Мотори са Еуро 3 стандардом?

Poruka
1.473
Пратећи форум и теме у вези набавке и увоза аутомобила, приметио сам да је много дилема и питања око Еуро 3 стандарда. Да поједноставим, питање је од када, од које године је који произвођач на својим моделима почео примењивати Еуро 3 стандард, на којим моторима и сл.? Познато је да је увоз аутомобила у Србију условљен управо тим стандардом као минимум. Такође, очито је да су разни произвођачи код својих аутомобила постигли тај стандард у различито време, односно, у току различитих година производње. Даље, ни различити модели истог произвођача нису достигли тај стандард у исто веме и исте године.
Да би лична сазнања, искуства и информације по овом питању груписали на једном месту и тиме олакшали новим купцима и уједно избегли често постављање истих питања на темама у вези увоза, предлажем да се то постави на овој конкретној теми. И да не помислите да ја нешто знам у вези са тим, одмах да кажем да немам појма, него сам и сам тражећи такве податке о Форд Фокусу, Фиат Стилу, Реноу Меган, Пежоу 306 или 307 и сличним аутомобилима те класе узалуд претраживао стотине страница на овом форуму, мада знам да су то многи већ постављали. Али, сада то пронаћи је као тражити иглу у пласту сена.
Хвала унапред у име свих којим ће те информације бити драгоцене при куповини и увозу.

Posotje vozila koja su jos 1998. godine ispunjavala euro 3, ali se to kod nas ne priznaje. Zvanicno, sva vozila proizvedena u EU posle 01.01.2001. god, morala su da ispunjavaju euro 3 normu. Medjutim, pojeidna vozila, pre svega korejskih proizvodjaca, tu normu ispunjavaju od 2002. god.

Dakle, vecina vozila proizvedenih posle 01.01.2001. godine ispunjava euro 3, ali je potrebna homologacija kod neke drzavne agencije, zaboravio sam kako se zove, jer ih ima puno. :)

Sva vozila proizvedena u clanicama EU, posle 01.01.2002. god, ne podlezu homologaciji, u slucaju da je ta zemlja 2002. godine bila clan EU.

jojj..prvo sa ja pitao jos davne 2005 na forumu...i jos se zahebavamo oko toga..sirotinjo i Bogu si teska...

Није ме брига шта си се ти питао још 2005 на форуму, ја питам сада оне који нешто знају око тога.Није тешко закључити да ми тај податак треба сада, а да ми 2005. није требао. Пошто си ти то већ "сажвакао" те далеке 2005. предлажем да ову тему прескочиш и великим скоквима.

Moj savet je da izbegnete 2001 godiste jer je mac sa dve ostrice.Moj uvoznik dovezao Skodu Fabiu 1,4 2001 i pre neki dan im javili da nije euro3 i sad moze samo u otpad da ga da za delove. Za 2002 iz zapadnih zemalja kao sto su Italija,Nemacka,Holandija,Svajcarska ne treba homologacija tako da je bezbrizno mozete uvesti a i ta kola imaju 10 godina tako da ko kupuje kola uglavnom mu je staro to 2001 godiste a to znam po reakciji ljudi kad im deklamujem sta sve imam od kola.
Plus sto za to 2001 mora da se ceka potvrda da je euro3 a to zna da potraje i po 20-tak dana.

Moj savet je da izbegnete 2001 godiste jer je mac sa dve ostrice.Moj uvoznik dovezao Skodu Fabiu 1,4 2001 i pre neki dan im javili da nije euro3 i sad moze samo u otpad da ga da za delove. Za 2002 iz zapadnih zemalja kao sto su Italija,Nemacka,Holandija,Svajcarska ne treba homologacija tako da je bezbrizno mozete uvesti a i ta kola imaju 10 godina tako da ko kupuje kola uglavnom mu je staro to 2001 godiste a to znam po reakciji ljudi kad im deklamujem sta sve imam od kola.
Plus sto za to 2001 mora da se ceka potvrda da je euro3 a to zna da potraje i po 20-tak dana.

Дуле 021, хвала. Све је сада јасно, да не размишљаш, 2002. па на овамо.
Такође, мислим да је било корисно издвојити ову тему јер је у само неколико прилога све разјашњено тако да се убудуће бар овим питањима неће затрпавати друге теме међу којим је тешко пронаћи овакве одговоре, премда постоје.

Back