Molitveni doručak u SAD, među zvanicama Dačić, Jeremić, Pajtić, Drašković...

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/2...edju-zvanicama-Dacic-Jeremic-Pajtic-Draskovic
Molitveni doručak u SAD, među zvanicama Dačić, Jeremić, Pajtić, Drašković...
VAŠINGTON - Predsednik SAD Barak Obama prirediće danas u Vašingtonu tradicionalni Molitveni doručak, a Srbiju će na ovom skupu predstavljati ministri unutrašnjih i spoljnih poslova Ivica Dačić i Vuk Jeremić.
Na skupu će učestvovati i lider Srpskog pokreta obnove Vuk Drašković i predsednik vojvodjanske vlade Bojan Pajtić.
Skupu u hotelu Hilton, koji se održava svakog prvog četvrtka u februaru, prisustvuje oko 3.000 zvanica, od kojih je trećina iz inostranstva.
Učesnicima skupa će se na početku obratiti predsednik Barak Obama i još jedan istaknuti govornik čije ime se ne navodi unapred.
Tradicija okupljanja na Molitvenom doručku stara je skoro šest decenija i datira iz vremena predsednika Dvajta Ajzenhauera koji je 1953. sa grupom kongresmena organizovao skup u čijem sedištu je bila molitva za Ameriku.
Osnovna namera je bila da se pomogne u prevazilaženju tadašnjih podela u američkom društvu, nalik na one koje i danas postoje izmedju demokratske i republikanske Amerike, za koje se predsednik Obama nada da će ih prevazići.
Pozivi delegacijama iz inostranstva upućene su kasnije.
Zvanični domaćin je američki Kongres, odnosno njegova dva člana, po jedan iz
Republikanske i Demokratske stranke, naizmenično iz Senata i Predstavničkog doma.
Svi pozivi se na kraju dogovore sa organizatorom, pošto postoje kvote za pojedine regione u svetu i za američke države.

Za Balkan je obično rezervisano oko 50 mesta, od kojih oko 15 za Srbiju.
Kod političara u Srbiji poziv na Molitveni doručak doživljavan je kao stvar prestiža, ali ko će biti medju zvanicama odlučuju koliko njihova funkcija i ugled, toliko i lična poznanstva.


Molitveni doručak je manifestacija koja traje više dana i koja, pored današnjeg centralnog dogadjaja, podrazumeva i niz pratećih, poput zajedničkih sastanaka sa kongresmenima ili tematskih skupova i seminara.

......................
......................
Интересије ме...да ли ови клечопушачи,
инају организован заједнички лет....?
Ех....благо Пољацима...То је сречна нација....
:per: :per: :per:
 

Tradicija okupljanja na Molitvenom doručku stara je skoro šest decenija i datira iz vremena predsednika Dvajta Ajzenhauera koji je 1953. sa grupom kongresmena organizovao skup u čijem sedištu je bila molitva za Ameriku.

Osnovna namera je bila da se pomogne u prevazilaženju tadašnjih podela u američkom društvu, nalik na one koje i danas postoje izmedju demokratske i republikanske Amerike, za koje se predsednik Obama nada da će ih prevazići.

Pozivi delegacijama iz inostranstva upućene su kasnije.





Дивота...:roll::roll::roll: значи ове наше шибаџије иду ДА СЕ МОЛЕ ЗА АМЕРИКУ...

:bljak::bljak::bljak:
 
Ma sve(i), sve(i), ali hudafak iz Drašković?
Zar je on još uvek neki aktivni američki faktor ili
da nema tog doručka, ne bi se Vuk svih ovih godina pošteno najeo:lol:

draskovic i dalje utice i koordinise srpsko nejedinstvo....da je tako pokazuju i njegova narucena gostovanja u raznoraznim TV emisijama uvek kad je u srbiji na pomolu neki dogovor......
 
draskovic i dalje utice i koordinise srpsko nejedinstvo....da je tako pokazuju i njegova narucena gostovanja u raznoraznim TV emisijama uvek kad je u srbiji na pomolu neki dogovor......

Ja mislim da je on samo deo demokratskog folklora, nešto kao zaslužni građanin ili nosilac spomenice:lol:
Bez ikakvog realnog uticaja, naravno.
 
Пајтић је у УО Societe Generale Banka Srbijа.
Држава се задужује баш код њих, интересантно зар не?
Nisam to znao ,znam da je napravio neku pokrajnsku razvojnu banku od bivse Metals banke, mada i ovo sumnjam da Pajtic ima neki uticaj na javne finsije ostatka Srbije i zaduzivanje .
 
Пајтић је у УО Societe Generale Banka Srbijа.
Држава се задужује баш код њих, интересантно зар не?

Ja sam bas to sinoc prokomentarisao, ali ni ja ne znam da je Pajtic tamo, vec znam da je onaj Goran Pitic, bivsi ministar neko veliko m.do u Societe pa sam to povezao da je opet neki lopovluk u pitanju, preko njega.

Mozda si pogresio, mislio na Pitica, ne Pajtica.

Ali ko god da je, mutljavina jeste.
 
Poslednja izmena:
Ma da to krljanje americkih krekera sa sirom nesto znaci pa `ajd, nego obicna budalastina na koju pozovu pet `iljada budala sirom sveta, od ljudozdera sa Papue do amazonskih indijanaca. Molitveni dorucak, prica za domace budale.

Ахам, само та "прича за домаће будале" ОДВИЈА СЕ НА РАЧУН И СА ОДРАНИХ ЛЕЂА ГРАЂАНА СРБИЈЕ - НЕ МИСЛИШ ВАЉДА ДА ЈЕ ТО ЏАБА???
 

Back
Top