Može li gej biti vernik?

Može biti naravno. Prije godinu dvije na Tv gledam reportažu o nekoj transici iz Valjeva. Malo uvodna priča njen život... poslije je snimaju kako ulazi u crkvu krsti se daje novac na ikone. Transica boli glava :) ženstvenija nego mnoge cure. Ko bi takvu ljepoticu bacio u pakao :(
 
Može biti naravno. Prije godinu dvije na Tv gledam reportažu o nekoj transici iz Valjeva. Malo uvodna priča njen život... poslije je snimaju kako ulazi u crkvu krsti se daje novac na ikone. Transica boli glava :) ženstvenija nego mnoge cure. Ko bi takvu ljepoticu bacio u pakao :(

Lucifer je bio najlepsi,pa je unakazen, najnize pao.

Porok gresnika sve vise i vise cini ruznim i odvratnim.
 
Otkud vi znate šta kako funkcioniše i šta je Bog rekao?

A da li ti znas sta kako fumkcionise i sta je Bog rekao :?:

- - - - - - - - - -

Traži se stop diskriminaciji.

Biti gej nije greh.

Ne biram šta hoću da budem, čovek sam kakav jesam.

O kakvoj diskriminaciji pricas :?:
I po cemu nije greh :?:
Problem je sto ti nisi covek, vec ljudsko bice sa devijacijom ,a to su doktori dokazali.

- - - - - - - - - -

Kakvoj odgovornosti?

Nije greh voleti već mrzeti i osuđivati.

Ako sam grešan onda ste i vi grešni što osuđujete, ni sveštenik u manastiru me nije osudio i rekao da sam grešan.

Prvo da izvadis brvno iz oka svog, :)

- - - - - - - - - -

Nije tačno da se kosi sa Biblijom, negde sam čuo da se ne kosi, Biblija ima preneseno značenje.

A koje je to preneseno znacenje, kada pise : Ко би мушкарца облежао као жену, учинише гадну ствар обојица (3. Мојс. 20; 13).

- - - - - - - - - -

Slažem se, sredinu i tražim, ne idem ni u jednu krajnost, samo što ume da bude teško ići protiv sebe i druge zadovoljiti ili ići protiv drugih a sebe zadovoljiti, na kraju ispada da niko nije zadovoljan.

Sve dok pokušavam da radim kako drugi očekuju nisam zadovoljan, ako radim po svom kajem se jer drugi to doživljavaju loše.

A sta ocekujes u sredini koja postuje Boga i da je stvorio musko i zensko da budu jedno telo :?:
 
Ne znam šta kako funkcioniše a ne znaš ni ti, za razliku od vas pratim svoja osećanja, tako da napišem, da lakše shvatiš.

O diskriminaciji prema LGBTQ osobama istražuj na internetu, to što je tebi greh to je tvoj problem, kao i to što osuđuješ to je po tvojoj percepciji greha tvoj greh. Nisi ni ti za mene čovek ali neću da vređam.

Izvadi i ti iz svog i poradi na sebi umesto što okolo propovedaš o grehu a nemaš prava.

U Bibliji tražite samo ono što vama odgovara, nije merodavno svakako.

Bog me je stvorio takvog kakav jesam da bi me vi osuđivali i da bih bio jači i shvatio šta je prava ljubav i istu širio, dok ste vi stvoreni da bi ste vrišili reprodukciju.
 
Poslednja izmena:
....Bog me je stvorio takvog kakav jesam da bi me vi osuđivali i da bih bio jači i shvatio šta je prava ljubav dok ste vi tu da vrište reprodukciju.
Имаш ли ти неку другу карактеристику којом се поносиш или мислиш да је и даље некоме интересантно што се представљаш као хомосексуалац?
Тебе је твој неки Бог створио таквог какав јеси али тај Бог и онај Бог против којег се бориш нису исти богови. Бар не за вернике који верују у Бога по својим вероисповестима.
Твој избор је да идеш линијом мањег отпора и да мешаш љубав према људским бићима са телесном љубављу. Није то од Бога наметнуто. Ако би слушао Бога, волео би све људе, без обзира да ли су ти привлачни или не. Уместо тога, ти све време потенцираш ту своју особину као једино по чему се разликујеш од других. Мораћу да те разочарам, закаснио си.
Као и пуно пута до сад, покушавате (ви који се рекламирате као хомосексуалци и ништа више) да се представите као жртве, па, ево, јавно те питам, у којим то ситуацијама и кад си био жртва и од стране кога, који закон је прекршен зато што си хомосексуалац, да ли ти је забрањен улазак у Цркву, рецимо, кад и где? Да ли ти је забрањено да се исповедиш? Да ли ти је забрањено да се причестиш? Или било шта што те дефинише као верника неке од вероисповести, да ли ти је и кад и од стране кога било забрањено? А да ниси рекао "Добар дан, ја сам геј, мене сви малтретирају, зашто ме тако гледате, хоћу да уђем у Цркву и да се молим мом геј Богу..." или сличне провокације?
 
То би требало да буде тако у идеалном свету, али у реалном није. Знам људе који су добијали батине зато што су некима заличили на геј особе. Реално, мушкарца и жену који се држе за руке у Србији нико неће ни два пута погледати, две жене исто вероватно неће имати неки већи проблем, али два мушкарца ће сви гледати као да су пали с Марса, а добро ће бити ако им нико не добацује или не прети. Значи ипак није све равноправно, а требало би да буде.
 
То би требало да буде тако у идеалном свету, али у реалном није. Знам људе који су добијали батине зато што су некима заличили на геј особе. Реално, мушкарца и жену који се држе за руке у Србији нико неће ни два пута погледати, две жене исто вероватно неће имати неки већи проблем, али два мушкарца ће сви гледати као да су пали с Марса, а добро ће бити ако им нико не добацује или не прети. Значи ипак није све равноправно, а требало би да буде.
На религији смо па остани у оквирима религије.
Видео си да је хомосексуалцу забрањен улазак у неки верски објекат? Име, место, коме је пријављено и сл.?
 
Имаш ли ти неку другу карактеристику којом се поносиш или мислиш да је и даље некоме интересантно што се представљаш као хомосексуалац?
Тебе је твој неки Бог створио таквог какав јеси али тај Бог и онај Бог против којег се бориш нису исти богови. Бар не за вернике који верују у Бога по својим вероисповестима.
Твој избор је да идеш линијом мањег отпора и да мешаш љубав према људским бићима са телесном љубављу. Није то од Бога наметнуто. Ако би слушао Бога, волео би све људе, без обзира да ли су ти привлачни или не. Уместо тога, ти све време потенцираш ту своју особину као једино по чему се разликујеш од других. Мораћу да те разочарам, закаснио си.
Као и пуно пута до сад, покушавате (ви који се рекламирате као хомосексуалци и ништа више) да се представите као жртве, па, ево, јавно те питам, у којим то ситуацијама и кад си био жртва и од стране кога, који закон је прекршен зато што си хомосексуалац, да ли ти је забрањен улазак у Цркву, рецимо, кад и где? Да ли ти је забрањено да се исповедиш? Да ли ти је забрањено да се причестиш? Или било шта што те дефинише као верника неке од вероисповести, да ли ти је и кад и од стране кога било забрањено? А да ниси рекао "Добар дан, ја сам геј, мене сви малтретирају, зашто ме тако гледате, хоћу да уђем у Цркву и да се молим мом геј Богу..." или сличне провокације?
Svakako je dobro što tvoj i moj Bog nisu isti, moj je ljubav.

Šta ovo znači da sam ovde konstantno napadan i diskriminisan i niko nije na mojoj strani?
 
На религији смо па остани у оквирима религије.
Видео си да је хомосексуалцу забрањен улазак у неки верски објекат? Име, место, коме је пријављено и сл.?
У оквиру религије, цитираћу нашег патријарха Иринеја:

"Ако је геј сексуално опредељење оправдано и треба га пропагирати, на основу чега то исто не важи за педофилију (масовно раширену у западном свету), за инцест, за скотолоштво и друге начине задовољења извитопереног сексуалног нагона? По чему је њихово право мање право од такозваног права ваше сексуалне (дез)оријентисаности?"

Значи он ефективно изједначава хомосексуалност са педофилијом, инцестом....

Који је твој коментар на ту срамоту?
 
Svakako je dobro što tvoj i moj Bog nisu isti, moj je ljubav.
Видиш, ова реченица те одлично дефинише. Можда и схватиш на који начин, једном.

Šta ovo znači da sam ovde konstantno napadan i diskriminisan i niko nije na mojoj strani?

Овакве реченице и показују какви су људи у питању и да је покушај убацивања онога што нигде не пише управо покушај приказивања као жртве иако жртве нема. Али, жртве добијају фондове, зар не?
Некад "жртве" од фонда и добију задатак да пишу против циљане групе, зар не? Да нам мало о томе причаш?

Зашто се плашиш да изнесеш податке о дискриминацији хомосексуалаца приликом вршења верских обреда, забранама приступа верским објектима, забранама веровања за хомосексуалце? Слободно, таксативно...
 
У оквиру религије, цитираћу нашег патријарха Иринеја:

"Ако је геј сексуално опредељење оправдано и треба га пропагирати, на основу чега то исто не важи за педофилију (масовно раширену у западном свету), за инцест, за скотолоштво и друге начине задовољења извитопереног сексуалног нагона? По чему је њихово право мање право од такозваног права ваше сексуалне (дез)оријентисаности?"

Значи он ефективно изједначава хомосексуалност са педофилијом, инцестом....

Који је твој коментар на ту срамоту?
Види, срамота је кад човек украде, слаже, убије.
Имати другачије мишљење није срамота, осим у главама оних који би да цео свет мисли као и они и да само они прописују моралност и правила.

Дакле, да би схватио изречено, мораш покушати да се поставиш у позицију онога ко изриче било шта. У овом случају, Патријарх изриче оно што његова и моја вера научавају, постоји основа за то у Библији која је свети спис за вернике.
Релевантност изјаве верског великодостојника је ограничена на припаднике вероисповести за коју је надлежан. Тако, изјаве имама немају никакав утицај на мене, па ни изјаве Патријарха немају никакав утицај на оне који имају другачији погледа и верују у нешто друго од онога што проповеда СПЦ.
Ерго, имаш избор. Или прихваташ учење СПЦ и тумачења њених поглавара или се не слажеш па измениш шта ти не одговара и правиш своју веру. Просто к`о пасуљ.

Рецимо, мене би било срамота да сам љигав и да идем низ длаку свакој пропагандној машинерији па и оној којом су хомосексуалност скинули са листе болести, али не осуђујем кад то неко не види као срамоту.
 
Nisam bio diskriminisan na verskim obredima, bio sam možda na jednom. Kada me drugarica nagovorila da idemo u jedan manastir i kada je čekala da popriča sa jednom sveštenikom povukla je i mene. Ne znam kako je znao da sam gej ali nije rekao ništa loše, tako da nisam pisao da je neko diskriminisan u manastirima.
 
Nisam bio diskriminisan na verskim obredima, bio sam možda na jednom. Kada me drugarica nagovorila da idemo u jedan manastir i kada je čekala da popriča sa jednom sveštenikom povukla je i mene. Ne znam kako je znao da sam gej ali nije rekao ništa loše, tako da nisam pisao da je neko diskriminisan u manastirima.

Дакле, можемо да закључимо да ти нико никад није забранио да будеш верник у свом обиму којим један верник испољава своју веру?
 
Ne znam šta kako funkcioniše a ne znaš ni ti, za razliku od vas pratim svoja osećanja, tako da napišem, da lakše shvatiš.

O diskriminaciji prema LGBTQ osobama istražuj na internetu, to što je tebi greh to je tvoj problem, kao i to što osuđuješ to je po tvojoj percepciji greha tvoj greh. Nisi ni ti za mene čovek ali neću da vređam.

Izvadi i ti iz svog i poradi na sebi umesto što okolo propovedaš o grehu a nemaš prava.

U Bibliji tražite samo ono što vama odgovara, nije merodavno svakako.

Bog me je stvorio takvog kakav jesam da bi me vi osuđivali i da bih bio jači i shvatio šta je prava ljubav i istu širio, dok ste vi stvoreni da bi ste vrišili reprodukciju.

Slusaj, sta ti radis medju 4 zida, me Apsolutno ne zanima, svi smo ljudska bica.
Bog te nije stvorio, kako ti mislis, stvorio te je da za reprodukciju.
Kakvu ti ljubav mozes da siris, jedino prema istomisljenicima,a to je greh neoprostiv.
Muskarci, jedan drugom ne mogu da prave decu, a osnovna celija drustva je porodica,a ona ima : Oca, Majku i Decu.

Niko te ovde ne osudjuje, ali ti, istices u prvi plan tvoju devijaciju,a to nije normalno.

- - - - - - - - - -

Uopšte ne slušam ko šta propoveda, radim šta osećam da je ispravno.

Ako radis sta je ispravno, ovde nemas sta da trazis, nemas istomisljenike, pronadji sebe na drugom pod forumu.

- - - - - - - - - -

Nisam bio diskriminisan na verskim obredima, bio sam možda na jednom. Kada me drugarica nagovorila da idemo u jedan manastir i kada je čekala da popriča sa jednom sveštenikom povukla je i mene. Ne znam kako je znao da sam gej ali nije rekao ništa loše, tako da nisam pisao da je neko diskriminisan u manastirima.

Svestenik je u kontaktu sa Bogom, a Bog zna ko si i sta si, :)
 
Slusaj, sta ti radis medju 4 zida, me Apsolutno ne zanima, svi smo ljudska bica.
Bog te nije stvorio, kako ti mislis, stvorio te je da za reprodukciju.
Kakvu ti ljubav mozes da siris, jedino prema istomisljenicima,a to je greh neoprostiv.
Muskarci, jedan drugom ne mogu da prave decu, a osnovna celija drustva je porodica,a ona ima : Oca, Majku i Decu.

Niko te ovde ne osudjuje, ali ti, istices u prvi plan tvoju devijaciju,a to nije normalno.

- - - - - - - - - -



Ako radis sta je ispravno, ovde nemas sta da trazis, nemas istomisljenike, pronadji sebe na drugom pod forumu.

- - - - - - - - - -



Svestenik je u kontaktu sa Bogom, a Bog zna ko si i sta si, :)
Bog me nije stvori prvenstveno za reprodukciji zašto si tupav, da jeste bio bih strejt i sve mi je draže što nisam kada vidim koliko vam fali lepih emocija, već da upoznam šta je prava ljubav bez obzira na telesno. Mada decu svakako možemo da imamo ili svoju ili onu koji vi odbacite.
 
Могуће је да неко тако мисли и за тебе. Разни људи имају разна мишљења.
Поступци су оно што нас идентификује. Ако неко тако мисли за мене зато што сам увек за љубав и увек против мржње, нека му је просто.
Ово што говори Иринеј јесте чиста мржња, а не љубав, а обзиром на његов утицај и позицију у друштву - та мржња је јако штетна јер инспирише и друге да мрзе, па чак може да доведе и до насиља.
 
Поступци су оно што нас идентификује. Ако неко тако мисли за мене зато што сам увек за љубав и увек против мржње, нека му је просто.
Ово што говори Иринеј јесте чиста мржња, а не љубав, а обзиром на његов утицај и позицију у друштву - та мржња је јако штетна јер инспирише и друге да мрзе, па чак може да доведе и до насиља.
Интересантно.
Ти имаш мишљење о себи да си увек против мржње и за љубав, а другима ускраћујеш право да исто то мисле о себи. Заиста, нека је просто.

Да си прочитао целокупну изјаву Патријарха, видео би на крају пасус којим се објашњава да се позива на забрану параде управо да не би долазило до људских жртава и повреда И НА ЈЕДНОЈ И НА ДРУГОЈ СТРАНИ. Нешто слично као кад би обукао звездин дрес и отишао на југ стадиона на дербију, са ставом да је то твоје право.

Наравно, то теби не иде у прилог у дискусији па си "мудро" изоставио исказану бригу и за оне који су за параду и за оне који су против параде. Заиста, нека је просто.

- - - - - - - - - -

Upravo, nije podoban za to mesto.
Предлажем да му напишеш писмо са том конотацијом.
 

Back
Top