MONGOLOIDNA MRLJA

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nekom lakse ........ nego objasniti

Pita zena dal je neko cuo za ovaj izraz i ako jeste zeli da joj objasni znacenje.

Radi se o vrsti genetskog deformiteta koji omogucuje visestruko vece prinose u farmskom uzgoju svinja.
Kao i ostali eksperimenti i ovaj je delo nesavesnih naucnika i igranje sa prirodom.

GMO su zabranjeni u nasoj drzavi.
 
Mongoloidna fleka...
Hm...Ja znam za nesto malo drugacije objasnjenje.Naime,sin kad se rodio imao je kao modru guzu.To je nekako poveca fleka kao teget plava.Kao modrica,poveca.Pitali smo naseg pedijatra,kada je mali imao oko 3 mjeseca,sta je to.Rekao je da se to naziva mongoloidna fleka i da se javlja kod djece ciji su se preci ukrstavali sa drugim rasama(Turcima npr.).S obzirom da su mnogi narodi prelazili preko Balkana,za ocekivati je da su i ostavljali "svoje sjeme".Googl-ala sam malo o tome,ima fino objasnjenje...Samo ne znam da li to vremenom nestane,da li se smanji ili ostane tako.
Poz.
 
ja se izvinjavam sto se kao neki ne razumem u uzgoj svinja :roll:
pre svega, tema je katastrofalno postavljena, nigde konkretnog pitanja niti objasnjenja. znam sta je fleka i znam sta je mongoloidnost (daunov sindrom). jedino ne vidim kakve veze to ima sa svinjama u pocetnim recenicama date teme.
al sta ces, neko se vise razume u svinje nego u ljude, pitam se zasto :neutral:
 
Nekom lakse ........ nego objasniti

Pita zena dal je neko cuo za ovaj izraz i ako jeste zeli da joj objasni znacenje.

Radi se o vrsti genetskog deformiteta koji omogucuje visestruko vece prinose u farmskom uzgoju svinja.
Kao i ostali eksperimenti i ovaj je delo nesavesnih naucnika i igranje sa prirodom.

GMO su zabranjeni u nasoj drzavi.

Vidi, Buudalo...niti sam ja ljakan, niti mi je cale bio, a ni djed..OK?

tako...da se necu izvinjavati sto mi je farmerska terminologija i tehnika strana.
Pilice sam video samo u grill-ovima, a svinje i krave na tv-u...a i na forumu.

I slazem se sa Milicom da tema nije postavljena kako treba.
Ipak, ganci je "nova" na forumu, vidi joj se po stilu pisanja....i kako vlada forumskim kerefekama...tako...da ce mo joj oprostiti..cim saznamo... :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top