Momak i devojka

Šta je po vama momak ili devojka,mislim na starosnu granicu...Tipa kad mi neko kaze dobar je on momak,a taj momak bas i nije momak..

Imaš tu neku nedefinisanu gradaciju muškaraca i žena po starosti.
Muškarac - dečak, dečko, momčić, momak, momčina (samo ako je neoženjen), magarac, čiča, deda.
Žene - devojčica, devojka, ženica, žena, ženetina, babetina, baka.
 
Imaš tu neku nedefinisanu gradaciju muškaraca i žena po starosti.
Muškarac - dečak, dečko, momčić, momak, momčina (samo ako je neoženjen), magarac, čiča, deda.
Žene - devojčica, devojka, ženica, žena, ženetina, babetina, baka.
Pa i za tebe kad te je neko branio na mojoj temi receno momak, to je ovde malo diskutabilno ko je momak.jer ste uglavnom svi preko 50...
 

Back
Top