Moto GP 2- Multiplayer Online?

Pa probaj da podesis u COntrol Panel-u ne znam koji operativni sistem imas, na XP-u ide Control Panel - Network connections - gore u prozoru Advanced - Advanced settings i pomeri Hamachi skroz na vrhu svih konekcija. Pa javi sta si uradio ja zaboravio juce da odgovorim na temu. Inace razlog zbog kojeg ovo radis jeste to da mnoge video igre pri multiplejer konekciji po defaultu ocitavaju prvu konekciju koja je na ovoj listi (tj. konekcija koja ima najvisi prioritet) sto kod tebe pravi problem jer je vrlo moguce da igra ne ocitava Hamachi vezu vec lokalni LAN , zato ti kazem da pomeris hamachi konekciju iznad svih ostalih.
 
p.s. nadam se da je neko od vas dvojice kreirao mrezu u Hamachiju i da ste obojica usli u nju. A posle ide ono klasicno kao i u svakoj video igri, jedan od vas dvojice pravi server u igri dok ovaj drugi upada u njega kucajuci u opciji video igre Join LAN ili Internet Server (nesto od ta dva jeste) IP hamachija osobe koja je taj isti server kreirala.

U svakom slucaju ako negde zapne uvek vam kao alternativa ostaje klasicno povezivanje LAN kablom, povezivao sam se nekada i njime sa prijateljem, malo sam pozaboravljao kompletnu proceduru ali ako zapne mogu da pomognem nije problem.
 
Poslednja izmena:
p.s. nadam se da je neko od vas dvojice kreirao mrezu u Hamachiju i da ste obojica usli u nju. A posle ide ono klasicno kao i u svakoj video igri, jedan od vas dvojice pravi server u igri dok ovaj drugi upada u njega kucajuci u opciji video igre Join LAN ili Internet Server (nesto od ta dva jeste) IP hamachija osobe koja je taj isti server kreirala.

U svakom slucaju ako negde zapne uvek vam kao alternativa ostaje klasicno povezivanje LAN kablom, povezivao sam se nekada i njime sa prijateljem, malo sam pozaboravljao kompletnu proceduru ali ako zapne mogu da pomognem nije problem.

kreirali smo oboje. al nece. ucitava pola sata joiner i nista. .
 
OK mozes probati i sa obiocnim lan kablom, znaci ubacis LAN kabl u jedan i drugi racunar.


Kompjuter – 1:
- Ides My Computer > Properties > Computer Name.
- Promenis ime kompjutera u npr "zika" Workgroup name npr. "Kuca" i klik OK .
- Zatim Control Panel > Network Connections.
- Desni click na LAN connection i izaberes Properties.
- izaberi Internet Protocol (TCP/IP) > Properties.
- Cekiraj "Use the following IP address":
IP Address – 192.168.0.1
Subnet Mask – 255.255.255.0

Kompjuter – 2:
- Opet My Computer > Properties > Computer Name.
- Promenis Computer Name u npr "Mika" :P i Workgroup name u "Kuca" (WORKGROUP name mora biti isti naziv kao i na prvom obavezno) i klik OK .
- Onda Control Panel > Network Connections.
- Desni klik na LAN konekciju i izaberes Properties.
- Izaberi Internet Protocol (TCP/IP) > Properties.
- Cekiras Use the following IP adress:
IP Address – 192.168.0.2
Subnet Mask – 255.255.255.0
Klik ok.

Nakon svega ovoga restartujes oba racunara.

Da bi proverio da li je veza uspostavljena; Kompjuter 1 : ides start run kucaj cmd i u konzoli kucas ping 192.168.0.2
Isto ovo ponovis i na Kompjuter 2 samo u njemu kucas ping 192.16.0.1
ako ping postoji onda je LAN veza uspesno uspostavljena i ostalo sve zavisi iskljucivo od same igre.

p.s.

Kada budes vracao LAN kabl za internet i ako slucajno budes imao problema da se konektujes na NET, samo odes opet u control Panel Network connections - Local Area connection - desni klik properities ,izaberes Internet Protocol (TCP / IP) - Properities i cekiraj Obtain an IP adress automatically, kako bi sve vratio kako je bilo.


Ovo ti je ispravno povezivanje 2 racunara preko LAN kabla, sto se tice nekih dodatnih problema sa igrom nisam je nikada igrao9 , ali sve video igre se povezuju u LAN multiplayer opcijama, znaci sve na istu foru. Ako pravis server u igri npr na Kompjuteru 1 sve radis u LAN podesavanjima unutar igre i Kompjuter 2 kuca 192.168.0.1 kako bi te pronasao, jer od trenutka povezivanja ova dva IP-a koja sam naveo gore jedini igraju ulogu.

p.p.s

Windows Firewall i Antivirusni program moraju OBAVEZNO biti pogaseni dok su vam racunari povezani.

Good luck ;)
 
OK mozes probati i sa obiocnim lan kablom, znaci ubacis LAN kabl u jedan i drugi racunar.


Kompjuter – 1:
- Ides My Computer > Properties > Computer Name.
- Promenis ime kompjutera u npr "zika" Workgroup name npr. "Kuca" i klik OK .
- Zatim Control Panel > Network Connections.
- Desni click na LAN connection i izaberes Properties.
- izaberi Internet Protocol (TCP/IP) > Properties.
- Cekiraj "Use the following IP address":
IP Address – 192.168.0.1
Subnet Mask – 255.255.255.0

Kompjuter – 2:
- Opet My Computer > Properties > Computer Name.
- Promenis Computer Name u npr "Mika" :P i Workgroup name u "Kuca" (WORKGROUP name mora biti isti naziv kao i na prvom obavezno) i klik OK .
- Onda Control Panel > Network Connections.
- Desni klik na LAN konekciju i izaberes Properties.
- Izaberi Internet Protocol (TCP/IP) > Properties.
- Cekiras Use the following IP adress:
IP Address – 192.168.0.2
Subnet Mask – 255.255.255.0
Klik ok.

Nakon svega ovoga restartujes oba racunara.

Da bi proverio da li je veza uspostavljena; Kompjuter 1 : ides start run kucaj cmd i u konzoli kucas ping 192.168.0.2
Isto ovo ponovis i na Kompjuter 2 samo u njemu kucas ping 192.16.0.1
ako ping postoji onda je LAN veza uspesno uspostavljena i ostalo sve zavisi iskljucivo od same igre.

p.s.

Kada budes vracao LAN kabl za internet i ako slucajno budes imao problema da se konektujes na NET, samo odes opet u control Panel Network connections - Local Area connection - desni klik properities ,izaberes Internet Protocol (TCP / IP) - Properities i cekiraj Obtain an IP adress automatically, kako bi sve vratio kako je bilo.


Ovo ti je ispravno povezivanje 2 racunara preko LAN kabla, sto se tice nekih dodatnih problema sa igrom nisam je nikada igrao9 , ali sve video igre se povezuju u LAN multiplayer opcijama, znaci sve na istu foru. Ako pravis server u igri npr na Kompjuteru 1 sve radis u LAN podesavanjima unutar igre i Kompjuter 2 kuca 192.168.0.1 kako bi te pronasao, jer od trenutka povezivanja ova dva IP-a koja sam naveo gore jedini igraju ulogu.

p.p.s

Windows Firewall i Antivirusni program moraju OBAVEZNO biti pogaseni dok su vam racunari povezani.

Good luck ;)

znam za povezivanje dva racunara lan kablom, al hvala ti sto se rudis da pojasnis. :)
 

Back
Top