Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

Molitveni doručak u SAD, među zvanicama Dačić, Jeremić, Pajtić, Drašković...

İlyasova

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
148
i opet taj DRAASKOVIC taj je redovan tamo

Dis is, I tink d moral ov d Hirosima ou vau va... lo, au sivilajzejsn.
Tudej in Belgrejd vi dansed, vi pleid.
Djuring stejt ov imrdznsi NEJTO pleins ver bomb as, bat vi told dem ''Luk, auar lav, auar dans, aur ajs bikoz vi ar protekting aur stejt, vi ar nat ataking Albania, eni van, ar strongr den jor misajls.''
Vi mast vin bikoz d pauar of lo mast vin, nat d lo ov pauar.

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

gost 204907

Elita
Poruka
22.648
Ja sam bas to sinoc prokomentarisao, ali ni ja ne znam da je Pajtic tamo, vec znam da je onaj Goran Pitic, bivsi ministar neko veliko m.do u Societe pa sam to povezao da je opet neki lopovluk u pitanju, preko njega.

Mozda si pogresio, mislio na Pitica, ne Pajtica.

Ali ko god da je, mutljavina jeste.

Nisam to znao ,znam da je napravio neku pokrajnsku razvojnu banku od bivse Metals banke, mada i ovo sumnjam da Pajtic ima neki uticaj na javne finsije ostatka Srbije i zaduzivanje .

Зезнуо сам се, Питић. Старост лудост :mrgreen:

Polemarchoi

Ističe se
Poruka
2.589
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/2...edju-zvanicama-Dacic-Jeremic-Pajtic-Draskovic
Molitveni doručak u SAD, među zvanicama Dačić, Jeremić, Pajtić, Drašković...
VAŠINGTON - Predsednik SAD Barak Obama prirediće danas u Vašingtonu tradicionalni Molitveni doručak, a Srbiju će na ovom skupu predstavljati ministri unutrašnjih i spoljnih poslova Ivica Dačić i Vuk Jeremić.
Na skupu će učestvovati i lider Srpskog pokreta obnove Vuk Drašković i predsednik vojvodjanske vlade Bojan Pajtić.
Skupu u hotelu Hilton, koji se održava svakog prvog četvrtka u februaru, prisustvuje oko 3.000 zvanica, od kojih je trećina iz inostranstva.
Učesnicima skupa će se na početku obratiti predsednik Barak Obama i još jedan istaknuti govornik čije ime se ne navodi unapred.
Tradicija okupljanja na Molitvenom doručku stara je skoro šest decenija i datira iz vremena predsednika Dvajta Ajzenhauera koji je 1953. sa grupom kongresmena organizovao skup u čijem sedištu je bila molitva za Ameriku.
Osnovna namera je bila da se pomogne u prevazilaženju tadašnjih podela u američkom društvu, nalik na one koje i danas postoje izmedju demokratske i republikanske Amerike, za koje se predsednik Obama nada da će ih prevazići.
Pozivi delegacijama iz inostranstva upućene su kasnije.
Zvanični domaćin je američki Kongres, odnosno njegova dva člana, po jedan iz
Republikanske i Demokratske stranke, naizmenično iz Senata i Predstavničkog doma.
Svi pozivi se na kraju dogovore sa organizatorom, pošto postoje kvote za pojedine regione u svetu i za američke države.

Za Balkan je obično rezervisano oko 50 mesta, od kojih oko 15 za Srbiju.
Kod političara u Srbiji poziv na Molitveni doručak doživljavan je kao stvar prestiža, ali ko će biti medju zvanicama odlučuju koliko njihova funkcija i ugled, toliko i lična poznanstva.

Molitveni doručak je manifestacija koja traje više dana i koja, pored današnjeg centralnog dogadjaja, podrazumeva i niz pratećih, poput zajedničkih sastanaka sa kongresmenima ili tematskih skupova i seminara.

......................
......................
Интересије ме...да ли ови клечопушачи,
инају организован заједнички лет....?
Ех....благо Пољацима...То је сречна нација....
:per: :per: :per:

Пресео им...

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.202
Pazi, ako ne gresim, troskove tog cirkusa snose Ameri.

Ахам... кад би се зезали - али не зезамо се:

Ko će iz Srbije na molitveni doručak?

zz12012010_5_1.jpg
Na ovogodišnji molitveni doručak 4. februara u Vašingtonu iz Srbije su pozvani potpredsednik vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić, ministar rada i socijalne politike Rasim Ljajić, lider Srpskog pokreta obnove Vuk Drašković, šef ekonomskog tima DSS-a Nenad Popović i funkcioner G 17 plus Vlajko Senić.

Ljajić je u izjavi Tanjugu naveo da će u Vašington otputovati ukoliko, u meduvremenu, bude zakazan još neki sastanak u Stejt departmentu.

"Na molitvenom doručku bio sam tri do četii puta do sada i neći ići samo tim povodom, jer smatram da u vreme ekonomske krize moramo voditi računa o troškovima", rekao je Ljajić.

Drašković je Tanjugu potvrdio da je dobio poziv, ali je dodao da još uvek nije odlučio da li će ići.
Popović, kako je potvrđeno Tanjugu u njegovom kabinetu, dobio je poziv da prisustvuje molitvenom doručku, ali još uvek nije odlučio da li će se i odazvati.
Senić je potvrdio Tanjugu da je dobio poziv, da će putovati u Vašington i da je će to biti šesti put kako prisustvuje molitvenom doručku.

Prvi SPS-ovac na molitvenom doručku: Ivica Dačić

Dačić je ranije potvdio da je od američke administracije dobio poziv da prisustvuje molitvenom doručku sa predsednikom SAD Barakom Obamom, navodeći da je to "simbolički važan potez za SPS".

"To je simbolički važan potez za SPS. Kao prvo, moja poseta SAD znači da je prekinut negativan odnos američke administracije sa SPS-om i sa druge strane ovo je prvi put da je neko iz SPS dobio poziv da prisustvuje tom doručku", rekao je Dačić.

On je kazao da će njegovo prisustvo molitvenom doručku zavisiti od toga kada će biti realizovana njegova poseta SAD kao ministra policije, a koja će, kako je rekao, "otprilike" biti u tom periodu.

Otpravnica poslova Ambasade SAD u Srbiji Dženifer Braš potvrdila je da je Dačić, po preporuci te ambasade, izuzet iz odluke kojom se pripadnicima nekadašnjeg Miloševićevog režima zabranjuje ulazak u Sjedinjene Države.

Ona je objasnila da su razlozi za tu odluku delovanje Dačića kao ministra u proevropskoj koalicionoj vladi i njegovi napori na integraciji Srbije u EU i izgradnji dobrih odnosa sa SAD.

mračak

Domaćin
Banovan
Poruka
3.381
ma pricate svasta. A merika je jedna slatka zemlja i domaci drzavnici jedne slatke zemlje koja se zove Srbija treba uvek da idu da jedu u slatku Belu Kucu jer to je jedna demokracijska tekovina i svaki eu gradzanin u Srbiji ispusta sjemene tekucine nocu u postelju pri samo pomisli na to. Jer Amerika je jedna slatka zemlja koja siri mir u svetu i tekovine slatke demokracije svojim prijateljima, medju kojima je i Srbija kao slatka zemlja lider slatkoga regiona.

HannibalNemo

Ističe se
Poruka
2.064
Nemacka izgubi 2 svetska rata, bude sravnjena sa zemljom, bombardovana i podeljena, cela okupirana, i puuuf, 50god kasnije, prva ekonomska sila evrope!
Japan, izgubi 2. svetski rat, na njega budu bacene 2 atomske bombe i puuuf, 50 godina kasnije, u tehnoloski je 20-30 god ispred ostatka sveta!
Elem, srbijo, a da mi naucimo nesto od Nemackog i Japanskog naroda?!

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
Nemacka izgubi 2 svetska rata, bude sravnjena sa zemljom, bombardovana i podeljena, cela okupirana, i puuuf, 50god kasnije, prva ekonomska sila evrope!
Japan, izgubi 2. svetski rat, na njega budu bacene 2 atomske bombe i puuuf, 50 godina kasnije, u tehnoloski je 20-30 god ispred ostatka sveta!

takmicili se rus ,amerikanac i srbin ko je produktivniji...
kaze rus kod nas u rusiji ubacis 5 tona rude u masinu...pritisnes dugme i za pola sata izadje najsavremeniji avion..
amerikanac kaze kod njega u SAD ubacis 10 tona gvozdene furde pritisnes dugme za pola sata izadje najsavremeniji svemirski brod...
pogledaju srbina a on ce ti---nije to nista...mi u 8.00 postavimo kamen temeljac za pivaru---u 9.00 svi smo pijani ko letve.....
mozda je ovaj vic deo odgovora....

İlyasova

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
148

Zato su ovi Nemci, a ovi Japanci.

HannibalNemo

Ističe se
Poruka
2.064
takmicili se rus ,amerikanac i srbin ko je produktivniji...
kaze rus kod nas u rusiji ubacis 5 tona rude u masinu...pritisnes dugme i za pola sata izadje najsavremeniji avion..
amerikanac kaze kod njega u SAD ubacis 10 tona gvozdene furde pritisnes dugme za pola sata izadje najsavremeniji svemirski brod...
pogledaju srbina a on ce ti---nije to nista...mi u 8.00 postavimo kamen temeljac za pivaru---u 9.00 svi smo pijani ko letve.....
mozda je ovaj vic deo odgovora....

Lepo me nasmeja :D

Jasami Bicufin

Poznat
Banovan
Poruka
8.435

... као рецимо, правопис?

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.