Monitor ne daje sliku

Petica

Zainteresovan član
Poruka
163
Problem: TFT monitor, masina sa grafickom FX 5200, javlja se samo svetloplavi pravougaonik na crnoj pozadini u kom pise nesto kao Not in a optimal mode, recomenden 1280x1024, 60 Hz. i ima upitnik. Ne radi mis, ne reaguje na tastaturu, ne mogu ni u safe mode ni u LNGK jer je ovo jedino sto stoji na ekranu. Probam komp sa drugim monitorom i on radi normalno. Probala sam da koristim dugmice na monitoru za podesavanja, Auto i ostale, ne reaguje uopste. Da li neko ima predstavu o cemu se radi?
 
Drustvo, monitor radi na drugoj masini. Na kraju sam ponovo prikacila komp i monitor i sve je radilo. Medjutim uvece kad sam ga ukljucila, podigao se OS i nakon toga je nestala slika (crni ekran) NISTA. Kasnije je ponovo radio normalno. Sta nije u redu?
 
Mozda su ti pobrljavili drajveri pa ti namestaju rezoluciju koju tvoj monitor ne podrzava. Probaj da instaliras druge drajvere. Ako i dalje nece, probaj da uninstaliras drajvere na ceo 1 dan i ako ti se opet ugasi monitor nesto nije u redu sa grafickom. Koje sve izlaze ima ta kartica(DVI, VGA)? I koje sve ulaze ima taj monitor? I kako je prikacen monitor?
 
Monitor je TFT Samsung 710N, obicna 17ica bez digitalnog ulaza, i graficka takodje nema digitalni ulaz. Danas se ponovo pojavio onaj prvi problem kada javlja poruku Not in an Optimum mode, recomended mode 1280x1024, 60 Hz.
Ono sto meni pada na pamet je da promenim analogni kabl a zatim da probam sa drugom grafickom. Ako neko ima jos koji predlog, slusam.
 
Ovako, mon i komp su kod mene vec 2 dana i rade besprekorno, testirala, pustila filmove, muziku, opteretila procesor 100% i sve je u redu. Obzirom da se mashina koristi u drugom stanu, sada sumnjam da je problem u kucnoj instalaciji. Hocu da proverim napone na utikacu, pa molim za pomoc, kako se to radi? Znam da ima faze i uzemljenje.
 
E ovako, instalacije su u redu, mada sam za svaki slucaj prikacila na drugi utikac. Sve je bilo u redu ali se posle 10tak dana pojavio isti problem. Opet poruka: Not in a Optimum Mode... Stavila sam drugu graficku, a njegovu stavila na drugi komp i sada testiram i jedno i drugo. Nezgodno je sto se kvar pojavi nakon 10-15 dana a nakon nekog vremena ponovo radi normalno. Ako nije do graficke onda sumnjam na MB, ali evo cekam da vidim gde ce se pojaviti problem, obzirom da je sad druga graficka. Ako neko ima predlog, slusam.
 
Ljudi treba mi mala pomoc.Vidjao sam na Forumu kako neki"SLIKAJU" deo svog desktopa.Kako se to izvodi???:confused:

:lol:
Pritisnesh PrintScreen dugme na tastaturi pa onda otvorish Paint i pritisnesh CTRL + V pa ga onda saveujesh u formatu u kom zelish ( najbolje JPEG )

A inache ima brdo tih programa shto odmah save-uju i nemorash ti sa svakom slikom da se njakash... Sad ne mogu da se setim nijednog...
 
:lol:
Pritisnesh PrintScreen dugme na tastaturi pa onda otvorish Paint i pritisnesh CTRL + V pa ga onda saveujesh u formatu u kom zelish ( najbolje JPEG )

A inache ima brdo tih programa shto odmah save-uju i nemorash ti sa svakom slikom da se njakash... Sad ne mogu da se setim nijednog...

Nesto mi ne ide:-(.Ne razumem.NPR.:Zelim da "SLIKAM" donji desni ugao desktopa(npr.:sat).Sta da uradim???:confused:
 

Back
Top