Moram sve najgore o mesarama u Srbiji,po drugi put...i o poskupljenju

u Rusiji naprimer. I vrlo brzo ce biti i u nekim EU zemljama, ne mogu da se setim koje ali cu naci. Zna se sta je meso, slanina, cvarak. Ako je od korena bukve ili lista agave-nije meso. Kao sto od buta svinje ne moze da bude sargarepa.
Vrlo brzo ce u nekim zemljama EU....sta ? Sada si postao i prorok
Kako te ne mrzi tako da izmisljas, tek u Rusiji imas veganske slanine i ostalih veganskih stvari, U svakoj drzavi sveta mogu da se kupe veganska slanina, sunka.....
Ko to prodaje sargarepu, a napise da je svinjski but ? :rotf:
N8PAvnzJvgY.jpg

kolbasa-vetchinnaya-kukuika-700x700.jpg

379253.jpeg
 
u Nisu su mesare tako lose da to nije za poverovati. kod njih nemam ni stabilnost. uzimao sam kulene,bili su onako,solidni...a onda uzmes jednom i ono ne valja. promenili proizvodjaca,a pakovanje isto. isto vazi i za slanine... :( kulen je kao posoljeni karton,a slanina da ne pricam. evo nisam isao kod Matijevica ali bas cu probati njihovu slaninu. ako ni ona ne valja,onda na kraju krajeva onu upakovanu i foliju fabricki,sa deklaracijom... ona mora biti bolja,barem malo.
 
cuh pre par dana neku glupost na tv-u kako se u nasim mesarama prodaje svinjsko meso iz srbije. ima vec 10 godina kako ne verujem kad na televiziji kazu da je suncan dan,i vi bi trebali isto. pre dve nedelje sam kupio u Nisu u mesari slaninu isecenu na tanko. bila je neverovatno neslana i smrdljiva. cuvao sam par dana i pokusao da jedem,na kraju bacio keru. dalje,pre par dana kupim slaninu u drugoj mesari. donesem kuci,probam,kad ono opet neslana. ovaj put nema da smrdi,ali kao da je ziva. nedosusena,nedopecena ili kako vec da se izrazim. probah danas jedno parce opet i samo sto nepovratih,izgleda sam naleteo na neki los deo. i to bas onaj odvratni ukus zive nedopecene svinjetine,sigurno znate taj ukus. dalje,kad udjoh u mesaru pre 3 nedelje,bas onda kad su bila poskupljenja,umalo ne slogirah. kulen je poskupeo za 40 dinara po kilu. jel imate vi neki razlog zasto oni meni prodaju smrdljivu,nesusenu i neposoljenu slaninu? jel zato sto je meso stiglo iz argentine,staro 6 meseci? ili kako drugacije? jel se desava ovo vama gore u Beogradu? ja ne znam sta nije u redu sa ljudima,Srbi su se pretvorili u nevidjene kukavice i blejace. kupuju smrdljivo meso i jedu,nista im ne fali. jel bas niko o ovome nece nista da progovori? gde su inspekcije,hocu ovo da prijavim. kome da prijavim u Nisu? hoce li reagovati? moram kompletno zaboraviti da ulazim u mesaru. bolje tamo u megamarket neka gotova jela iz Lidla. ljudi,ovo nije moguce sta oni nama serviraju i kako nas truju...kunem vam se ovo nije moguce sta trpimo mi
Najbolje je da živiš u selu i imaš jedno svinče i zakolješ ga takreći pošečiš (posjek)
 
Zato što se njihova udruženja bune...

https://www.021.rs/Novi Sad/komentari/263944

Ali kada neko kaže Srbijanac , svi skoče...
A non stop pišemo
Šiptari I Cigani...
RAzlika je u tome sto mi ne nazivamo sami sebe srbijanci, osim nekih bosanskih recidiva.
Vecinu zivota proveo u Sapcu, i nisam upoznao ni jednog koji zahteva da se naziva Romom. Sami kada govore o sebi kazu cigani... A za siptare vec ne bih da komentarisem, nisam toliko dobar komsija.
 
RAzlika je u tome sto mi ne nazivamo sami sebe srbijanci, osim nekih bosanskih recidiva.
Vecinu zivota proveo u Sapcu, i nisam upoznao ni jednog koji zahteva da se naziva Romom. Sami kada govore o sebi kazu cigani... A za siptare vec ne bih da komentarisem, nisam toliko dobar komsija.
U Vojvodini nije neobicno da ljudi Srbe juzno od Save i Dunava (balkanski deo Srbije) zovu Srbijancima.

Medjutim mi sebe nikad tako ne zovemo. Srbijanac ima prizvuk "namcorast i zeznut" lik.
Ali dobro sve su to glupi stereotipi i nije namera da neko bude uvredjen.
 
U Vojvodini nije neobicno da ljudi Srbe juzno od Save i Dunava (balkanski deo Srbije) zovu Srbijancima.

Medjutim mi sebe nikad tako ne zovemo. Srbijanac ima prizvuk "namcorast i zeznut" lik.
Ali dobro sve su to glupi stereotipi i nije namera da neko bude uvredjen.
Da, to stoji... Ali ja sam sve svoje drugove Bosance naucio da me ne zovu tako, imam utisak kao da mi kaze da sam Kinez ili Juznoafrikanac :D
 
cuh pre par dana neku glupost na tv-u kako se u nasim mesarama prodaje svinjsko meso iz srbije. ima vec 10 godina kako ne verujem kad na televiziji kazu da je suncan dan,i vi bi trebali isto. pre dve nedelje sam kupio u Nisu u mesari slaninu isecenu na tanko. bila je neverovatno neslana i smrdljiva. cuvao sam par dana i pokusao da jedem,na kraju bacio keru. dalje,pre par dana kupim slaninu u drugoj mesari. donesem kuci,probam,kad ono opet neslana. ovaj put nema da smrdi,ali kao da je ziva. nedosusena,nedopecena ili kako vec da se izrazim. probah danas jedno parce opet i samo sto nepovratih,izgleda sam naleteo na neki los deo. i to bas onaj odvratni ukus zive nedopecene svinjetine,sigurno znate taj ukus. dalje,kad udjoh u mesaru pre 3 nedelje,bas onda kad su bila poskupljenja,umalo ne slogirah. kulen je poskupeo za 40 dinara po kilu. jel imate vi neki razlog zasto oni meni prodaju smrdljivu,nesusenu i neposoljenu slaninu? jel zato sto je meso stiglo iz argentine,staro 6 meseci? ili kako drugacije? jel se desava ovo vama gore u Beogradu? ja ne znam sta nije u redu sa ljudima,Srbi su se pretvorili u nevidjene kukavice i blejace. kupuju smrdljivo meso i jedu,nista im ne fali. jel bas niko o ovome nece nista da progovori? gde su inspekcije,hocu ovo da prijavim. kome da prijavim u Nisu? hoce li reagovati? moram kompletno zaboraviti da ulazim u mesaru. bolje tamo u megamarket neka gotova jela iz Lidla. ljudi,ovo nije moguce sta oni nama serviraju i kako nas truju...kunem vam se ovo nije moguce sta trpimo mi
Ako hoćeš domaću kvalitetnu hranu imaš na FB grupu Mali proizvođači pa probaj.Garantovano domaće,pri tome pomažeš domaćeg proizvođača.
 
Апсурдистал либеро клеро ројало економије се наставља

https://zastitnikpotrosaca.rs/zasti...o-kosta-manje-najjeftinjih-cigareta-evo-zasto

Док рокају до дна цене живе ваге ... дотле цене у месерама рипиле 500%

Исто ј ебило 2018те

https://www.blic.rs/biznis/moj-novc...0-dinara-iako-se-cena-ovog-mesa-skoro/sq9e3q5

па чак и 2009те

vreme.com/cms/view.php?id=819723&print=yes

синхроно упропаштавање сточнога фонда и цеђење оних који немају где да држе ни свињче ни живинче
 
Апсурдистал либеро клеро ројало економије се наставља

https://zastitnikpotrosaca.rs/zasti...o-kosta-manje-najjeftinjih-cigareta-evo-zasto

Док рокају до дна цене живе ваге ... дотле цене у месерама рипиле 500%

Исто ј ебило 2018те

https://www.blic.rs/biznis/moj-novc...0-dinara-iako-se-cena-ovog-mesa-skoro/sq9e3q5

па чак и 2009те

vreme.com/cms/view.php?id=819723&print=yes

синхроно упропаштавање сточнога фонда и цеђење оних који немају где да држе ни свињче ни живинче
Zakon tržišta, slobodan uvoz uz lošu kontrolu iz zemalja koje daju ozbiljne subvencije za tov. Jednako propast domaćeg proizvođača.
 

Back
Top