Moral i poštenje

Kuvar je tip koji se zove anthony Bourdain i ima snimljen film roadrunner o svom zivotu i smrti...
Taj lik se ubio, dakle sva njegova filozofija tj. njegove misli su ga odvele do krajnje tačke.. po slobodnom izboru. Nije mi namjera da naglašavam ovde suicid kao loše, ili dobro, nego to da je sve što je radio, je jedna velika kula od karata, kao i svačiji život može da se sruši svojevoljno, tudjom voljom ili samo od sebe, ovo poslednje je zagarantovano.. baza je nihilizam to ti napominjem stalno jer vidim da ti to ne vidiš, ili nećeš da vidiš, kao što vjernik neće da vidi da boga nema.. s tog gledišta tvoja patnja koju sam izazivaš je još besmislenija nego sama kula od karata koju praviš iz ego pozadine, a ego je prevarant veliki.. npr. Ninina tema koja ti se ne svidja, ili što ti krstarica nije po mjeri, ne treba patiti oko toga..

Taj lik se ubio, dakle sva njegova filozofija tj. njegove misli su ga odvele do krajnje tačke.. po slobodnom izboru. Nije mi namjera da naglašavam ovde suicid kao loše, ili dobro, nego to da je sve što je radio jedna kula od karata, kao i svačiji život može da se sruši svojevoljno, tudjom voljom ili samo od sebe, baza je nihilizam to ti napominjem stalno jer vidim da ti to ne vidiš, ili nećeš da vidiš, kao što vjernik neće da vidi da boga nema.. s tog gledišta tvoja patnja koju sam izazivaš je još besmislenija nego sama kula od karata koju praviš iz ego pozadine, a ego je prevarant veliki.. npr. Ninina tema koja ti se ne svidja, ili što ti krstarica nije po mjeri, ne treba patiti oko toga..
Ubio se jer se mnogi ljudi drze strategije trke pozitivnog i negativnog u zivotu...
99%...
Onda odrade tetovazu , odrade pirsing, odrade malo drogice, odrade psiholosko natrunjavanje svog samopouzdanja itd itd, dobijaju sitne detalje koji kao crvi jedu svaki svoju hranu...

Njegov start je bio takodje los, ali je zato i izabrao trku jer je to bio nacin da prevazidje svoju prirodnu slabost....brzina zahteva reakcije od njega, pozicija u drustvu mu nudi bolji izbor reakcija nego sto bi mu njegov mozak pruzio izbor i onda mu je tempo ustvari spas...

Mozemo o tome, to su vec duboke strategijske teme o zivotu...i psihologici...ali niti su psiholozi opremljeni za to a misle da jesu , niti su filozofi opremljeni za to a misle da jesu...
Futurolozi jesu pomalo opremljeni za to , ali njih nema mnogo...ne znas nijednog..

Back