"Молитва за Украјину" За кога се моли патријарх СПЦ?

Mislim da ogromna većina ne zna. Među njima sam i ja. Bilo bi lepo kada bi neko to fino objasnio. Nas su uvek učili na časovima istorije da je za rat jako bitan uzrok i povod. Došla neka nova moda pa se sve to preskače i poziva na međunarodno pravo.
У најкраћем. Украјински народ као посебна нација не постоји. Они су настали као нација тек после револуције, као код нас што су правили нове народе па данас имамо црногорце као нацију а не Србе са географским обележејем
Да би био прецизнији, украјинци су руски крајишници. Иста им је терминологија, народ са краја државе, крај, крајина, крајишници. Исто је и са Украјином.
Онда су комунисти, због лакшег успостављања власти, прихватили услове разног шљама, као што је у Црној Гори био Секула Дрљевић.
Сем тога, комунисти су и направили границе републике Украјина.
На доњој карти можеш видети од којих територија је склепана та наказа од државе:
scale_2400.jpg

Од осамостаљења, које је плод три пијана лидера, Јељцина, Кушме и Шукшчевича, настале су нове државе. Оно што је најбитније, народ је био против тога!!!!
 
A šta je konkretno dovelo do sukoba pre osam godina? Šta se tu desilo?
Имаш све на нету, само треба копати. Али ок, опет у најкраћем. Украјина је по осамостаљењу кренула путем запада. То није тако страшно да упоредо није почела да велича Бандеровце све до проглашења Степана Бандере за националног хероја, у време мандата Јушченка. Победом Јануковича и постављањем за премијера Украјине Азаренка, Украјина је почела да се окреће полако назад, према Русији. Сем кредита, који је Русиоја одобрила Украјини и цени гаса која је била екстра повољна, Русија је закључила низ трговонски споразума са Украјином. Обим трговине је премашио 50 милијарди $. Проблем је настао када је премијер Азаренко чачнуо био лабораторије. Пошто су САД одбиле да саопште шта тамо раде, влада Украјине донела је решење о њиховом затварању. Одмах сутрадан по одлуци, десио се Мајдан под директном контролом САД-а. САД је довео у сарадњи са поданичком ЕУ на власт нацисте и почеломје то што је довело до овое интервенције Русије.
То је у најкраћем!
 
ауторска тема

Молитва за Украјину

Не знам да ли је неко био скоро у цркви , али човек се баш изненади када свештеник прочита молитву за Украјину , за народ Украјине , да се све избеглице врате , али за кога је та молитва и где је ту народ Донбаса ?

Није ваљда да се молимо за кијевску окупациону власт Зелеснког и екипу и где је молитва за Русију која се бори за душе људи у овом тешком трнутку , сама против целог света ..шта се ово дешава ?

нећу да се молим за кијевску окупациону власт и сатанисте .Желим да се у СПЦ моле за Русију и руски народ Украјине.
A za koga da se moli bolje? Za KGB i pobedu Boljsevika i Crvene Armije?
 
Cudi me da si ti koji bi da istrebljujes neistomisljenike (tzv. drugosrbijance) u hipi fazonu. :P
Gde si ti video da sam ja napisao da bi da istrebljujem bilo koga, a pogotovu da sam specificirao “drugosrbijance” ? :lol:
Za jugoslovene* sam rekao da cekam da ih pregazi vreme i da se uspostavi srpska kruna nad srpskim svetom :mrgreen:
 
Ć
Имаш све на нету, само треба копати. Али ок, опет у најкраћем. Украјина је по осамостаљењу кренула путем запада. То није тако страшно да упоредо није почела да велича Бандеровце све до проглашења Степана Бандере за националног хероја, у време мандата Јушченка. Победом Јануковича и постављањем за премијера Украјине Азаренка, Украјина је почела да се окреће полако назад, према Русији. Сем кредита, који је Русиоја одобрила Украјини и цени гаса која је била екстра повољна, Русија је закључила низ трговонски споразума са Украјином. Обим трговине је премашио 50 милијарди $. Проблем је настао када је премијер Азаренко чачнуо био лабораторије. Пошто су САД одбиле да саопште шта тамо раде, влада Украјине донела је решење о њиховом затварању. Одмах сутрадан по одлуци, десио се Мајдан под директном контролом САД-а. САД је довео у сарадњи са поданичком ЕУ на власт нацисте и почеломје то што је довело до овое интервенције Русије.
То је у најкраћем!
Internet i direktna informacija nisu isti par cipela. Hvala puno.
 

Back
Top