Quantcast

Molio bih vaša iskustva.....

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.653
U pitanju je Mendela efekat, ko ne zna, brzo može naći na internetu o čemu se radi.
Ono što mene zanima vezano za to, je da sam ja ubedjen da se neko poizgrava sa vremenskim tokom, zbog čega i kako naravno ne znam.
Ne znam da li je čak tema za ovde ili za "teorije zavere".
Ja sam se devedesetih često pitao da li Taško Načić živ ili nije.
Čas sam siguran da je preminuo, onda u kulturnoj rubrici dnevnika vidim daje neki intervju, i ta priča je na marginama moga uma postojala dobrih nekoliko godina(nije bilo interneta da se proveri za par sekundi), ili bar meni nije bio dostupan.
Pre neki dan sam pričao s klincima puštao im muziku s youtube kanala i dodjem do starog snimka Žere sa pesmom "bacila je sve niz rijeku".
Ćerka obožava tu pesmu, i ja joj ispričam kako je on bio sjajan pevač frontmen Crvene jabuke , ali je nastradao u saobraćajki.
20 minuta posle toga mene ćerka pita "Tata ti si izgleda baš odlepio , evo Žere živog i zdravog i danas."
Uistinu sam ostao potpuno zabezeknut i zatečen, ja bih život dao da je moja informacija bila tačna.
Bilo je toga još nekoliko slučajeva, sa komšinicom , za koju bih glavu dao da sam njenu čiitulju video na banderi u ulici, da smo u kući pričali o njenoj smrti, da bi je posle mesec dana sreo na ulici, žena mi se javi.

Ono što me zanima, su da li imate neka slična iskustva, zbog čega ih ja imam, i da li ih samo ja imam..
Ovo sa Žerom mi je bilo i više nego stresno.

Black_star

Iskusan
Poruka
6.445
Razmislio sam vrlo dobro........
I znam šta današnja diskografija kaže, ali i dalje ostajem kod moje tvrdnje.
PS: Nema prethodnika Žeri, Žera je osnivač benda.

Zato i pitam za vaša slična iskustva.
Hajde ne budalesaj vise, stidi se guz..ice matore, rodjeni klinac te postide, ovde foliras neko uporiste.:D
Odlicno pamtim pomenutog lika, celo odeljenje zajedno sa mnom plakalo kad je poginuo u saobracajki, sad me ti kao ucis da je to u pitanju Zera,
a Zera dosao posle njega, nikome se nije svidjao, svi su mislili da je stari pevac unikat, nezamenljiv, kao sto i jeste bio. Prava rokercina! :)

Guede

Poznat
Poruka
9.187
Zanimljivo, bas mi se sinoc desilo dok sam gledao minority report ...

Posto sam gledao film vise puta dobro ga se sjecam, dijaloge, scene ... uglavnom prije nego sto je ona odgovorila Female, ja sam izustio Female Of Course, misleci da je to njen odgovor , medjutim izostade ovo of course ... mada ja se i dalje sjecam da je odgovor bio taj koji sam naveo sekundu prije.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.653
Hajde ne budalesaj vise, stidi se guz..ice matore, rodjeni klinac te postide, ovde foliras neko uporiste.:D
Odlicno pamtim pomenutog lika, celo odeljenje zajedno sa mnom plakalo kad je poginuo u saobracajki, sad me ti kao ucis da je to u pitanju Zera,
a Zera dosao posle njega, nikome se nije svidjao, svi su mislili da je stari pevac unikat, nezamenljiv, kao sto i jeste bio. Prava rokercina! :)
Tebi je očigledno veoma teško da otkucaš "mendela efekat" i da pročitaš nešto o tome, i o nekoliko miliona ljudi koji su iskusili slične stvari.......
Evo o tome sam pisao davno pre .Ovoga sa Žerom..........

https://kosta1703.blogspot.com/2019/09/mendela-efekat-jeste-li-iskusili-i-vi.html

Čak i objašnjenje koje je dao Erik From oko toga, ali svejedno je neverovatno da toliko ljudi imaju ista iskustva.
Iz tog razloga sam pitao sve vas, da li kod vas postoje slična iskustva?
Nisam uopšte lamentirao niti objašnjavao bilo šta, jer je prosto neobjašnjivo sa našeg stanovišta.
Neobjašnjivo je da se to dogadja, ali je neobjašnjivo i to da AKO se dogadja, da se neko seća, a očigledno se mnogo njih po svetu seća.

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
31.918
Tebi je očigledno veoma teško da otkucaš "mendela efekat" i da pročitaš nešto o tome, i o nekoliko miliona ljudi koji su iskusili slične stvari.......
Evo o tome sam pisao davno pre .Ovoga sa Žerom..........

https://kosta1703.blogspot.com/2019/09/mendela-efekat-jeste-li-iskusili-i-vi.html

Čak i objašnjenje koje je dao Erik From oko toga, ali svejedno je neverovatno da toliko ljudi imaju ista iskustva.
Iz tog razloga sam pitao sve vas, da li kod vas postoje slična iskustva?
Nisam uopšte lamentirao niti objašnjavao bilo šta, jer je prosto neobjašnjivo sa našeg stanovišta.
Neobjašnjivo je da se to dogadja, ali je neobjašnjivo i to da AKO se dogadja, da se neko seća, a očigledno se mnogo njih po svetu seća.
Šta je ovde neobjašnjivo? Mozak ti polako stari ( otkazuje) pa počne brljati datume, događaje i imena!?:super:

cronnin

Iskusan
Moderator
Poruka
6.761
Мени и даље није јасно шта питаш? Погрешно исконструисано сећање попуњавањем рупа на основу сугестија или вероватноће? Да ли је то оно због чега америчка правна пракса забрањује навођење сведока?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.