Moram da štelujem sat posle svakog startovanja računara

Nesto nisam siguran da je do baterije. Evo zasto
-Da je baterija i podesavanja BIOSA bi se resetovala,
-Baterija sluzi da sacuva memoriju BIOSa kad nestane stuje, sto znaci dok ne isteka PC iz uticnice ona nema uticaja.
-U BIOSu je sat podesen kako treba
-Baterije na MB rade po pravilu mnogo duze od samih konfiguracija, tako da ako se racunar odrzava aktuelnim(zamenom komponenti tj. Maticne ploce) tesko da ce baterija crci.Sem ako nije u pitanju PI ili PII;)

Ali nista ne kosta(sem 200-300din) da proba:lol:
 
Evo, stavio sam sinoc drugu bateriju i sada je sat u redu. Posle menjanja baterije se resetovao bios i sva podesavanja u njemu tako da mi nije jasno kako je to samo sat " trpeo " slabu bateriju. Kako rekoh, pomisljao sam na virus a pade mi napamet i patch za Lock On - posle njegove instalacije se problem javio. Da vas ne gnjavim vise, videcu jos par dana kako stvari stoje pa ako bude sve u redu onda je baterija.
 
Moj problem je još veća MISTERIJA. Jednostavno, sat radi odlično, ali datum odjednom preskoči za ceo dan, ili se desi da posle ponoći ostane na starom datumu, pa onda kasni jedan dan. I to ne uvek....uhvatim ga par puta u deset dana ili kasni ili žuri, i to uvek samo po jedan dan !!??
PC je nov, ima šest meseci, imam sve žive zaštite...prosto mislim da sam sve ovo samo sanjao......
 
Moj problem je još veća MISTERIJA. Jednostavno, sat radi odlično, ali datum odjednom preskoči za ceo dan, ili se desi da posle ponoći ostane na starom datumu, pa onda kasni jedan dan. I to ne uvek....uhvatim ga par puta u deset dana ili kasni ili žuri, i to uvek samo po jedan dan !!??
PC je nov, ima šest meseci, imam sve žive zaštite...prosto mislim da sam sve ovo samo sanjao......

Moguce ... :P

Ne znam sta bi to moglo da bude stvarno ...
 
Moj problem je još veća MISTERIJA. Jednostavno, sat radi odlično, ali datum odjednom preskoči za ceo dan, ili se desi da posle ponoći ostane na starom datumu, pa onda kasni jedan dan. I to ne uvek....uhvatim ga par puta u deset dana ili kasni ili žuri, i to uvek samo po jedan dan !!??
PC je nov, ima šest meseci, imam sve žive zaštite...prosto mislim da sam sve ovo samo sanjao......

Mom drugu kursor sam seta po monitoru, ja sam trajno izgubio zvucnik pored sata...Ponekad neke stvari nemaju veze sa logikom.
 
@Lexa
Bolje je onda da jednom kupiš UPS za nekih 100 EU (ima jeftinijih ali i skupljih) nego da stalno menjaš ploče i napajanja.
------------------
Sad jedno pitanje. Na starom kompjuteru kad nestane struja ili kad se iščupa utičnica iz zida, kada je isključen, poremeti se sat, tj. vrati se na početno vreme koje je fabrički podešeno. Da li je i tu u pitanju BIOS baterija?
 
Prijatelju posto si to zamenio a kompa ti je neko vreme radio na polupraznoj bateriji
moj ti je predlog da obavezno fleshujesh BIOS i eventualno ubacis noviji jer postoji
mogucnost da je nesto osteceno u BIOS-u i mozes zeznuti plocu a i radice ti brze.
:D

JEsi li siguran u ovo sto kazes? Ako je tako, uradicu. Skinuo sam odavno novu verziju biosa ali nikako da flesujem. Ma, uradicu u svakom slucaju, nece skoditi.
 

Back
Top