Monitor se pali 20 minuta posle komjutera

svr

Ističe se
Poruka
2.353
Imam Acer AL2216W koji inace normalno radi.
Problem je pri paljenju kompjutera, cujem onaj windows zvuk za podizanje sistema ali monitor ostaje crn.
Posle 10-tak minuta pocinje da se pali i gasi Acer logo na ekranu monitora - i tako jos 10-tak minuta, posle cega se upali i onda radi normalno??

Ako dok komp radi, ugasim i upallim monitor, pokaze isti Acer logo i upali se odmah.

Virus ili neko podesavanje??

Da je neki softver ipak bi se monitor upalio normalno - zar ne?
 
Kabl je OK da nije ne bi se upalio ni posle 20 min.
Do skoro sam koristio drugi komp, normalno radio.
Sa ovim kompom je radio OK u pocetku ali zadnjih par nedelja mora da se 'greje'.
Imam eksterni HD koji mi je usporavao podizanje sistema, ali sad ga iskljucujem i palim kasnije.
Znaci nije ni HD.
Kad restartujem komp ,sistem se normalno podigne za par minuta.
 
sad cu da odvalim pa mozda ostanem ziv,mozda neka komponenta na ploci,monitoru ili grafickoj tipa kodenzator ili tako nesto ,treba da se ugreje (napuni) pa da propusti struju da bi dobio sliku

probaj monitor na drugom kompu pa vidi dal je do njega,isto to ponovi sa grafickom,na kraju ostaje da probas neku drugu graf. u svom kompu ,i ako ne radi ploca je,na kraju ostaje samo windows
 
Hmm ima nesto u tome.
Da vas ne davim mojom tuznom pricom (ovo je TRECA 3 maticna koju su mi zamenili u garanciji) i vec sam hteo da ih sutra spalim...
ali reko bi da nije maticna, a nije ni graficka -jer se sistem ne bi digao.
Bice da je monitor.
Kad bolje razmislim imao sam slican problem sa TVom koji zimi nije hteo da se pali dok se ne ugreje -rasusen kondenzator, a isto se palio gasio dok se ne ugreje i kad se upali onda najnormalnije radi.
Sutra umesto monitora isprobavam komp na TVu, verujem da ce normalno raditi i onda Acer ide u servis.
 
acer al2216w .....baš sam gledao na netu....za te pare možeš samo ...TAJ MODEL I DA KUPIŠ

Nemam nameru da kritikujem TVOJ IZBOR.....ali ima ona stara....KOLIKO PARA...TOLIKO MUZIKE ;)

A, nije sve ni u ....EBENIM PARAMA

Sad si ....MLAD....i verovatno ne nosiš naočare.....KAD ...OĆORAVIŠ.....DžABA PARE.....nove ...OČI...NE MOŽEŠ DA KUPIŠ....:sad2:

Komp može da bude...KAKAV - TAKAV....tastatura , miš i ostale ..drangulije ...isto ...KAKE - TAKE.....AL MONITOR MORA DA BUDE.... PRAVI I PRVI PRIORITET....NA NJEMU BEZ NAPORA ( oštećenja VIDA ) TREBA DA VIDIŠ SVE ŠTO RADIŠ...:ok:
 
Desilo se 4.000 dinara. Toliko je kostao popravak. Mrzelo me da ga odmah odnesem, nego sam ga mesecima palio na gurku (zagrejem ga fenom otpozadi) , jednog dana upali- sutra kad padne temperatura ni da cuje.
Ko zna ustvari dal su kondenzatori ili neki hladan lem- tek majstor uzeo 40 eu.


cak sam ga pokrivao cebetom- pa se posle 40-tak minuta upali :D
 
Uzmi....FEN ZA KOSU....i ...LOCIRAJ GDE IMAŠ ...HLADAN LEM ( ako je to u pitanju )

Koje ...SIMPTOME IMAŠ...:think:

Gubi boju. Ima boju dok je hladan, kasnije izgubi, pa ponekad dobije i tako... Mora da je u klimaksu:mrgreen:

Nosio sam ga kod čovjeka da napravi, on digao ruke od njega, kaže mora biti hladan lem. Sad se ja bakćem s njim...

Jel imaš ti neku ideju šta bi moglo da mu bude? Ko zna jel ovaj u pravu... U pitanju je CRT Grundig 72cm...
 
Ovo što si napisao ...daje osnovanu sumnju da je IC kolo koje radi u RGB modulu ...dotrajalo..:(..( dok je hladno ...sve je OK ....kada se zagreje ...IZGUBI BOJU....i posle radi ko TERMOSTAT..;).)

LOCIRAJ...to IC kolo....i kada ...IZGUBI BOJU......OHLADI GA ...LEDOL sprejem...ili...fenom na hladno.....I ODMAH ĆEŠ ZNATI...;).

Dodatak:

Prelemi pažljivo sve nogice tog ...IC kola...:)
 
Poslednja izmena:
Ovo što si napisao ...daje osnovanu sumnju da je IC kolo koje radi u RGB modulu ...dotrajalo..:(..( dok je hladno ...sve je OK ....kada se zagreje ...IZGUBI BOJU....i posle radi ko TERMOSTAT..;).)

LOCIRAJ...to IC kolo....i kada ...IZGUBI BOJU......OHLADI GA ...LEDOL sprejem...ili...fenom na hladno.....I ODMAH ĆEŠ ZNATI...;).

Dodatak:

Prelemi pažljivo sve nogice tog ...IC kola...:)


Imao sam osjećaj da mu je tako nešto u pitanju...

Kad budem imao volje da tu grdosiju od 100kg skinem sa police, baciću se na rješavanje tog problema;)

Imaš li neki savjet kako da lociram IC kolo? :think: Nisam elektrotehničar...:)
 

Back
Top