More na dva sata od Beograda

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.667
Tako zvuči naslov :)

Ne znam da li je neko bio da podeli svoje utiske iz prve ruke, vredi li otići? Velike su gužve?
Ja sam bila ali tada jos nije bila otvorena. Delovala mi je prilično malo.

Takođe voda nije izgledala tako jarko roze boje. Možda je do vremena, sunca...

PRAVO MORE NA SAMO 2 SATA OD BEOGRADA Zdravo i jeftino - ležaljke i suncobrani se ne naplaćuju, kafa 80 dinara, a pivo 150

Topla voda dolazi sa 1.400 metara dubine i slana je.

675343_roze-jezero_f.webp

Pačir banja je veštačka banja sa lekovitom i crvenom vodom, koja pored Australije, Senegala, Bolivije može da se pronađe i kod nas na severu zemlje. Banjska voda pomaže različitim oboljenjima i stanjima kože, kostiju i kose, a njena jedinstvena boja učinila je da je poslednjih dana opsedaju i mladi, i to kako bi napravili savršenu “roze sliku”.

NA DVA SATA VOŽNJE OD BEOGRADA

Pačir banja se nalazi u Vojvodini, opština Bačka Topola, između Bajmoka i Stare Moravice. Od Subotice je udaljena svega 30 kilometara, od Novog Sada oko 90 kilometara, a od Beograda oko 180 kilometara. Kako stoji na sajtu jedne turističke agencije, topla voda u Pačiru dolazi sa 1.400 metara dubine i slana je, što čini odlazak u ovu banju jedinstvenim iskustvom.
Na svom putu ka površini, voda prolazi kroz različite slojeve stena čime postaje obogaćena mineralima. Voda sadrži natrijum, jod, sulfat, brom i mnoge druge minerale koji unapređuju zdravlje. Temperatura vode, pri izlasku na površinu je 72 stepena, a pri hlađenju dolazi na temperaturu od 30 do 35 stepeni. Voda ima miris joda i drugih mirela, ali se na to može navići za nekoliko minuta. Jezero, pored mnogo minerala, sadrži i 21-22 grama soli po litru.

Na osnovu sastava vode, banja je dobila sertifikat lekovite. Topla, slana voda pomaže u očuvanju i održavanju zdravlja, doprinoseći podizanju imunog sistema. Takođe, voda ima izuzetna svojstva i u lečenju raznih bolesti, naročito za kožne bolesti, reumatizam i stanje posle povreda.

MESTA ZA 1000 LJUDI

Pačirska banja ima jezero površine 2.000 kvadratnih metara, a otvorena su i dva bazena u zatvorenom prostoru koja su dostupna i zimi sa kapacitetom 200 ljudi. Imaju oblik malih jezera, a dubina vode se povećava ka sredini i dostiže 1,60.

Dno je pokriveno oblim kamenjem koje izuzetno prija stopalima pri hodu u vodi. Oko jezera ima mesta za oko 1.000 ljudi.

Ulaznica za odraslu osobu košta 400 dinara, deca do 4 godine ne plaćaju. Parking je besplatan. Ni ležaljke i suncobrani se ne naplaćuju dodatno, a cene pića i hrane su neuporedive s računima koji nam ovih dana stužu s primorja, pa i destinacija po Srbiji.

Kafa u Pačir banji košta 80 dinara, a pivo (0,5), špricer i sok 150 dinara. Cena palačinka ili mekika iznosi 100 dinara, a pomfrit 150 dinara.

675342_753d3fe0-d052-48fe-aec4-03f5c32cece9_orig.jpg

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.418
Tu fali neko od inicijative i ovo ce da procveta...
E sad, u Srbiji na zalost to se zestoko kaznjava, tj ja mogu da razvijem ceo taj objekat , nazovimo objekat turisticki za 2 meseca , mozda i pre , preciznog rada, a onda dodje neka jajara i samo pokupi sve.....i moze mu se...

Vise puta mi se to desavalo u Srbiji , i onda naucis, da nije bitno da znas da odradis posao , kao i u plemenskim ratovima, nego da odbranis ono sto je steceno...
Posto sa Vucicem i Veljom nevoljom ja ne mogu barabar, a ni sa brnabickom, to znaci nema nista od aktivnosti, mogu slobodno samo da gledam i tako ima milion projekata koji chame po Srbiji jer oni koji mogu znaju da ne mogu da ih odbrane...

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
92.833
Tako zvuči naslov :)

Ne znam da li je neko bio da podeli svoje utiske iz prve ruke, vredi li otići? Velike su gužve?
Ja sam bila ali tada jos nije bila otvorena. Delovala mi je prilično malo.

Takođe voda nije izgledala tako jarko roze boje. Možda je do vremena, sunca...

PRAVO MORE NA SAMO 2 SATA OD BEOGRADA Zdravo i jeftino - ležaljke i suncobrani se ne naplaćuju, kafa 80 dinara, a pivo 150

Topla voda dolazi sa 1.400 metara dubine i slana je.

675343_roze-jezero_f.webp

Pačir banja je veštačka banja sa lekovitom i crvenom vodom, koja pored Australije, Senegala, Bolivije može da se pronađe i kod nas na severu zemlje. Banjska voda pomaže različitim oboljenjima i stanjima kože, kostiju i kose, a njena jedinstvena boja učinila je da je poslednjih dana opsedaju i mladi, i to kako bi napravili savršenu “roze sliku”.

NA DVA SATA VOŽNJE OD BEOGRADA

Pačir banja se nalazi u Vojvodini, opština Bačka Topola, između Bajmoka i Stare Moravice. Od Subotice je udaljena svega 30 kilometara, od Novog Sada oko 90 kilometara, a od Beograda oko 180 kilometara. Kako stoji na sajtu jedne turističke agencije, topla voda u Pačiru dolazi sa 1.400 metara dubine i slana je, što čini odlazak u ovu banju jedinstvenim iskustvom.
Na svom putu ka površini, voda prolazi kroz različite slojeve stena čime postaje obogaćena mineralima. Voda sadrži natrijum, jod, sulfat, brom i mnoge druge minerale koji unapređuju zdravlje. Temperatura vode, pri izlasku na površinu je 72 stepena, a pri hlađenju dolazi na temperaturu od 30 do 35 stepeni. Voda ima miris joda i drugih mirela, ali se na to može navići za nekoliko minuta. Jezero, pored mnogo minerala, sadrži i 21-22 grama soli po litru.

Na osnovu sastava vode, banja je dobila sertifikat lekovite. Topla, slana voda pomaže u očuvanju i održavanju zdravlja, doprinoseći podizanju imunog sistema. Takođe, voda ima izuzetna svojstva i u lečenju raznih bolesti, naročito za kožne bolesti, reumatizam i stanje posle povreda.

MESTA ZA 1000 LJUDI

Pačirska banja ima jezero površine 2.000 kvadratnih metara, a otvorena su i dva bazena u zatvorenom prostoru koja su dostupna i zimi sa kapacitetom 200 ljudi. Imaju oblik malih jezera, a dubina vode se povećava ka sredini i dostiže 1,60.

Dno je pokriveno oblim kamenjem koje izuzetno prija stopalima pri hodu u vodi. Oko jezera ima mesta za oko 1.000 ljudi.

Ulaznica za odraslu osobu košta 400 dinara, deca do 4 godine ne plaćaju. Parking je besplatan. Ni ležaljke i suncobrani se ne naplaćuju dodatno, a cene pića i hrane su neuporedive s računima koji nam ovih dana stužu s primorja, pa i destinacija po Srbiji.

Kafa u Pačir banji košta 80 dinara, a pivo (0,5), špricer i sok 150 dinara. Cena palačinka ili mekika iznosi 100 dinara, a pomfrit 150 dinara.

675342_753d3fe0-d052-48fe-aec4-03f5c32cece9_orig.jpg
Pinkovo more :lol:

Lorelajn

Legenda
Supermoderator
Poruka
56.667
Jedva sam nasla slicicu uslikanu krajem maja ove godine.

Ne mogu da vam docaram koliko je to maleno. Pomisao da tu bude 1000 ljudi odjednom me uzasava.
Negde sam procitala, mozda se ne secam dobro da je najveca dubina oko 1m, mozda malo preko toga.

U okolini ama bas nista...malo selo, njive.

Sto se tice vode ne znam sta bih rekla. Termalne vode su normalna pojava na severu Backe. Palic je bio banja davno sa isto toplom vodom od oko 70C koja se mesala da bi bila hladnija, nije bila roza.

Bas... zanima me sta je sada sa njom posto termalni bazen ne radi vec godinama.:think:

A evo i slicice pink jezerceta :)

pacir.jpg

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.