Mora da ima istine...

...u onoj narodnoj: Daj čo`eku pare ili vlas` pa će vidiš kakav je!!! :???:
Mogu da navedem bar dva primera iz svog neposrednog okruženja.
A vi??!

Ima istine.Svakodnevno gledam ljude koji su imali solidne finansije i bili normalni,prijatni,pozeljni u drustvu,posteni,plemeniti a onda im se dogodio NOVAC i promenili su se u pohlepne,zajedljive,zavidljive,nepostene....
 
Па макар та влас' била место председника кућног савета или, рецимо, модератора ЉИС! :lol:

Kokoško avatarska!:mrgreen:

Ili npr. moja koleginica- načelnica!! Bila fina ženica, mirna, paranoično se držala teze"ma, neka, ovako ćemo, je l je ovako (naj)ispravnije"...Desi se pretumbacija, ja odbijem ponuđeno mi mesto načelnika(ona prifati)... I gle mu čuda!:shock: Be nas i ne pokriva nas...
P.S. Mene doduše najmanje(može) al se očeše i o mene...:roll:

P.S. Eto, teta Hellen, na to sam(pre svega) mislEla!!!
 
E Marina, mnogo ti sexy stoji ta kapica.
A ovo sto kazes je istina.
Ljudi se jednostavno izopače kad osete moć i novac koji pre toga nikad nisu imali.
Nekad se desi da nije tako i da drugi prosto ne mogu da se stave u njihovu poziciju koja više nije ista.
A što se tebe tiče, prilike za napredovanje se ipak ne propuštaju, ako nemaš baš jak razlog.
Makar zbog toga da tu priliku ne bi uzeo neko gori od tebe, samo zato što si ti odbio
Sad, šta ti je...to ti je
 
Fala za kapicu! Sam sad lepša,aaa??!

Moji razlozi za neprihvatanje tog mesta su bili (i sad mi se čini) opravdani.Ja sam , kao , još mlada a ona ima dovoljno godina (još koja pa u penziju)...Po diplomama i usavršavanjima sam je šila...
Eee, dosta mi je. Sledeće godine (to sam poželela od deda Mraza!) dobiću još 2(slovima dve) titule pa kom opanci, kom obojci...
Šta ću kad sam dobra. I budala...:?
 
Fala za kapicu! Sam sad lepša,aaa??!

Moji razlozi za neprihvatanje tog mesta su bili (i sad mi se čini) opravdani.Ja sam , kao , još mlada a ona ima dovoljno godina (još koja pa u penziju)...Po diplomama i usavršavanjima sam je šila...
Eee, dosta mi je. Sledeće godine (to sam poželela od deda Mraza!) dobiću još 2(slovima dve) titule pa kom opanci, kom obojci...
Šta ću kad sam dobra. I budala...:?

:) jašta nego si lepša.
Kapiram ja tvoje razloge, ali sledeću priliku ne propuštaj.
A pošto si takva kakva si....svrati na LJiS da ti nešto šapnem :razz:
 
nemoj marina, to me podseti odmah na acu (dobrica) :lol:
ne znam koliko ima istine u tome, mislim da se menja odnos okoline prema njima, pa se pogube u tome. ali bas da pare pokvare coveka - ne verujem. mozda se onda osmele da pokazu kakvi su u stvari - poveruju da su bas takvi savrseni. ne verujem da sve to dolazi samo iznutra, ima tu i malo interakcije. svejedno, propustena prilika je dobra skola.
 
Ima istine, ima...
Ali ima i toga, da kad nekom krene u zivotu,i sve vise i vise zaradjuje,i ima super rangirano radno mjesto,drugi na neki nacin okrenu ledja,jer se ima predrasuda u glavi da taj neko kad ima polozaj i novac mora da se promjeni.
Kako se kaze...prijatelj ti nije onaj koji je tu samo kad ti ide lose,vec ti je prijatelj onaj koji je tui kad ti sve ruze cvjetaju.
Uopsteno gledajuci malo je neshvatljivo da neko bude divan,posten,drugarcina,i da se okrene 360% kad osjeti novac i moc.Smatram da takav neko mora pokazati tu svoju licnost i ranije,mozda na neki drugi nacin.
Cinjenica je da ljudi mjenjaju svoj nacin zivota,ali karakter je isti,samo tad se pokazu onakvi kakvi stvarno jesu.:)
 
Slažem se, Mojra, da MNOGO para pokaže pravo lice čoveka a da ga ne može (suštinski) pokvariti...
Hvala ti na ovom savetu o ponuđenoj prilici-dobroj školi. Znaš, u životu se (skoro nikada) ne kajemo za nešto što smo uradili ali skoro uvek za ono što smo propustili i nismo uradili...(podrazumevaju se neke "normalne životne situacije")

P.S. Usput, ne diraj mi kolegu Acu.Dobro-skoro pa kolegu! Još malo. Sad će...Samo što nije...:lol:
 
Slažem se Mojra da MNOGO para pokaže pravo lice čoveka a da ga ne može (suštinski) pokvariti...
Hvala ti na ovom savetu o propuđenoj prilici-dobroj školi. Znaš, u životu se (skoro nikada) ne kajemo za nešto što smo uradili ali skoro uvek za ono što smo propustili i nismo uradili...(podrazumevaju se neke "normalne životne situacije")

Sa ovim se slažem u potpunosti jer se dešavalo i meni.



P.S. Marina, da se ne bi kajala zbog onoga što nisi uradila, svrati da ti šapnem ono :razz:
 
sapni, ne slusamo mi :lol:
i ja mislim da lakse oprastamo sebi greske delovanja nego nedelovanja. duh naroda je takav, dok ovde recimo postoji poslovica koja kaze: bolje ne uraditi nista nego napraviti glupost.
tako, ako te neko kritikuje - ti si problemu pristupila francuski :)
al' nemoj i sledeci put
 
Mislim da vlast mnogima vise znaci od novca..Ljudi vole osecaj moci da na primer odlucuju o sudbinama drugih.Sto se tice novca ..meni je mnogo zanimljiviji fenomen..Jos i Jos..nikako ne shvatam one kojima je malo..steknu ..imaju i umesto da sebi zahvaljujuci tome organizuju zivot i zive..oni i dalje grabe ..
 
ja mislim da se svako "pokvari" kad dobije moc ono kao gleda svoj interes i to tj da je tehsko ostati "cist" a i ako pokusas uvek je dovoljno onih koji ti ne daju.. ne znam

ali mngo je da mislim da sma cista mali dodatak, samo se na nizem nivou to ne primecuje i nema toliko veze???
 
Eeeepa, suparnice draga, ako ti otkkrijem tu tajnu- moraću da te ubijem.:lol::lol::lol:
P.S. Obrati se R-u. On je postavljač kapica. I skupljač banova...:razz:

Al, pazi, tražiće ti nešto za uzvrat! Al ti nemoj dati! tako sam ja!:lol::lol::lol:

hvala suparnice moja..tako jednostavno a ja te pitam isto po celom zk..:D..bicu kao ti..ne se davam nista..ima da mi stavi.gratis..
 
Kokoško avatarska!:mrgreen:

Ili npr. moja koleginica- načelnica!! Bila fina ženica, mirna, paranoično se držala teze"ma, neka, ovako ćemo, je l je ovako (naj)ispravnije"...Desi se pretumbacija, ja odbijem ponuđeno mi mesto načelnika(ona prifati)... I gle mu čuda!:shock: Be nas i ne pokriva nas...
P.S. Mene doduše najmanje(može) al se očeše i o mene...:roll:

P.S. Eto, teta Hellen, na to sam(pre svega) mislEla!!!


sto se tice price o nacelnici: bas sam danas raspravljala o slicnoj pojavi na faksu-cim se dokopaju polozaja totalna promena licnosti, mozes da bacis 10 godina poznanstva u vodu, tek tada izranja pravo lice... u vecem br slucaja neprijatno... da ne poverujes.
 
...u onoj narodnoj: Daj čo`eku pare ili vlas` pa će vidiš kakav je!!! :???:
Mogu da navedem bar dva primera iz svog neposrednog okruženja.
A vi??!
Šta znam...ima i nema istine...ako pogledaš da generalno nekim pozicijama streme obično isompleksirani likovi, onda se može reći '' da, generalno je to tako''. Ali i ne mora da bude.
Npr. baš, eto iz struke, ako se sećaš Slobodana Apostolskog ( neurologija- mišićno)- taj lik je nebrojeno godina načelnik tog odeljenja, ali je genije za neurologiju. Kad mu iščitaš biografiju, skontaš da je radio po najvećim svetskim labovima i sa najvećim stručnjacima. On jeste nadobudan, jeste prepotentan, ume da bude nadrkan i redja sve doktore sa odeljenja u vrstu. Zahteva red, rad i disciplinu i nije ga vlast u tim krugovima iskvarila, ostao je pošten i dosledan.

Dok, npr. Djordje Bajec- blagi užas i jezzzza! Tog lika su već dva puta premlatili, i dalje se ponaša kao stoka. Pliva po političkoj osnovi ( što je strašno generalno, pogotovo kad medicina u pitanju) i još uvek se nije opametio i dalje je stoka u odelu od 5. 000 evra. Bljak...e tog je vlast pokvarila...
Ustvari, ja sam ubedjena da je to do samog čoveka, dakle zastupam stavda čovek za sve mora da ima potencijal, pa i za to. Samo je pitanje šta je kod koga okidač.
 

Back
Top