eključ nečijeg života ili u ovom tvom slučaju tvog. Ključ je ono što ti možeš dobro da doprineseš ljudima. I onda drugim ljudima neće smetati tvoje seksualno oredeljenje. Zato sam ti naveo Freda Merkjurija iz grupe Queen. Ili Pedro almodovara, čuvenog režisera. Oni nisu stavili svvoju seksualnost u prvi plan u svom životu. Već svoje talente, tako je njhova seksualnost u drugom planu i nisu diskriminnisani :)


 
Nisam bio diskriminisan na verskim obredima, bio sam možda na jednom. Kada me drugarica nagovorila da idemo u jedan manastir i kada je čekala da popriča sa jednom sveštenikom povukla je i mene. Ne znam kako je znao da sam gej ali nije rekao ništa loše, tako da nisam pisao da je neko diskriminisan u manastirima.

Ne stavljam je u prvi plan, ne znam zbog čega to misliš, nigde nisam pisao da sam gej, bi, lez, to su ostali pisali, ne možeš da nađeš post gde sam napisao svoju seksualnost.

Treba uvek prvo sagledavati odgovornost za svoje postupke, pa tek onda, kada se sagledaju spsotveni postupci, pronaći potreban izlaz ili odgovore :)
 
Pa i da sam napisao šta mi je sveštenik rekao bilo je u svrhu prepričavanja, mada svakako neće niko od mene da pravi ovde šta nisam, jesam i šta sa tim?

Ti sada namerno hoćeš da me izazivaš da pišem o tome i da opet pišete kako to potenciram, ne zanima me više šta mislite, i onako sam neko koga ne zanimaju tuđa mišljenja, zašto bi me zanimala i sada. Ako ne želiš lepo da mi se obraćaš onda ne želim da komuniciramo, ako nećeš da komentarišemo temu onda neću ni da se prepirem.
 
Pa i da sam napisao šta mi je sveštenik rekao bilo je u svrhu prepričavanja, mada svakako neće niko od mene da pravi ovde šta nisam, jesam i šta sa tim?

Ti sada namerno hoćeš da me izazivaš da pišem o tome i da opet pišete kako to potenciram, ne zanima me više šta mislite, i onako sam neko koga ne zanimaju tuđa mišljenja, zašto bi me zanimala i sada. Ako ne želiš lepo da mi se obraćaš onda ne želim da komuniciramo, ako nećeš da komentarišemo temu onda neću ni da se prepirem.

:)

Pa gde ti se to nisam lepo obratio :)

Ja nemam loše namere, niti želim da ti naudim. Moja namera je tolerancija. Ili mir u duši :)
 
Što bi se reklo neka mrze ako im prija, to nas ne zanima, njihova mržnja je njihov problem, a lgbtq ljudi naučite da vas ne dotiče govor njihove mržnje, ni da vas truju istom, njima neka šteti jer da su zadovoljni i srećni širili bi ljubav.
 

Back
Top