Monstrumi među nama!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
211.129

Monstrumi među nama: Kako su ubili Lazu na Telepu​

U ponedeljak ujutro dragi i vazda veseli pas Laza i ja krenusmo u jutarnji đir. Dugu šetnju, koja toliko prija i meni i njemu, ostavljamo za popodne.

nedim_i_laza.jpg

Odlazimo samo do kraja ulice, par stotina metara. Vodim ga na lancu, a potom ga na kraju džade puštam, da se sam vrati. Voli on to. Čim sam skinuo povodac, prihvata se nekakve male konzerve, koju prethodno nisam ni video, jer je bila u narasloj travi.
Ne stižem da mu je uzmem. Nosi je kući, a ja za njim brzim hodom. Stiže, naravno, pre mene. Konzervu, koju je prethodno lizao, uzimam i bacam u smeće.
Nije prošlo ni minut-dva, Laza počinje da se trese i okreće ukrug. Duško i ja ga hitro smeštamo na zadnje sedište automobila i vozimo do najbližeg veterinara. On balavi i trese se. Balavim i ja, oči su mi suzne. Odmah mi je bilo jasno da nešto jako nije dobro.
Kod veterinara stižemo za dva-tri minuta. Podiže ruke i kaže nam da nismo prvi, da donose pse u sličnom, jezivom stanju. Dok mu pokušava hidrogenom izazvati povraćanje, i daje dve injekcije, kaže nam da su šanse da preživi minimalne. Moram da vas pripremim! Priključuje Lazu na infuziju, ali niti jedna kap nije uspela da uđe u njegovo telo. Već je bio mrtav.

Veterinar kaže da ima mnoga iskustva sa spasavanjem otrovanih pasa, ali da su se u poslednje vreme trovači usavršili. Koriste nešto što čak i jako velike pse usmrti za petnaestak minuta. Preuzimamo, onako izbezumljeni, Lazu, u crnoj kesi, i stavljamo ga u automobil.
Po povratku kući, zovem policiju. Onu konzervu vadim iz kante za smeće, pažljivo, sa kesom u rukama, smeštam je u drugu kesu, pa je stavljam u poštansko sanduče. Procenjujem da je tu najsigurnije mesto, da ne bi mačke ili neko drugi došao u dodir sa njom. Ne mogu da budem siguran da je to što se nalazilo u konzervi otrov, možda je i nešto drugo u pitanju. Ali, male su šanse da je nešto drugo pojeo a da to nisam video.
Policiji dajem izjavu, dolazi potom ekipa za uviđaj, koja preuzima konzervu.

Odlazimo potom u policijsku stanicu na Satelitu sa crnom kesom u autu. Dajem izjavu profesionalnom i ljubaznom inspektoru, koji obaveštava tužioca. Tužilac naređuje (taj izraz se koristi) obdukciju i toksikološku analizu Lazinog tela. Delo kvalifikuje kao ubijanje i zlostavljanje životinja (član 269 KZ). Čekamo analizu, nadamo se da će biti brzo gotova, za nekoliko dana.

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/V...-medju-nama-Kako-su-ubili-Lazu-na-Telepu.html

Čitam i ne verujem. Zar je moguće da takvih ljudi ima ovde među nama? Kakvi su to ljudi? Šta onda mi možemo očekivati od takvih monstruma?

Pre par dana sam video otrov postavljen blizu decjeg igralista, doduse ovaj je vec bio neko pokusao da pokupi ili sta vec. Nemam pojma koliko je stajao tu.

Kada bih video ili saznao ko je postavio naterao bih ga da pojede samo tako....

Juče u sred BG prolazim pored nekog marketa koji je smešten u stambenoj zgradi a ulaz je na ćošku zgrade. Vrata malo šira od običnih ulaznih vrata. Neko vezao belgijskog ovčara ispred. Pas stoji na vratima kao da hoće da uđe unutra (iako nemože, jer je vezan) i laje kao nenormalan. Meni, koji sam prošao pored njega nije prijao taj glasan lavež, a bio sam napolju i slušao sam ga 2-3 sekunde dok nisam prošao, a mogu misliti kako je bilo onim ljudima unutra. Boli vlasnika neka stvar što nekome to možda smeta.

Pa se pitam zar je moguće da takvih ljudi ima ovde među nama? Kakvi su to ljudi? Šta onda mi možemo očekivati od takvih monstruma?

Juče u sred BG prolazim pored nekog marketa koji je smešten u stambenoj zgradi a ulaz je na ćošku zgrade. Vrata malo šira od običnih ulaznih vrata. Neko vezao belgijskog ovčara ispred. Pas stoji na vratima kao da hoće da uđe unutra (iako nemože, jer je vezan) i laje kao nenormalan. Meni, koji sam prošao pored njega nije prijao taj glasan lavež, a bio sam napolju i slušao sam ga 2-3 sekunde dok nisam prošao, a mogu misliti kako je bilo onim ljudima unutra. Boli vlasnika neka stvar što nekome to možda smeta.

Pa se pitam zar je moguće da takvih ljudi ima ovde među nama? Kakvi su to ljudi? Šta onda mi možemo očekivati od takvih monstruma?
Naravno da i među vlasnicima pasa ima raznih ljudi, ali to ne može biti opravdanje za ubistvo životinje i nanošenje bola ljudima koji ih vole.

Poslednja izmena:
Naravno da i među vlasnicima pasa ima raznih ljudi, ali to ne može biti opravdanje za ubistvo životinje i nanošenje bola ljudima koji ih vole.
Ova trovanja koje pojedinci preduzimaju su ono što se dešava uvek kada država donese neku nakaradnu odluku kao što je odluka da je zabranjeno ubijati pse. Pse i druge životinje ne treba ubijati i mučiti, naravno, ali ne može ni da se dozvoli da nam se penju na glavu, što se u Srbiji upravo dešava. A za sve je kriva država koja je to učinila samo da bi se dodvorila jednom delu populacije i organizacijama za zaštitu životinja. Da je isto tako strogo regulisano ko i u kakvim uslovima može da drži životinje i izvodi ih u šetnju, kao i da se za izbacivanje pasa na ulicu propisuju drakonske kazne, to bi već bila druga priča. Ovako, ništa od toga nije urađeno nego su samo psi zaštićeni kao beli medvedi, pa ih tzv. ''ljubitelji životinja'' lepo razmnožavaju, izbacuju na ulicu i šetaju uglavnom bez ikakve zaštite. U takvim uslovima, prirodno je za očekivati da će pojedinci da se odluče na trovanje.

Suština je da je Srbija država-polufabrikat.

Potpuno te razumijem.
Ne znam kako je moguće podnijeti lavež pasa, mjaukanje mačaka, mačke kada se pare, djecu koju pikaju loptu u parku, dječiju graju ili ljude koji se smiju. Vrapce koji cvrkuću, golubove koji guguću.
Samo brundanje motora i zvuk motorne testere su podnošljivi. I švrake naravno.
Ovo ostalo se usudilo da živi, kako se usuđuje.

Potpuno te razumijem.
Ne znam kako je moguće podnijeti lavež pasa, mjaukanje mačaka, mačke kada se pare, djecu koju pikaju loptu u parku, dječiju graju ili ljude koji se smiju. Vrapce koji cvrkuću, golubove koji guguću.
Samo brundanje motora i zvuk motorne testere su podnošljivi. I švrake naravno.
Ovo ostalo se usudilo da živi, kako se usuđuje.
Ne razumiješ ti, bolan, ništa.

Belgijski ovčar, isto kao i šarplaninac, nemački ovčar, sibirski haski, bernandinac i druge slične rase uopšte nije stvoren za čuvanje u stanu, šetanje po gradu i ostavljanje ispred vrata prodavnice da plaši ljude koji hoće da uđu ili izađu i da svojim lavežom izluđuje one koji su unutra.

Takvo ponašanje je zapravo jedna anomalija koja je u Srbiji moguća zato što Srbija nije pravna država.

Evo ti malo da se obrazuješ, da vidiš šta se sve narodu jadnom radi po belom svetu https://n1info.rs/vesti/stotine-hil...dgovornosti-da-li-su-resenje-zatvorske-kazne/

Sve to što si napisao ne opravdava ubistvo životinja i nekažnjavanje počinilaca. Sem toga u kraju u kom se to desilo (Telep okolina Kamenjara) preovlađuju porodične kuće, a ne stanovi. Držanje velikih pasa po stanovima je retka pojava i ja takve koje si pomenuo u mom kraju ne sećam se kad sam poslednji put video.

Sve to što si napisao ne opravdava ubistvo životinja i nekažnjavanje počinilaca. Sem toga u kraju u kom se to desilo (Telep okolina Kamenjara) preovlađuju porodične kuće, a ne stanovi. Držanje velikih pasa po stanovima je retka pojava i ja takve koje si pomenuo u mom kraju ne sećam se kad sam poslednji put video.
Држање великих паса по становима уопште није ретка појава. Ту у мом крају (где уопште нема дворишних кућа) има великих шнауцера, риџбека, питбулова, кане корсо итд итд.
Мени је то несхватљиво.

Dobro, ja to ne bih radio, ali sve to ne opravdava trovače. Ne znam kako policija ne uspeva nijednog da pronađe. Ovo je pojava koja se dešava u više delova Novog Sada tako da ne verujem da je u pitanju samo jedna osoba.

Back