Money Pit - Sta se tu nalazi?

akutasame94

Iskusan
Banovan
Poruka
5.540
E pa sinoc od dosade prebacivah kanale i naleteh na History. Iako znam da taj kanal ima puno dobrih emisija iz nekog razloga ga uvek preskacem (Ipak se zove Istorija xD). Ipak ovaj put sam zastao jer sam video rec vanzemaljci. I tako dodjose do teme zvane "Mani Pit/Money Pit"

Wikipedia:
Oak Island is noted as the location of the so-called Money Pit and the site of over 200 years of treasure hunting. Repeated excavations have reported layers of apparently man-made artifacts as deep as 31 meters, but ended in collapsed excavations and flooding. Critics argue that there is no treasure and that the pit is a natural phenomenon, likely a sinkhole.

In 1795, 18-year-old Daniel McGinnis, after observing lights coming from the island, discovered a circular depression in a clearing on the southeastern end of the island. Adjacent to the clearing was a tree with a tackle block on one of its overhanging branches.[3] Daniel McGinnis, with the help of friends John Smith (in early accounts, Samuel Ball) and Anthony Vaughan, excavated the depression and discovered a layer of flagstones a few feet below. On the pit walls there were visible markings from a pick. As they dug down they discovered layers of logs at about every 10 feet (3.0 m). They abandoned the excavation at 30 feet (9.1 m).[3]
This initial discovery and excavation was first briefly mentioned in print in the Liverpool Transcript in October 1856. A more complete account followed, again in the Liverpool Transcript,[3][4] the Novascotian,[5][6] British Colonist,[7] and A History Of Lunenburg County[8] (the latter source based on the Liverpool Transcript articles).
About eight years after the 1795 dig, according to the original articles and the memories of Vaughan, another company examined what was to become known as the "Money Pit." The Onslow Company sailed 300 nautical miles (560 km) from central Nova Scotia near Truro to Oak Island with the goal of recovering what they believed to be secret treasure. They continued the excavation down to approximately 90 feet (27.43 m) and found layers of logs or "marks" about every ten feet (3 m) and layers of charcoal, putty and coconut fibre at 40, 50 and 60 feet (12, 15 and 18 m).
According to one of the earliest written accounts, at 80–90 feet (24–27 m), they recovered a large stone bearing an inscription of symbols.

 
Zaboravio sam da napomenem da neki veruju i da je tu zakopan nuklearni reaktor..

Ovo mi ne pije vodu, sto ga nisu bacili u dubinu okeana ili zakopali u PM. Seti se da se ni danan danas ne zna gde je zakopan Dzingis Kan recimo.

Ne verujem ni da je Zavetni kovceg tu (verujem da je u Etiopiji)...

Blago, mi je isto cudno.

Na kraju ce ispasti da je tu neki svezak u boci gde pise: 'Ti si bog.'

i svi ce reci: 'Wooooooooooooooov' :D
 
Ovo mi ne pije vodu, sto ga nisu bacili u dubinu okeana ili zakopali u PM. Seti se da se ni danan danas ne zna gde je zakopan Dzingis Kan recimo.

Ne verujem ni da je Zavetni kovceg tu (verujem da je u Etiopiji)...

Blago, mi je isto cudno.

Na kraju ce ispasti da je tu neki svezak u boci gde pise: 'Ti si bog.'

i svi ce reci: 'Wooooooooooooooov' :D

Nije nemoguce, ali je cudno :D Mogu samo da kazem da mi je zagolicalo mastu :D
 
Ja znam puno o ovoj temi, poznajem jednu osobu iz Halifaksa koja mi je napunila glavu informacijama o tome. Ali kao to blago u jami i te informacije su mi ostale negde duboko zakopane u podsvesti. Ako neko zeli da mi plati novcem ja cu se rado potruditi da ih iskopam iz velike dubine mog mozga i podelim vam, jer ipak je velika kolicina blaga ulog koji ocekujem da dobijem pa ne bih besplatno da delim poverljive podatke.
 
Ja znam puno o ovoj temi, poznajem jednu osobu iz Halifaksa koja mi je napunila glavu informacijama o tome. Ali kao to blago u jami i te informacije su mi ostale negde duboko zakopane u podsvesti. Ako neko zeli da mi plati novcem ja cu se rado potruditi da ih iskopam iz velike dubine mog mozga i podelim vam, jer ipak je velika kolicina blaga ulog koji ocekujem da dobijem pa ne bih besplatno da delim poverljive podatke.

der der, der der

:mazipsa:
 
da bi se shvatila sva lepota ove misterije potrebno je malo poznavati hidrauliku i hidrograđevinu

a da bi se došlo do rešenja potrebno je proširiti vidike i dopustiti nemogućem da postane verovatno

i sa današnjom tehnologijom je nemoguće dokučiti sve tajne ove misterije, a kamoli napraviti nešto slično
 
da bi se shvatila sva lepota ove misterije potrebno je malo poznavati hidrauliku i hidrograđevinu

a da bi se došlo do rešenja potrebno je proširiti vidike i dopustiti nemogućem da postane verovatno

i sa današnjom tehnologijom je nemoguće dokučiti sve tajne ove misterije, a kamoli napraviti nešto slično
Jasno mi je po kom principu radi ali sve ostalo mi nije jasno
a zanimljiviju pricu skoro nisam videla...
 
Poslednja izmena:

Back
Top