Moze li bez manipulacije u vezi?

Umri_muski

Legenda
Poruka
53.275
Gledamo medije, gledamo okruzenje, sve prepuno manipulacija..
Te manipulacije ce doci do nase partnerke...
Ona ce nesto videti i prozreti , ali mnoge stvari nece , a i one sto hoce nekad nece prihvatiti jer zeli biti deo grupe..
Kud svi tu i mali mujo...

Mozete se protiv toga boriti tako sto javno istupite, suocite se sa osobom, u konkretnom pitanju , ali to je u startu povezano sa negativnim etiketama..
Jer cak i kad se borite za nesto sto je dobro , sam metod ako ste agresivni , donosi etiketu da ste agresivni , ako ste iskljucivi da se nesto ne dozvoli , bez obzira na to sto je zbog dobrog cilja, to se i dalje etiketira kao iskljucivost i tako da ne govorim dalje...sve negative u resavanju padaju na vasa pleca ako ste iskoracili i javno se obracunavate sa tim problemom..

A kako drugacije moze...?
Pa moze tako sto gurnete drugog da se javno spotakne i odradi poentu za vas...
A mozete i tako sto sacekate da se javno pokaze koliko ima negative u onom sto ste hteli da sprecite, sto donosi zakasnjenje i kvarenje vec postojeceg....a i ljudi se pokvare malo...
Ali niste dobili etiketu loseg momka, nego ste onaj koji je mudar..

A mozete i da odradite malu igricu , tj da odradite neku manipulaciju.....
Gde cete dobiti tacno ono sto je korisno , drzati sve pod kontrolom , ali cete morati da uradite neprimetnu ili savrseno prihvatljivu manipulaciju....
Jos bolje ako se to pripise vasem karakteru i iracionalnom...

I tako dolazimo do najlakseg resenja, manipulacija sa savrsenim tajmingom, i efektom, a jedina mana je sto dobijate etiketu da znate da manipulisete, kao i svi oko vas...nema ko ne manipulise, samo su svi cistunci...

Ja licno nisam koristio manipulaciju u vezi , nikad, ali to nije dobar put...zbog svega pokazanog...
A na kraju , niko vam nece ni verovati da niste manipulisali jer umete, a ljudski je sve sto mozes da upotrebis u svoju korist, upotrebi bez ikakve etike i casti....
Tako da muljali ili ne muljali , isto vam se hvata..

Nezgodno je to sto bi svi naivcinu koja je toliko prostodusna da mozes da ga razvlacis kao gumu i mazes na hleba...A takvi i kad jesu takvi , znaju kad da upotrebe jokera...
Sto je opet manipulacija, tj izgleda kao samozastita a nije...

Tako ostaje malo neukusno ali sasvim ugodno resenje, ugodna i prakticna manipulacija...

Probao sam nije da nisam....
Znaci kao i svako pa jos inteligentan i zbog okolnosti , prilicno sam nafilovan manipulativnim tehnikama, ali sam stvarno isao bez ikakvih manipulacija i uzasno je tesko , prvo , drugo nestabilno je , svaki dripac ili dripkinja, sto je cesca varijanta , moze da ti zaljulja vezu....
Zene zbog rivaliteta i ako misle da ce se tako dokopati muskarca...

Gledamo medije, gledamo okruzenje, sve prepuno manipulacija..
Te manipulacije ce doci do nase partnerke...
Ona ce nesto videti i prozreti , ali mnoge stvari nece , a i one sto hoce nekad nece prihvatiti jer zeli biti deo grupe..
Kud svi tu i mali mujo...

Mozete se protiv toga boriti tako sto javno istupite, suocite se sa osobom, u konkretnom pitanju , ali to je u startu povezano sa negativnim etiketama..
Jer cak i kad se borite za nesto sto je dobro , sam metod ako ste agresivni , donosi etiketu da ste agresivni , ako ste iskljucivi da se nesto ne dozvoli , bez obzira na to sto je zbog dobrog cilja, to se i dalje etiketira kao iskljucivost i tako da ne govorim dalje...sve negative u resavanju padaju na vasa pleca ako ste iskoracili i javno se obracunavate sa tim problemom..

A kako drugacije moze...?
A mozete i tako sto sacekate da se javno pokaze koliko ima negative u onom sto ste hteli da sprecite, sto donosi zakasnjenje i kvarenje vec postojeceg....a i ljudi se pokvare malo...
Ali niste dobili etiketu loseg momka, nego ste onaj koji je mudar..

A mozete i da odradite malu igricu , tj da odradite neku manipulaciju.....
Gde cete dobiti tacno ono sto je korisno , drzati sve pod kontrolom , ali cete morati da uradite neprimetnu ili savrseno prihvatljivu manipulaciju....
Jos bolje ako se to pripise vasem karakteru i iracionalnom...

I tako dolazimo do najlakseg resenja, manipulacija sa savrsenim tajmingom, i efektom, a jedina mana je sto dobijate etiketu da znate da manipulisete, kao i svi oko vas...nema ko ne manipulise, samo su svi cistunci...

Занимљив пост, само не знам колико је паметно писати отворено о техникама манипулације ако намераваш да их користиш. Последње што ти треба је да нека новинарка прочита ово, па у свом следећем чланку наброји „мизогине” технике манипулације које си овде навео.

Занимљив пост, само не знам колико је паметно писати отворено о техникама манипулације ако намераваш да их користиш. Последње што ти треба је да нека новинарка прочита ово, па у свом следећем чланку наброји „мизогине” технике манипулације које си овде навео.
Ja vecinu stvari sto pisem je na muskom kutku , i nisu u ovoj temi tehnike, nego samo nacelna rasprava moze li se bez toga i sto je june odmah i uocio, zahtevi za nemanipulacijama su ustvari zbog straha da se ne kontrolise i ne primeti da ide nesto sto ne mozes izbeci...

Neki muskarci ce pravilno shvatiti celu temu...

Poloviš se da je osvojiš i posle se polomiš da je zadržiš, a ko zna šta njoj prolazi kroz glavu. I u suprotnom slučaju stvari su iste. Žena zaljubljena a muškarac odmerava sve redom, ako je samo to. Jedan partner voli a drugog samo deca zanimaju i intiman odnos. Nije sve u ljubavi kao na filmu, bar ovde kod nas.

Ja vecinu stvari sto pisem je na muskom kutku

Читају новинарке (и новинари) и овај део форума...

i nisu u ovoj temi tehnike

Па шта знам, ја бих рекао да свако интелигентан може ово да употреби као шаблон:

A mozete i tako sto sacekate da se javno pokaze koliko ima negative u onom sto ste hteli da sprecite, sto donosi zakasnjenje i kvarenje vec postojeceg.

Poloviš se da je osvojiš i posle se polomiš da je zadržiš, a ko zna šta njoj prolazi kroz glavu. I u suprotnom slučaju stvari su iste. Žena zaljubljena a muškarac odmerava sve redom, ako je samo to. Jedan partner voli a drugog samo deca zanimaju i intiman odnos. Nije sve u ljubavi kao na filmu, bar ovde kod nas.
O tome ne bih pocinjao , zato sto zelim da stvari ostanu proste na nivou prakticnog ponasanja...a to sta je u dubini vode, to je tek da se krstis.....
Ali pre ili kasnije uvek pobedi prakticno , jer se nema snage za ono sto je u sustini , a praksa postane vaznija od sustine..
Inace ne bi bilmezi imali manji procenat razvoda od elokventnih i artikulisanih muskaraca koji jasno znaju sta hoce....dok bilmez jasno zna ali nejasno emituje...

O tome ne bih pocinjao , zato sto zelim da stvari ostanu proste na nivou prakticnog ponasanja...a to sta je u dubini vode, to je tek da se krstis.....
Ali pre ili kasnije uvek pobedi prakticno , jer se nema snage za ono sto je u sustini , a praksa postane vaznija od sustine..
Inace ne bi bilmezi imali manji procenat razvoda od elokventnih i artikulisanih muskaraca koji jasno znaju sta hoce....dok bilmez jasno zna ali nejasno emituje...
Билмеза као што ти кажеш интересује само она ствар и деца евентуално, и ништа више од тога. Али то је њихов проблем а не мој.

Jesi cula da je Sanja Marinkovic izbacila iz studija Suzanu Jovanovic?
A sta je ustvari , pa posto je lepo pricala o svom muzu Sasi Popovicu , Sanja je morala da odigra na feministicku muskomrzacku kartu , i da kaze, dosta sa takvom pricom i onda u sali ali sa jasnom porukom rekla, vas dvoje moram da zamolim da izadjete iz studija...

To je primer dvostruke manipulacije, prva je sto se daje na znanje osobi da ne prica lepo o muskarcima, jer to nije MAGAZIN in stil, a drugi je daj da se malo nalozi raja na sukob i svadjanje pa da pustimo pricu kao da smo se grebale po studiju...

Da pitas zene da li je to manipulacija, reci ce nije, jer ne vide sukob izmedju sebe i nekog...

Zašto bi nabrojila kada se ove tehnike manipulacije mogu odnositi i na žene?

Jesi cula da je Sanja Marinkovic izbacila iz studija Suzanu Jovanovic?
A sta je ustvari , pa posto je lepo pricala o svom muzu Sasi Popovicu , Sanja je morala da odigra na feministicku muskomrzacku kartu , i da kaze, dosta sa takvom pricom i onda u sali ali sa jasnom porukom rekla, vas dvoje moram da zamolim da izadjete iz studija...

To je primer dvostruke manipulacije, prva je sto se daje na znanje osobi da ne prica lepo o muskarcima, jer to nije MAGAZIN in stil, a drugi je daj da se malo nalozi raja na sukob i svadjanje pa da pustimo pricu kao da smo se grebale po studiju...

Da pitas zene da li je to manipulacija, reci ce nije, jer ne vide sukob izmedju sebe i nekog...
Možda ne sve žene, ja to vidim upravo kako si naveo.

Zavisi šta ko smatra i shvata manipulaciju.. manipulacija je sama po sebi takva da partner koji je izmanipulisan, obično nije ni svjestan toga.
Može ali i ne mora biti manipulacija..

Ti si jedini koji možeš pomoći da se osjećam dobro :D
Da me stvarno voliš, to ne bi učinila :roll:
Niko te neće voljeti kao što volim te ja :)
Ako me voliš, uradićeš to za mene.. :think: itd.. može se shvatiti kao manipulacija ali i ne mora.

Dobro je da si priznao..
To je smernica za nas, koji bismo to da zaobiđemo.
Sa tobom je nemoguce razgovarati na srpskom jeziku , jednostavno nema dovoljno reci i pravila da bi se pravilno prenela misao....
Stoji dole uputstvo da Srbi oba pola smatraju da ako mozes nesto uraditi za sebe korisno ma koliko je stetno drugima, to ces i u raditi.....ali to je misljenje Srba, oba pola valjda...

Ne znam zasto naglasavas, ali kod Srba ima jos jedno pravilo , a to je kad hoce nesto da izvitopere onda se igraju gluvih telefona pa izreknu svoje tumacenje situacije i vec sledeci minut to je zakon...

Tako da je to to ......

Back