"Молитва за Украјину" За кога се моли патријарх СПЦ?

Због чега бих ја имао потребу теби да наводим те детаље, ако већ ти немаш намеру?
Немам разлога да се много објашњавам, нити тражим да ми уопште верујеш.
Па да видим да ли лажеш или не? Искрено, у старту је јасно да гуташ западну пропаганду, што сам ти већ и написао.
Сад си ми то и потврдио!
Не разликујеш се од кроасана по количини лажи које не да си прихватио него их још и шириш?
А зашто то радиш, то себи објасни. Лично, мислим да си слабо образован и зато је лако тобом манипулисати. Кроасани то раде из мржње а ти из не знања!
 
Нико нормалан то ни не прижељкује.
Проблем је што је ово прво директан узрок овог другог, и што Украјинско "руководство" мисли да ће се Русија уплашити од празних претњи са запада, и зауставити се; неће.
Руси ће посао обавити до краја; такви су....
А "народ Украјине", шта год да су- ако нису у стању да збаце шаку лудака која их је увукла у овај бесмислени и сулуди сукоб са браћом, и то за рачун протува са запада- заслужује да буде кажњен; мера казне је увек ствар одлуке победника, а свима нам је јасно да то не може бити Украјина.
Русија је могла да изврши хируршки прецизан војни упад. Њихове елитне јединице су могле да елиминишу кијевску власт за једну ноћ.
Могли су са својим изузетно софистицираним оружјем и високо обученим војним јединицама да елиминишу Азов Батаљон у распону од неколико дана.
Тако нешто ваљда можемо да очекујемо од војне суперсиле, зар не?

Али не, Русија је се одлучила за колатералну штету.
Одлучили су се да суровом силом направе огромно разарање и да дозволе непријатељу да се регрупише.
Резултат свега тога је:
-огромни губици свог људства и војне технике
-огромни губици и разарање Украјине и њеног цивилног становништва
-продужен рат, коме се још увек не види крај

Значи, ако је циљ Русије био племенит, односно да се збаци ''кијевска шака лудака'', и да се ''денацификује'' Украјина, они су то урадили на најгори могући начин.
Да је централна власт Украјине пала у фебруару, сада би само остао процес елиминисања локалних ''нациста'' који држе народ Украјине за таоце.

Али Русија је показала да јој циљ није само елиминисање те ''шаке лудака'', већ брутално разарање свега што им се нађе на путу. Због чега су послали своју неорганизовану војску, која је изгубила пола своје војне технике по украјинским шумама? Због чега су СВОЈ народ послали у неорганизован напад? Због чега су се повукли из Кијева, ако им је већ циљ да се та власт елиминише?
 
Русија је могла да изврши хируршки прецизан војни упад. Њихове елитне јединице су могле да елиминишу кијевску власт за једну ноћ.
Могли су са својим изузетно софистицираним оружјем и високо обученим војним јединицама да елиминишу Азов Батаљон у распону од неколико дана.
Тако нешто ваљда можемо да очекујемо од војне суперсиле, зар не?

Али не, Русија је се одлучила за колатералну штету.
Одлучили су се да суровом силом направе огромно разарање и да дозволе непријатељу да се регрупише.
Резултат свега тога је:
-огромни губици свог људства и војне технике
-огромни губици и разарање Украјине и њеног цивилног становништва
-продужен рат, коме се још увек не види крај

Значи, ако је циљ Русије био племенит, односно да се збаци ''кијевска шака лудака'', и да се ''денацификује'' Украјина, они су то урадили на најгори могући начин.
Да је централна власт Украјине пала у фебруару, сада би само остао процес елиминисања локалних ''нациста'' који држе народ Украјине за таоце.

Али Русија је показала да јој циљ није само елиминисање те ''шаке лудака'', већ брутално разарање свега што им се нађе на путу. Због чега су послали своју неорганизовану војску, која је изгубила пола своје војне технике по украјинским шумама? Због чега су СВОЈ народ послали у неорганизован напад? Због чега су се повукли из Кијева, ако им је већ циљ да се та власт елиминише?
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Па да видим да ли лажеш или не? Искрено, у старту је јасно да гуташ западну пропаганду, што сам ти већ и написао.
Сад си ми то и потврдио!
Не разликујеш се од кроасана по количини лажи које не да си прихватио него их још и шириш?
А зашто то радиш, то себи објасни. Лично, мислим да си слабо образован и зато је лако тобом манипулисати. Кроасани то раде из мржње а ти из не знања!
Па хајде докажи ти мени да не лажеш?
Због чега ја морам теби да се објашњавам?
Али ево ти пар примера мојих информација:
Радим за међународну компанију, у којој између осталих постоје и Руси и Украјинци. У редовном сам контакту са пуно њих.
Посетио сам Украјину више пута. Посетио сам Крим прошле године.

Ма да, ја сам тај који гута западну пропаганду. До недавно сам бранио из све снаге руску окупацију Крима. По мени, то није била окупација заправо, већ природно присвајање територије у којој живи твој народ. Ево, чак сам и желео да Русија поседује целокупну област, од Одесе до Харкова. То је област у којој живи руски народ, и који припада држави Русији.
Један разлог због којег сам потпуно променио своје мишљење је несхватљива бруталност и игра са судбином целе планете, коју је Русија показала у фебруару ове године. Једноставно, заболе ме за какве год проблеме Русија има са Украјином, ако ће због тога да ризикују тотално нуклеарно уништење планете.
Други разлог је неразумна и фанатична свест одређених путинофила, који би газили преко мртве родбине, да им Путин то каже.


Ја сам у сваком тренутку спреман да променим своје мишљење, ако ћеш да ми представиш добар разлог за то. Нисам неразуман.
Али једина ствар коју сад видим пред собом је тотално разарање и страдање, плус фанатична тврдоглавост и неразумност оних који желе да ми промене мишљење.

Ако имаш нешто паметно да ми кажеш, без неког вређања, онда то и кажи.
Иначе, буди поздрављен.
 
Па хајде докажи ти мени да не лажеш?
Због чега ја морам теби да се објашњавам?
Али ево ти пар примера мојих информација:
Радим за међународну компанију, у којој између осталих постоје и Руси и Украјинци. У редовном сам контакту са пуно њих.
Посетио сам Украјину више пута. Посетио сам Крим прошле године.

Ма да, ја сам тај који гута западну пропаганду. До недавно сам бранио из све снаге руску окупацију Крима. По мени, то није била окупација заправо, већ природно присвајање територије у којој живи твој народ. Ево, чак сам и желео да Русија поседује целокупну област, од Одесе до Харкова. То је област у којој живи руски народ, и који припада држави Русији.
Један разлог због којег сам потпуно променио своје мишљење је несхватљива бруталност и игра са судбином целе планете, коју је Русија показала у фебруару ове године. Једноставно, заболе ме за какве год проблеме Русија има са Украјином, ако ће због тога да ризикују тотално нуклеарно уништење планете.
Други разлог је неразумна и фанатична свест одређених путинофила, који би газили преко мртве родбине, да им Путин то каже.


Ја сам у сваком тренутку спреман да променим своје мишљење, ако ћеш да ми представиш добар разлог за то. Нисам неразуман.
Али једина ствар коју сад видим пред собом је тотално разарање и страдање, плус фанатична тврдоглавост и неразумност оних који желе да ми промене мишљење.

Ако имаш нешто паметно да ми кажеш, без неког вређања, онда то и кажи.
Иначе, буди поздрављен.
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Украјина не постоји од 2013 године , зашто се не моле за народ Донбаса и за руски народ у Украјини ?

нећу да се молим за кијевску окупациону владу која се представља као Украјина

Srbija ne priznaje niti Lugansku ni Donjecku republiku, a bogami ni Krim kao deo Rusije
 
А знаш ли шта ће још бити смешно? :D:D:D
Биће смешно када будеш бројао нове руске републике.
Биће смешно када ти сутра буду деца/унуци доносили историјске књиге, у којима су Руси изједначени са нацистима.
Бићеш збуњен, нећеш знати шта је се десило. :D
Схватићеш да сте изгубили.

Ма биће хистерија од смејања. :hahaha:
 
А знаш ли шта ће још бити смешно? :D:D:D
Биће смешно када будеш бројао нове руске републике.
Биће смешно када ти сутра буду деца/унуци доносили историјске књиге, у којима су Руси изједначени са нацистима.
Бићеш збуњен, нећеш знати шта је се десило. :D
Схватићеш да сте изгубили.

Ма биће хистерија од смејања. :hahaha:
Немој више живота ти! Немаш појма о дешавањима. Имаш неке полуинформације и туђе закључке па си то све измиксовао у глави и ово што пишеш су небулозе!
Једино што се трудиш да куцкаш такве постове.
 
Немој више живота ти! Немаш појма о дешавањима. Имаш неке полуинформације и туђе закључке па си то све измиксовао у глави и ово што пишеш су небулозе!
Једино што се трудиш да куцкаш такве постове.
Па ти збуњени друже немаш ни полуинформације.
 
Како, читам твоје небулозе!
Твој мозак није ни програмиран да разуме нешто друго, осим онога што ти сервира друг Путин.
Иди ти комуницирај са Тихим.
Он је ту негде у твом рангу.
 
Твој мозак није ни програмиран да разуме нешто друго, осим онога што ти сервира друг Путин.
Иди ти комуницирај са Тихим.
Он је ту негде у твом рангу.
Хахахаха....ово ти је баш жесток аргумент.
Ај сад објасни нам ти, који су узроци сукоба у Украјини. Таксативно све наведи и образложи?
 
Хахахаха....ово ти је баш жесток аргумент.
Ај сад објасни нам ти, који су узроци сукоба у Украјини. Таксативно све наведи и образложи?
Хахахаха нека хвала, довољно сам изгубио времена.
 
ауторска тема

Молитва за Украјину

Не знам да ли је неко био скоро у цркви , али човек се баш изненади када свештеник прочита молитву за Украјину , за народ Украјине , да се све избеглице врате , али за кога је та молитва и где је ту народ Донбаса ?

Није ваљда да се молимо за кијевску окупациону власт Зелеснког и екипу и где је молитва за Русију која се бори за душе људи у овом тешком трнутку , сама против целог света ..шта се ово дешава ?

нећу да се молим за кијевску окупациону власт и сатанисте .Желим да се у СПЦ моле за Русију и руски народ Украјине.

Ваљда Патријарх Српски Господин Порфирије боље од тебе зна за кога треба да се моли Богу.
 
Убили су патријарха Иринеја и митропплота Амфилохија да би овакве ствари могли да раде ..
Irinej i Amfilohije su umrli od korone i to mnogo pre rata koji se sad dešava u Ukrajini.
Moliti se za ljude u nevolji je sasvim u duhu hrišćanstva. Ljudi u Ukrajini su sad u velikoj nevolji.
 
Не знам да ли је неко био скоро у цркви , али човек се баш изненади када свештеник прочита молитву за Украјину , за народ Украјине , да се све избеглице врате , али за кога је та молитва и где је ту народ Донбаса ?
Народ Донбаса је у Украјини, јер је Донбас део Украјине, патријарх се моли за Украјину и за народ Украјине (не Украјинце, већ народ Украјине, дакле и за Украјинце и за Русе и за све остале народе и народности који живе у УКрајини), тако да нема смисла да му спочитаваш да се моли само за једну страну, а против друге, те да се не моли за народ Донбаса кад се управо моли и за народ Донбаса.

Ima tu mnogo neduznih Ukrajinaca koji verovatnonisu ni glasali Zelenskog.
Има ли и недужних Украјинаца који су вероватно гласали за Зеленског?
 
Народ Донбаса је у Украјини, јер је Донбас део Украјине, патријарх се моли за Украјину и за народ Украјине (не Украјинце, већ народ Украјине, дакле и за Украјинце и за Русе и за све остале народе и народности који живе у УКрајини), тако да нема смисла да му спочитаваш да се моли само за једну страну, а против друге, те да се не моли за народ Донбаса кад се управо моли и за народ Донбаса.


Има ли и недужних Украјинаца који су вероватно гласали за Зеленског?
Ima sigurno,jer nisu znali sta ce budala uraditi.
 
Али Русија је показала да јој циљ није само елиминисање те ''шаке лудака'', већ брутално разарање свега што им се нађе на путу. Због чега су послали своју неорганизовану војску, која је изгубила пола своје војне технике по украјинским шумама? Због чега су СВОЈ народ послали у неорганизован напад? Због чега су се повукли из Кијева, ако им је већ циљ да се та власт елиминише?
Вири ти постељина, земљаче... :flert:
Твоје "разумевање" проблема са Украјином је преписано са сајтова "невладиних" удруга које имају свој интерес и слабо их интересују и та разарања и штете једне или друге стране.
Рат, који тамо траје- одличан је бизнис за трећу страну, која спонзорише само једну страну, уз добар профит, али није "с' раскида" да Русији причини и што већу политичку штету; не купујем ту причу, на страну пропагандне глупости о "неорганизованој војсци и губицима пола технике", у које не верују ни редовни гледаоци сунђер Боба...
 
Не, не знаш ти ништа о коренима проблема а још мање о дешавањима!
Гуташ западну пропаганду и то је то!
Mislim da ogromna većina ne zna. Među njima sam i ja. Bilo bi lepo kada bi neko to fino objasnio. Nas su uvek učili na časovima istorije da je za rat jako bitan uzrok i povod. Došla neka nova moda pa se sve to preskače i poziva na međunarodno pravo.
 

Back
Top