Quantcast

molio bih za savet ...

baraczof

Početnik
Poruka
7
Potreban mi je savet ...
... oko tri nedelje osecam bol u gonjem abdomenu, tacnije negde na ivici desnog rebranog luka ... bol se oseca samo na dodir (dovoljan je vrlo mali dodir) ... nema nikakvih promena na kozi i nema oteklina, samo tup iritirajuci bol na dodir ...
Bio sam na vadjenju krvi i rezultati su dobri, takodje i na ultrazvuku i doktor kaze da je sve OK ... ali ja i dalje osecam bol. Moram jos napomenuti da se desava da bol nestane dan, dva pa se opet vrati i da nisam imao nikakvu fizicku povredu a da sam ja toga svestan:)... sta se to desava i sta mi je ciniti ... molio bih za neki savet ili predlog ... hvala unapred:))

kistina

Iskusan
Poruka
6.428
Meni se bol ispod desnog rebarnog luka javlja povremeno, uglavnom vezano za stres. Na ultrazvuku je sve u redu. Gastroenterolog mi je rekao da mi se usled nervoze kontrahuje misic (sfinkter), a proizvodi se vise zuci koja zbog te kontrakcije ne moze da izadje u duodenum, pa mi se zucna kesa prepuni?! Sve u svemu rekao mi je da pijem izvetrelu kiselu vodu. Ne znam da li je to vise psiholoski ili stvarno radi, ali meni pomaze,... Probajte, ne moze da skodi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.