Motivacija

Uh, malo sta u poslednje vreme. Bas juce konstatovah kako me uzasno mrzi da se uopste upustam u neke diskusije :(
Svakako, najgora stvar koja me zna inspirisati je bes ali, hvala bogu, i to me mrzi u poslednje vreme.
Trenutno, kad je ovako maglovit dan, me inspirise ovo
20201109_120226.jpg
 
Šta te motiviše i kako?
Da li je to dovoljno dobro?
Šta ili ko vas motiviše?

Uglavnom me motiviše zadnji čas, kad dođe stani-pani.
Ne, naravno da nije dobro.
Niko me ne motiviše. Tuđe reči po pravilu teško pale. Ili mora biti neko jako vešt s rečima, ali kod mene je to minsko polje, pa se ljudi po difoltu ne usuđuju, kako me ne bi još više bacili u bedak ili me prosto razbesneli. Tako da se uglavnom motivišem, ili je bolji izraz: nateram; sama.
Inače, lajf koučevi su mi bili u stanju podići nivo motivacije na nekih 10 minuta po završenom govoru, i to samo pod specijalnim uslovima: znači, da ih od starta nisam doživljavala ko totalne idiote. (Bilo ih je jedan, dvojica takvih samo, inače) Nakon 10 minuta, sve po starom. Zato gurui i lajf koučevi imaju kultove sledbenika - jer nikog nisu u stanju stvarno motivisati na duže vreme, nedajbože zauvek. Ljudi im se neprestano moraju vraćati po novu dozu, kad stara prestane da deluje, a prestane kad tad, zavisi od čoveka - nekom posle 10 minuta, nekom posle dve nedelje. Poenta je da uvek prestane.
To je maltene nauka, i mnogo su mudriji ljudi pisali o tom efektu. Nije teško naći na guglu.
 
Inat.Bez zajebancije inat.To me motiviše da svim onim ljudima koji imaju loše mišljnje o meni i misle da nešto ne mogu ili nisam dovoljno sposoban i šta več dokažem koliko nisu u pravu.
Sad,ne razumem se lično mnogo u horoskop,al ljudi koji se razumeju mi kažu da je to tipično ovnovski da se iz inata dokazuju i najviše se trude da u nečemu uspeju kad im neko kaže da nešto ne mogu.
 

Back
Top