Monarhija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
monarhija je to kad imas nekog ciku na vlasti koji ce dugo biti na vlasti, i njegovi unuci ce biti na vlasti. Jedino njegovi unuci nece biti na vlasti ako koknes nekog njihovog pretka jer je to skoro jedini praktican nacin da oboris kralja sa vlasti. Sad postoje i razni vidovi monarhija. imas parlamentarnu monarhiju gde imas parlament izabran od naroda, premijera i kralja. Pa u tom slucaju kralj moze biti ikebana (ono gala vecere, sin mu vozi porshea i **** najbolju manekenku, bla bla) i da ima vrlo ogranicena ovlascenja a imas i monarhije gde ti odrube glavu jer si digo nos na bogom izabranog kralja... Sve u svemu jedno veliko sranje!
 
monarhija je to kad imas nekog ciku na vlasti koji ce dugo biti na vlasti, i njegovi unuci ce biti na vlasti. Jedino njegovi unuci nece biti na vlasti ako koknes nekog njihovog pretka jer je to skoro jedini praktican nacin da oboris kralja sa vlasti. Sad postoje i razni vidovi monarhija. imas parlamentarnu monarhiju gde imas parlament izabran od naroda, premijera i kralja. Pa u tom slucaju kralj moze biti ikebana (ono gala vecere, sin mu vozi porshea i **** najbolju manekenku, bla bla) i da ima vrlo ogranicena ovlascenja a imas i monarhije gde ti odrube glavu jer si digo nos na bogom izabranog kralja... Sve u svemu jedno veliko sranje!

E sad lepo uporedi to sto si rekao,i ovo danas:per::whistling:
 
A зашто вам је председник државе бољи. Заседне 8 год, протежира своју странку, мисли на свој џеп, и џеп шире фамилије, па после председниковања доживотно ужива законом одређене привилегије. А таквих бивших председника можеш имати увек пет.

А што је боља република? Па ми смо избацили самоуправљање из предузећа јер то не ваља. Али зато уведосмо самоуправљање у држави. Председник владе је директор, министри директори појединих радих јединица, скупштина је радничи савет, а председник је партијски секретар. Па шта је ту добро?
 
"Kad smo ubacili u državni mehanizam otrov liberalizma..., države su se razbolele od smrtonosne bolesti - raspadanja krvi. Ostaje nam da očekujemo kraj njihove agonije.
Liberalizam je rodio ustavne države koje su zamenile za Goje spasonosnu autokratiju:rtfm::rtfm::rtfm: a ustavna država... nije ništa drugo do škola razdora, rasprave, nesuglasica, prepirke, besplodnih partijskih agitacija, partijskih tendencija - jednom rečju - škola svega onoga što čini bezličnom delatnost države..." (Protokol 20).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top