Moram sve najgore o mesarama u Srbiji,po drugi put...i o poskupljenju

Poruka
3.736
cuh pre par dana neku glupost na tv-u kako se u nasim mesarama prodaje svinjsko meso iz srbije. ima vec 10 godina kako ne verujem kad na televiziji kazu da je suncan dan,i vi bi trebali isto. pre dve nedelje sam kupio u Nisu u mesari slaninu isecenu na tanko. bila je neverovatno neslana i smrdljiva. cuvao sam par dana i pokusao da jedem,na kraju bacio keru. dalje,pre par dana kupim slaninu u drugoj mesari. donesem kuci,probam,kad ono opet neslana. ovaj put nema da smrdi,ali kao da je ziva. nedosusena,nedopecena ili kako vec da se izrazim. probah danas jedno parce opet i samo sto nepovratih,izgleda sam naleteo na neki los deo. i to bas onaj odvratni ukus zive nedopecene svinjetine,sigurno znate taj ukus. dalje,kad udjoh u mesaru pre 3 nedelje,bas onda kad su bila poskupljenja,umalo ne slogirah. kulen je poskupeo za 40 dinara po kilu. jel imate vi neki razlog zasto oni meni prodaju smrdljivu,nesusenu i neposoljenu slaninu? jel zato sto je meso stiglo iz argentine,staro 6 meseci? ili kako drugacije? jel se desava ovo vama gore u Beogradu? ja ne znam sta nije u redu sa ljudima,Srbi su se pretvorili u nevidjene kukavice i blejace. kupuju smrdljivo meso i jedu,nista im ne fali. jel bas niko o ovome nece nista da progovori? gde su inspekcije,hocu ovo da prijavim. kome da prijavim u Nisu? hoce li reagovati? moram kompletno zaboraviti da ulazim u mesaru. bolje tamo u megamarket neka gotova jela iz Lidla. ljudi,ovo nije moguce sta oni nama serviraju i kako nas truju...kunem vam se ovo nije moguce sta trpimo mi
 
Зови инспекцију, ништа друго.

У продавници коју посећујем је сјајан месар, мислим да никада до сада нисмо срели неког да је тако добар, школован и прилично млађи. Кад он ради, редови се не праве. И да буде потпуни циркус, момак је Циганин. Бољи је од свих осталих заједно - брз, прецизан :worth::worth::worth:
 
ako hoces dobru slaninu moras sam da susis

uzmem ponekad kod matijevica onu vakumiranu

nije nesto ali moze da prodje, providna kesa malo pogledas mesnatije parce
epa ta vakuumirana znam od prilike da je bolja...ako nista drugo zasticena je od spoljni uticaj i sprecava bakterije ili sta god je vec u pitanju. ovde u Nisu izgleda da smo mi gradjani drugog reda.
 
Mogu da obalim planinu otkako se ne hranim tim smećem iz marketa. Ne navijam da se hranite biljkama, ali ako već čeznete za zdravim i dobrim mesom, obratite se ljudima iz unutrašnjosti i platite im bolje nego ono kako kupujete Lidlove pileće viršle da vam gaje životinju i oktobra, septembra da to kolju za vas, imaćete meso za celu godinu i plus ćete imati udeo u tome kako ova naša poljoprivreda preživljava.
Pršuta, slanina, crevca, odresci...
Ako već imaš neku kupovnu moć, zašto ne podržiš svog čoveka u svojoj državi nego jedeš splačine uvezene ko zna od kud?
 
Mogu da obalim planinu otkako se ne hranim tim smećem iz marketa. Ne navijam da se hranite biljkama, ali ako već čeznete za zdravim i dobrim mesom, obratite se ljudima iz unutrašnjosti i platite im bolje nego ono kako kupujete Lidlove pileće viršle da vam gaje životinju i oktobra, septembra da to kolju za vas, imaćete meso za celu godinu i plus ćete imati udeo u tome kako ova naša poljoprivreda preživljava.
Pršuta, slanina, crevca, odresci...
Ako već imaš neku kupovnu moć, zašto ne podržiš svog čoveka u svojoj državi nego jedeš splačine uvezene ko zna od kud?
ma mogao sam bez mesare tolike godine,i opet cu. virsle kupujem za macku isljucivo.
 
Uzas, mesara mozes da biras, problem su oni koje ne mozes da biras, a mogu da ti pokvare zivot, da ne kazem da te legalno ubiju....Mesar kao i automehanicar je stvar izbora, cak ti nije ni potreban, ako odes na farmu ili u neko domacinstvo i izaberes sam svinju ili drugu "divljac" i odgledas, ako mozes kako ti spremi....Nije jeftinije, ali znas gde treba ili ne treba da kupis....
 
epa ta vakuumirana znam od prilike da je bolja...ako nista drugo zasticena je od spoljni uticaj i sprecava bakterije ili sta god je vec u pitanju. ovde u Nisu izgleda da smo mi gradjani drugog reda.
Није то мајсторе! Него си ти промашио месару те обмањујеш славни народ Крижарице.
Што лепо не признаш да си пазарио у оној месари у циганском насељу Црвена Звезда
у којој се продаје месо од цркотина, а неке нишлије причају да су и керове транжирали
и продавали као ћуреће батаке! :mazipsa:
Зато, лепо признај где си набавио цркотину, не замајавај публику! z:lol:
 
Moje mačke to odavno ne žele da jedu. :sad2:
Moj macak isto razmazen u pck materinu samo sa rostilja voli i ribu ... jbt pa ni sam ne jedem to svaki dan a nije ni dobro non stop ista hrana , budala a meso poskupelo , kako to da mu objasnim.

Danas sam uzeo u kasapnici 2kg djigerice - svinjske 150dinara , skuvao i neka malo i to jede a znam da voli ali ne vise od cevapa :(
Glupi razmazeni macor.
 
mozda je cak i stetno sto mu to dajem. mada granule mu nisu zanimljive,a na pastetu i vrisle otkida cim namirise. i slaninu takodje :D
Ja mom bacim slaninu i to mesnatu a on se igra .. valjda ne voli masno ... degen.
Granule skoro nikad ne jede , od malena samo meso , cak i mleko nije nesto voleo kad je bio mali.
 
Зови инспекцију, ништа друго.

У продавници коју посећујем је сјајан месар, мислим да никада до сада нисмо срели неког да је тако добар, школован и прилично млађи. Кад он ради, редови се не праве. И да буде потпуни циркус, момак је Циганин. Бољи је од свих осталих заједно - брз, прецизан :worth::worth::worth:
Kaze se rom.
 
epa ta vakuumirana znam od prilike da je bolja...ako nista drugo zasticena je od spoljni uticaj i sprecava bakterije ili sta god je vec u pitanju. ovde u Nisu izgleda da smo mi gradjani drugog reda.
Bez 1000 dinara mada kosta i vise sada ,nemas dobru slaninu , ko zna gde je dobra .. volim one pancete ali jos vise spek :p one sapunjare ne podnosim , mada kazu da je i ta super , kako ko voli.
 
Jedite kvalitetno pa makar i malo bilo ...
Bolje malo kvalitetno nego lose a mnogo...
Ide baba planinom maže dupe slaninom

Kada je meso kvalitetno onda i ne možeś puno da ga pojedeš

Recimo tunjevina. Imaš one od 150 dinara a imaš i onu od 600 a konzerva duplo manja. E kad kusaš tu tunjevinu samo zapiši kada si jeo jer do sutra si miran.
 

Back
Top