Molitva "Oče naš" - javljanje Carstva Božijeg za koje smo stvoreni

https://biblehub.com/text/revelation/22-13.htm


-Поред тога, израз „Први [протос,а не алфа] и Последњи [есхатос,а не омега]“ налази се у Откривењу 1:17, 18 и 2:8. Међутим, контекст ових стихова показује да је овде реч о некоме ко је умро, а затим био ускрснут. Према томе, ови стихови не указују на Бога јер он није смртан ( Авакум 1:12). Насупрот томе, Исус је умро, а затим ускрснуо ( Дела апостолска 3:13-15). Он је биопрвичовек који је ускрснуо као духовно биће и живеће на небу „у сву вечност“
Ovi stihovi ladno obaraju celo ucenje Jehovinih svedoka i to jos sami sebi iskopali jamu posto je ovo sa njihovog sajta....jasno je da Bog za sebe kaze da je Prvi i Poslednji ...
 
Kо је „први и последњи“?
Овај израз се у Светом писму користи и за Бога Јехову и за његовог Сина Исуса, али нема исто значење. Погледајмо то на два примера.
*.
У Исаији 44:6, Јехова каже: „Ја сам први и ја сам последњи, осим мене нема Бога.“ Тиме он истиче да је он вечни Бог и да осим њега нема другог правог Бога ( Поновљени закони 4:35, 39). Према томе, у овом случају израз „први и последњи“ има исто значење као и „Алфа и Омега“.


Ovo nije tacno ,zato sto jasno pokazuje da su Otac i Sin Bozanske prirode,Jednosustni i da su Jedno kao sto je i Gospod rekao Ja i Otac smo Jedno...

Pokazuje da se Bog ovaplotio od Duha Svetoga i postao covek ali je zadrzao Bozanske osobine
 
obrati paznju na upotrebu malih i velikih slova -o

15 Jer ako imate i trista učitelja u Hristu, ali nemate mnogo otaca. Jer vas ja u Hristu Isusu rodih jevanđeljem. /1 Korincanima gl.4/

13 Pišem vam, oci, jer poznaste Onog koji nema početka. Pišem vam, mladići, jer nadvladaste nečastivog. Pišem vam, deco, jer poznaste Oca. /1 Jovanova gl.2/
14 Pisah vam, oci, jer poznaste Onog koji je od početka. Pisah vam, mladići, jer ste jaki, i reč Božija u vama stoji, i nadvladaste nečastivog./1 Jovanova gl.2/

Problem je jer svestensrtvo daje sebi za pravo da sebe naziva duhovnim ocima,a jedini je posrednik Mesija izmedju Svevisnjeg i ljudi.
 
i sta bi kada ces poceti da koristis Bozje ime JHVH Jehova da bi ga mogao svetiti.

- - - - - - - - - -

Rimljanima 10:13 Jer “svako ko prizove ime Jehovino, bit će spašen.

JESTE TO JE IME Boga JHVH Jehova

https://en.wikipedia.org/wiki/Tetragrammaton#/media/File:Tetragrammaton_scripts.svg

https://en.wikipedia.org/wiki/Tetragrammaton#YHWH_and_Hebrew_script


jhvh.jpg


- - - - - - - - - -

OČE NAŠ
======================

LUKA 11,1
Jednom je Isus na nekome mjestu molio.
Čim presta, reče mu jedan od učenika:
"Gospodine, nauči nas moliti kao što je i Ivan naučio svoje učenike.
LUKA 11,2
On im reče: "Kad molite, govorite:
`Oče! Sveti se ime tvoje! Dođi kraljevstvo tvoje!
----------------------------------------------------------------
SIN G Yehošua daje UPUTSTVA –
KOME se moliti,
KAKO se TOME moliti
a i sam se je molio svome i našem Bogu i Ocu JHVH
-------------------------------------------------------------------------------------------
MATEJ 6:7-15 Prava molitva. Oče naš
-------------------------------------------------------
(7) "Kad molite, ne blebećite kao pogani. Misle da će s mnoštva riječi biti uslišani.
(8) Ne nalikujte na njih. Ta zna vaš Otac što vam treba i prije negoli ga zaištete.
(9) Vi, dakle, ovako molite:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
SIN ISUS KRIST daje uputstva za molitvu – KOGA i kako moliti
------------------------------------------------------
'Oče naš, koji jesi na nebesima!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Oče, BOŽE, JHVH naš jedini, NE SINE - ISUSE
-------------------------------------------------------
Sveti se ime tvoje!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
sveti se IME OCA BOGA - JHVH
------------------------------------------------------
(10) Dođi kraljevstvo tvoje!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
kraljevstvo od OCA BOGA - JHVH
-------------------------------------------------------
Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
budi JHVH volja
------------------------------------------------------
(11) Kruh naš svagdanji daj nam danas!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
BOG OTAC JHVH nam daje hranu
--------------------------------------------------------
(12) I opusti nam duge naše
kako i mi otpustismo dužnicima svojim!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
BOG OTAC JHVH oprašta nam duge naše
-----------------------------------------------------------
(13) I ne uvedi nas u napast, nego izbavi nas od Zloga!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
BOG OTAC JHVH nas može uvesti u napast i izbaviti od zlog
---------------------------------------------------------------
(14) "Doista, ako vi otpustite ljudima njihove prijestupke,
otpustit će i vama Otac vaš nebeski.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
BOG OTAC JHVH OTPUŠTA GRIJEHE
--------------------------------------------------------------
(15) Ako li vi ne otpustite ljudima, ni Otac vaš neće otpustiti vaših prijestupaka."
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
BOG OTAC JHVH NEĆE OPROSTITI
--------------------------------------------------------------

MATEJ 6,9
Vi, dakle, ovako molite:
`OČE naš, koji jesi na nebesima!
SVETI SE IME TVOJE!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Da li si pokoran NAREDBI
SINA od Boga Jedinoga Oca JHVH,
Gospodinu Yehoshui,
kad ti u OČE NAŠ NAREĐUJE:
SVETI SE IME TVOJE - Bože Oče - JHVH !!!!!!!
????????????????????????????????????

Da li Svetiš Sveto Ime Jedinog Boga Oca
JHVH?????????

da tako je

- - - - - - - - - -

MATEJ 6,9
Vi, dakle, ovako molite:
`OČE naš, koji si na nebesima!
NEK SE SVETI IME TVOJE!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


- - - - - - - - - -

Evo Bozje ime se nalazi uklesano na mnogim crkvama sveta

- - - - - - - - - -

https://en.wikipedia.org/wiki/Tetragrammaton

- - - - - - - - - -

Transcription of the Divine Name as ΙΑΩ in the 1st-century BCE Septuagint manuscript 4Q120.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tetragrammaton#/media/File:4Q120_frg20_with_Divine_Name.jpg


15%2B-%2B1

Tetragrammaton on top of the Basilica of Saint Louis in Missouri

The Divine Name on display in St Mary's Church, Wivenhoe
2.jpg


https://upload.wikimedia.org/wikipedia/uk/9/96/Tetragramaton_Lviv_Ukraine.jpg
Tetragramaton_Lviv_Ukraine.jpg


- - - - - - - - - -

Kako se to sveti Bozje ime izbacujuci ga iz Biblije?

Srecom mnogi savremeni prevodi Biblije su vratili Bozje ime u upotrebu.
 
Poslednja izmena:
Nova molitvica:

Пресвета Богородице Спаси нас !!!

Коме она милостиво подари свој благослов, ако је грешан, оправдаће се; ако је немоћан, оснажниће се; ако је губав, очистиће се; ако је пао, устаће; ако је жалостан, обрадоваће се. Благо свакоме ко прими благослов од Свете Богомајке. А свак ће примити ко Њу чувствује и прославља. По девојачкој и материнској милости својој, она ће спасти све оне који њој молитвено и сузно вапију:
Пресвета Богородице, спаси нас!
 
13.I usred sedam svijećnjaka kao sina čovječijega, obučena u dugačku haljinu, i opasana po prsima pojasom zlatnijem. Jezek. 1, 26. Dan. 7, 13. Dan. 10, 5. Dan. 12, 6. Otkr. 2, 1.
14.A glava njegova i kosa bijaše bijela kao bijela vuna, kao snijeg; i oči njegove kao plamen ognjeni; Dan. 7, 9. Dan. 10, 6. Otkr. 2, 18.
15.I noge njegove kao mjed kad se rastopi u peći; i glas njegov kao huka voda mnogijeh; Jezek. 1, 7. Jezek. 1, 24. Jezek. 40, 3. Jezek. 43, 2. Dan. 10, 6. Dela. 26, 14. Otkr. 10, 1. Otkr. 14, 2.
16.I držaše u svojoj desnoj ruci sedam zvijezda, i iz usta njegovijeh izlažaše mač oštar s obje strane, i lice njegovo bijaše kao što sunce sija u sili svojoj. Dela. 26, 13. Ef. 6, 17. Jevr. 4, 12. Otkr. 1, 20. Otkr. 2, 12. Otkr. 3, 1.
17.I kad ga vidjeh, padoh k nogama njegovijem kao mrtav, i metnu desnicu svoju na me govoreći mi: ne boj se, ja sam prvi i pošljednji, Isa. 41, 4. Isa. 44, 6. Jezek. 1, 28. Dan. 8, 18.
18.I živi; i bijah mrtav i evo sam živ va vijek vijeka, amin. I imam ključeve od pakla i od smrti.
Otkrivenje 1
 
Psalam 83:18 da bi se znalo da si jedino ti, kojemu je ime Jehova,
Svevišnji koji je nad svom zemljom!



Psalms 83:18

That men may know that thou, whose name alone is JEHOVAH, art the most high over all the earth.

- King James Bible "Authorized Version", Cambridge Edition

Exodus 6:3
And I appeared unto Abraham, unto Isaac, and unto Jacob,
by the name of God Almighty, but by my name JEHOVAH was I not known to them.

Isaiah 26:4
Trust ye in the LORD for ever: for in the LORD JEHOVAH is everlasting strength:


http://www.kingjamesbibleonline.org/Psalms-83-18/
 
https://biblehub.com/text/revelation/22-13.htm


-Поред тога, израз „Први [протос,а не алфа] и Последњи [есхатос,а не омега]“ налази се у Откривењу 1:17, 18 и 2:8. Међутим, контекст ових стихова показује да је овде реч о некоме ко је умро, а затим био ускрснут. Према томе, ови стихови не указују на Бога јер он није смртан ( Авакум 1:12). Насупрот томе, Исус је умро, а затим ускрснуо ( Дела апостолска 3:13-15). Он је биопрвичовек који је ускрснуо као духовно биће и живеће на небу „у сву вечност“
Ovi stihovi ladno obaraju celo ucenje Jehovinih svedoka i to jos sami sebi iskopali jamu posto je ovo sa njihovog sajta....jasno je da Bog za sebe kaze da je Prvi i Poslednji ...

Pises da je Mesija,a bio je smrtan,a Bog je Besmrtan, za vjeki vjekov.

5 I od YAHUsha Hamashiach, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih;

18 I Živi: i bejah mrtav i evo sam živ va vek veka;

Он је биопрвичовек који је ускрснуо као духовно биће и живеће на небу „у сву вечност“

15 A Načelnika života ubiste, koga Bog vaskrse iz mrtvih, čemu smo mi svedoci.

8 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori YAHuah. Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj.
 
Pises da je Mesija,a bio je smrtan,a Bog je Besmrtan, za vjeki vjekov.

5 I od YAHUsha Hamashiach, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih;

18 I Živi: i bejah mrtav i evo sam živ va vek veka;

Он је биопрвичовек који је ускрснуо као духовно биће и живеће на небу „у сву вечност“

15 A Načelnika života ubiste, koga Bog vaskrse iz mrtvih, čemu smo mi svedoci.

8 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori YAHuah. Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj.
https://biblehub.com/text/revelation/1-8.htm

Ovo je original
Naravno da se govori o Mesiji o kome ce da govori?
On je bio smrtan kao covek ,valjda znas da je bio i covek
 
https://biblehub.com/text/revelation/1-8.htm

Ovo je original
Naravno da se govori o Mesiji o kome ce da govori?
On je bio smrtan kao covek ,valjda znas da je bio i covek

Biblehub, mozes da obesis macku o rep, privatnici iz USA se dosetili, sta da rade, :)

Mesija jeste bio samo ljudsko bice, jer da je Bog kako ga ti predstavljas, pitanje: koga je HaSatan kusao u pustinji :?:

1 Otkrivenje Isusa Hrista, koje dade Njemu Bog;

Kao sto se da videti, otkrivenje je Svevisnji dao Mesiji, prema tome Alfa i Omega jesu YAHuah.
 
Pises da je Mesija,a bio je smrtan,a Bog je Besmrtan, za vjeki vjekov.

5 I od YAHUsha Hamashiach, koji je Svedok verni, i Prvenac iz mrtvih;

18 I Živi: i bejah mrtav i evo sam živ va vek veka;

Он је биопрвичовек који је ускрснуо као духовно биће и живеће на небу „у сву вечност“

15 A Načelnika života ubiste, koga Bog vaskrse iz mrtvih, čemu smo mi svedoci.

8 Ja sam Alfa i Omega, Početak i Svršetak, govori YAHuah. Koji jeste, i koji beše, i koji će doći, Svedržitelj.

Da, to je cinjenica da je Mesija smrtan a Bog JHVH besmrtan.
 
Da, to je cinjenica da je Mesija smrtan a Bog JHVH besmrtan.

Činjenica je samo to - smrtno je samo ono što je telesno, materijalno, a duša, ona je netelesna, i zato je večita … Što se tiče Mesije, jednog od sinonima Gospoda Isusa Hrista, nepravilno i bogohulno je učenje da je On rođen, sve što je rođeno je telesno, dakle i smrtno, On je ovaploćen (utelesio dušu) kroz od Boga (Njega) izabranu ženu Mariju Djevu, a što se tiče vaskrsenje i to su samo teološke floskule - svaka duša posle smrti tela vaskrsava i ona se sama, u skladu sa ovozemaljskim ljudskim činjenje i nečinjenjem, ljudska savest joj je sudija, usmerava tamo gde joj je mesto - u purgatorijum (čistilište duše), vrlo često, a onda, nego šta, Bog je pošalje da se ponovo utelesi i rađa ...
 
Činjenica je samo to - smrtno je samo ono što je telesno, materijalno, a duša, ona je netelesna, i zato je večita … Što se tiče Mesije, jednog od sinonima Gospoda Isusa Hrista, nepravilno i bogohulno je učenje da je On rođen, sve što je rođeno je telesno, dakle i smrtno, On je ovaploćen (utelesio dušu) kroz od Boga (Njega) izabranu ženu Mariju Djevu, a što se tiče vaskrsenje i to su samo teološke floskule - svaka duša posle smrti tela vaskrsava i ona se sama, u skladu sa ovozemaljskim ljudskim činjenje i nečinjenjem, ljudska savest joj je sudija, usmerava tamo gde joj je mesto - u purgatorijum (čistilište duše), vrlo često, a onda, nego šta, Bog je pošalje da se ponovo utelesi i rađa ...

Dusa nije besmrtna to je Platonsko ucenje i nema veze sa hrsisacnstvom.

Da je dusa besmrtna ne bi bilo potrebe ozivljavati je tj ne bi bilo potrebe za vaskrsenjem.

Zato oni koji veruju u besmrtnost duse - hindusi i nemaju Isusa kao otkupitelja niti vaskrsenje.

A posto covek, dusa umire onda je potrebno vaskrsenje koja je temeljna nauka hriscanstva
 
Dusa nije besmrtna to je Platonsko ucenje i nema veze sa hrsisacnstvom.

Da je dusa besmrtna ne bi bilo potrebe ozivljavati je tj ne bi bilo potrebe za vaskrsenjem.

Zato oni koji veruju u besmrtnost duse - hindusi i nemaju Isusa kao otkupitelja niti vaskrsenje.

A posto covek, dusa umire onda je potrebno vaskrsenje koja je temeljna nauka hriscanstva

Duša je besmrtna, ono što je bestelesno ne može da umre, a to nije samo Platon mislio već i svi drugi, osim Epikura, drevni grčki filosofi ….

Slažemo se oko toga da duša ne vaskrsava, kao što rekoh ne umire - dakle ono što ne umire ne može da vaskrsne, no to sam naveo ne dovodeći u sumnju i koliziju ono što uči hrišćanstvo - telesno i duševno vaskrsenje Gospoda isusa Hrista …

Što se tiče hindusa, čitao sam dosta o tim gimnosofistima, čak i pisao o Pironovom i Kalanovom susretu … Kalan, hindujski mag, je bio toliko oduševljen Pironvom skeptičnom filosofijom da se je, sav radostan, tutnuo na lomaču, pevišeći … O Isusu sam, takođe, čitao mnogo, bio je u Indiji, oduševljavao se budizmom, mnogo je zavolio tu gimnosofiju i budisti su ga imali za svog maga … Dakle, da ne bude zabune, sve monoteističke vere, naročito one najveće - hrišćanstvo, islam i budizam, imaju Isusa za proroka …. To je činjenica i o tome postoje mnogobrojni istorijski i ini tragovi ...
 
Poslednja izmena:
Duša je besmrtna, ono što je bestelesno ne može da umre, a to nije samo Platon mislio već i svi drugi, osim Epikura, drevni grčki filosofi ….

Slažemo se oko toga da duša ne vaskrsava, kao što rekoh ne umire - dakle ono što ne umire ne može da vaskrsne, no to sam naveo ne dovodeći u sumnju i koliziju ono što uči hrišćanstvo - telesno i duševno vaskrsenje Gospoda isusa Hrista …

Što se tiče hindusa, čitao sam dosta o tim gimnosofistima, čak i pisao o Pironovom i Kalanovom susretu … Kalan, hindujski mag, je bio toliko oduševljen Pironvom skeptičnom filosofijom da se je, sav radostan, tutnuo na lomaču, pevišeći … O Isusu sam, takođe, čitao mnogo, bio je u Indiji, oduševljavao se budizmom, mnogo je zavolio tu gimnosofiju i budisti su ga imali za svog maga … Dakle, da ne bude zabune, sve monoteističke vere, naročito one najveće - hrišćanstvo, islam i budizam, imaju Isusa za proroka …. To je činjenica i o tome postoje mnogobrojni istorijski i ini tragovi ...


Pre svega, da li znas sta je dusa? Drugo, kako ko si dosao do saznanja da je dusa bestelesna i besmrtna? Taj koji ti je to pripovedao i utuvio je neznalica, ili te je namerno dezinformisao. Trece, da li je duza nematerijalna, a samim tim, kako kazes, bestelesna i besmrtna. Kako moze nestosto je bestelesno da ima lik, oblicije, formu?
 
Nova molitvica:

Пресвета Богородице Спаси нас !!!

Коме она милостиво подари свој благослов, ако је грешан, оправдаће се; ако је немоћан, оснажниће се; ако је губав, очистиће се; ако је пао, устаће; ако је жалостан, обрадоваће се. Благо свакоме ко прими благослов од Свете Богомајке. А свак ће примити ко Њу чувствује и прославља. По девојачкој и материнској милости својој, она ће спасти све оне који њој молитвено и сузно вапију:
Пресвета Богородице, спаси нас!

Marija je umrla, kao i svako ljudsko bice, koje se rodilo, misli su joj nestale,a duh se Bogu vratio, :)
 

Back
Top