Možda ste već preležali virus korona, a da to niste znali:

sasasta

Buduća legenda
Poruka
33.998
https://www.novosti.rs/vesti/lifest...AKOVA-da-se-vas-organizam-sam-izborio-sa-njim

Stručnjaci navode da postoji mogućnost da su neke osobe preležale virus korona i pre nego što je epidemija zvanično počela. Ukoliko ste imali blage oblike ovih simptoma, verovatno ste se uspešno sami izborili sa ovim virusom, piše Dejli mejl.

a mozda ste ga vec i prelezali

znaci do sada znamo.

ne smemo ga dobiti , smrtonosan je ,24 h stalna izolacija , nema leka ,ima leka ,

a mozda ga niste primetili.
 
Dobro jutro Kolumbo
drag.gif
 
Ja sam preko 3 nedelje imao nikad teze simptome gripa ili nekog bronhitisa,18 februara je pocelo,samo sam ispred kapije poceo da se tresem odjednom od groznice i 3 dana goreo,preznojavanje,posle malo nos malo grlo i sustanje pri izdisaju koje nikad nisam imao,pa je prestalo na 3-4 dana i onda povracanje se vrati,a ove druge simptome suvog kaslja i malaksalosti imam uvek
 
mozda i predprosle godine tko ce znat

Ова корона, званично, живи од 2015-е.

Evo ti patent za istu.

https://patents.justia.com/patent/10130701

The present invention provides a live, attenuated coronavirus comprising a variant replicase gene encoding polyproteins comprising a mutation in one or more of non-structural protein(s) (nsp)-10, nsp-14, nsp-15 or nsp-16. The coronavirus may be used as a vaccine for treating and/or preventing a disease, such as infectious bronchitis, in a subject.

Description
FIELD OF THE INVENTION

The present invention relates to an attenuated coronavirus comprising a variant replicase gene, which causes the virus to have reduced pathogenicity. The present invention also relates to the use of such a coronavirus in a vaccine to prevent and/or treat a disease.
 
https://www.novosti.rs/vesti/lifest...AKOVA-da-se-vas-organizam-sam-izborio-sa-njim

Stručnjaci navode da postoji mogućnost da su neke osobe preležale virus korona i pre nego što je epidemija zvanično počela. Ukoliko ste imali blage oblike ovih simptoma, verovatno ste se uspešno sami izborili sa ovim virusom, piše Dejli mejl.

a mozda ste ga vec i prelezali

znaci do sada znamo.

ne smemo ga dobiti , smrtonosan je ,24 h stalna izolacija , nema leka ,ima leka ,

a mozda ga niste primetili.
nema leka.ono sto imaju je looseg kvaliteta i dosta necistoce
dolazi jos gadniji virus uskoro
 
Moguce, medjutim, ko je od vas spreman da bude zarazen virisom korone? Recimo....
Ja verujem da je jedan siri krug ljudi oko mene tokom jeseni 2018. imao simptome korone, sa srednjem teskim simptomima, a u to vreme sam ja imao upalu pluca, pracenu visokom temperaturom, jer mi je imunitet te godine bio na minimumu zbog loseg psihickog stanja. Imao sam jaku terapiju i za nekoliko dana preziveo. Slicno je bilo i prosle godine, ali je razlika u tome sto sam bio u formi i simptomi su se zavrsili na malo smrckanja, ali sada ne bih reskirao da virus prenesem nekome koga znam ili volim. Zato je bio dovoljan ozbiljan glas jedne prijateljice i mogucnost da ne idem na posao, pa da sedim kuci u izolaciji.
 
Ja sam preko 3 nedelje imao nikad teze simptome gripa ili nekog bronhitisa,18 februara je pocelo,samo sam ispred kapije poceo da se tresem odjednom od groznice i 3 dana goreo,preznojavanje,posle malo nos malo grlo i sustanje pri izdisaju koje nikad nisam imao,pa je prestalo na 3-4 dana i onda povracanje se vrati,a ove druge simptome suvog kaslja i malaksalosti imam uvek

Mnogo ljudi ( i ovde u Nemackoj) danas prica isto sto i ti. I vrlo je moguce da je taj virus dosao ranije,
ali ga niko nije registrovao, sve su oci i paznja bile uperene na Kinu.
 
https://www.novosti.rs/vesti/lifest...AKOVA-da-se-vas-organizam-sam-izborio-sa-njim

Stručnjaci navode da postoji mogućnost da su neke osobe preležale virus korona i pre nego što je epidemija zvanično počela. Ukoliko ste imali blage oblike ovih simptoma, verovatno ste se uspešno sami izborili sa ovim virusom, piše Dejli mejl.

a mozda ste ga vec i prelezali

znaci do sada znamo.

ne smemo ga dobiti , smrtonosan je ,24 h stalna izolacija , nema leka ,ima leka ,

a mozda ga niste primetili.
Imao sam tesku prehladu jos u septembru prosle godine.
U zivotu nisam toliko bio prehladjen.
Kasalj , konjuktivitis , curi nos ... cak i temperaturu imao.

Zato i verujem da ko je prelezao tako nesto i izborio se, za njega nema zime ali uz oprez naravno.

Inace skoro svake zime naebem jer imam krajnike.
 
Interesantna inicjativa : australijski naucnici a u saradnji sa kolegama iz Holandije, Nemacke, Francuske, Engleske ispituju mogucnost da vakcina protiv tuberkuloze BSG daje poprilicnu zastitu za coronavirus. Postoje indikacije da iako nije bas vakcina za koronu bitno umanjuje iintenzitet simptoma - to bi bilo i moguce objasnjenje zasto deca ne obolevaju. Istrazivanja su u toku .
U Kanadi je primeceno da Indijanci ne dobijaju ovaj virus, odnosno da ga imaju u nekom jako slabom obliku, kao i deca.
Indijanci se redovno vakcinisu protiv tuberkoloze jer su osetljivi, verovatno neka genetika dok se ostala populacije ne vakcinise vec
decenijama.
 
Imao sam tesku prehladu jos u septembru prosle godine.
U zivotu nisam toliko bio prehladjen.
Kasalj , konjuktivitis , curi nos ... cak i temperaturu imao.

Zato i verujem da ko je prelezao tako nesto i izborio se, za njega nema zime ali uz oprez naravno.

Inace skoro svake zime naebem jer imam krajnike.
Deki sinovac,živiš u pogrešnom uverenju :hahaha1:
 

Back
Top