Monohromija

Poli46

Stara legenda
VIP
Poruka
86.960
Monohromija je svestran pristup koji može biti korišćen u različitim kontekstima,
od apstraktne umetnosti do dizajna enterijera.Monohromija se odnosi na upotrebu
samo jedne boje ili nijanse. Dizajner bira samo jednu boju i koristi različite nijanse
ili tonove te boje. Na taj način se postiže jednostavnost i harmonija a kombinovanjem
sa neutralnim bojama unose se dodatne varijacije.
Tako Monohromija ne prerasta u monotoniju.

346a312e09d972b47b40160b203d3be6.jpg

Najveća prednost monohromatizma u enterijeru je što, nezavisno od stalne stilske promene trendova, maltene na sezonskom nivou, ovaj način kombinovanja boja je vanvremenski i nikada neće biti okarakterisan odsustvom stila.

94f9d0848981a7b42db85b5932850d20.jpg
 
Dakle, prvi korak u stvaranju monohromatskog potkrovlja je odabir osnovne boje,
za zid. Sve što dalje treba da uradite je da se u odabiru nameštaja i pratećih detalja u enterijeru, ograničite samo na boje koje predstavljaju varijaciju nijansi iste boje.

57afca9b3ebe88743a1d7a75875958b0.jpg

Nemojte se plašiti tamnih boja, ili tapeta sa dinamičnim paternom, jer ukoliko
se držite pravila monohromije – ne možete a da na kraju ne postignete efekat
savršeno skockanog enterijera.
 
Dobro je znati – monohromatski dizajn enterijera uvek izaziva osećanja:

Jaki crno-beli kontrasti: Oni pružaju strukturu i stvaraju vizuelnu tenziju. Zajedno sa belim i svetlijim nijansama sive dodaju se svežina i udobnost. To se može videti, na primer, u kuhinjama i kupatilima, jer tamni tonovi proširuju prostoriju ako ih vešto koristite na pravim mestima. Pažljivo razmislite koja površina treba da bude predstavljena crnom - ovo može biti dominantni zid ili čak pod ili stepenište. Ovu najtamniju boju ponavljate na mnogim drugim mestima u svojoj sobi – npr. B. uz pomoć šarenih dodataka, okova ili ručki ormarića. Kreveti ili trpezarijski stolovi takođe mogu postaviti ton kao solista u crnoj boji.

Smanjeni dizajn ton-na-ton: Ovo osigurava opuštanje a la Zen. Kao oblik budističke filozofije, zen teži tišini. Vaš vrteška misli bi trebalo da se zaustavi i zato je zen orijentisan stil opremanja potpuno monohromatskih boja i uklanja sve suvišno u prostoriji. Neutralni i svetli prirodni tonovi u kombinaciji sa belim i drvenim – sve je ovo zen. Biljke u saksijama za cveće odgovarajuće boje su još jedan zen motiv kao umirujući naglasak.

Opremanje sivim na sivim: Tako postižete vizuelnu smirenost. Koordinisane nijanse sive npr. B. zavese, lakovi ili zidne boje izgledaju veoma elegantno. Savršeno se slažu sa laganim skandinavskim dizajnom, suzdržana su osnova za Bauhaus stil i uvek iseku sjajnu figuru svežom belom - na primer u hodniku ili spavaćoj sobi. Ako želite, napravite dinamičnu mešavinu uzoraka sa cvetnim motivima, karama ili prugama u sivoj i beloj boji za tapete, jastuke ili posteljinu.


Jednobojno veoma nežno: Ovo radi sa svetlim prirodnim tonovima od svetlo sive do Nude ili sivkaste. San u bež boji može se postići nameštajem, tekstilom i priveskom ili stonim lampama. Različite teksture tkanina ili tepiha podržavaju ovo rešenje. Svetlo drvo se dobro slaže sa ovim na podovima ili u obliku nameštaja. To čini da monohromatski stil izgleda predivno lagan i prijateljski.
 
Monohromni dekor i njegovo značenje

U modi, ali iu arhitekturi, dizajneri, arhitekte i umetnici se često oslanjaju na monohromatski efekat jakih stilova koji se održavaju ton u ton, svedeni na samo jednu boju i njene gradacije. Izraz „monohrom“ dolazi iz grčkog i znači „jedna boja“. Ljubitelji dizajna i stilisti enterijera vole harizmu monohromatskog nameštaja.

Ako takođe cenite ovu posebnu osnovu prilikom opremanja soba i oslanjate se na efekat sivih tonova, bež ili prirodnih, onda se inspirišite ovde u Stilemagu. Dekoracija u monohromu nije raketna nauka, ali kada je u pitanju poboljšanje vašeg doma monohromatskim ukrasima, šarama i bojama, trebalo bi da znate nekoliko saveta za dizajn.


Link
 

Back
Top