Molim za pomoc, trbam savet za ukloniti smrad iz frizidera

ducca

Početnik
Poruka
23
Pozdrav svima.

Nedavno sam bio na putovanju tri nedelje, a predhodno sam iskljucio frizider kako bih ustedeo na racunu za struju. Frizider sam ispraznio, medjutim u zamrzivacu iznad frizidera ispod posude za led ostala je kesa graska koju nisam video.

Kada sam se vratio u Srbiju i usao u zgradu, zgrada je smrdela. Zivim na drugom spratu i zgrada je velika, ali bez preterivanja.. zgrada smrdi! A uzas koji sam video i osetio kada sam usao u stan, verujte mi ne mozete zamisliti.
Tri nedelje, u stanu zatvorenih prozora dok napolju temperatura svaki dan prelazi 30 stepeni, stojala je kesa graska, koja je mutirala u "nesto". Necu opisivati sta sam video, recicu samo da su se crvi nakotili, muve i musice letele po stanu.
(prozor je bio otvoren na kant)

E sada, vec nedelju dana ribam frizider s sircetom, limunom, brefom, domestosom... nekoliko puta na dan, i ne pomaze. Smrad jeste manji, ali tek za nijansu. Tek onoliko koliko je uklonjen uzrok smrada.

Problem je sto se smrad uvukao u plastiku frizidera i sada Vas molim ako imate savet sta izvlaci smrad iz plastike.

Hvala puno.

Za sve predhodne neoptimisticne....

http://www.wikihow.com/Get-Rid-of-Bad-Smells-in-Your-Fridge

ja cu da probam, javicu kako je proslo. A na 4chan neko je rekao da probam i s mesavinom 10% izbeljivac i topla voda.

iznecu ga na dvoriste na Sunce, dok je jos lepo vreme.

imate li iskustva s ovim predlozima?

samo napred,sve pokušati,ništa ne košta,
probaj i sa dva presečena limuna,
limun takođe upija mirise,
sretan rad

Ako zelite izvuci smrad iz frizidera, garderobera, cipelarnika, mikrotalasne, rerne .... ili spreciti stvaranje smrada, postoji jedan odlican proizvod zove se "Xsupport Piramida" samo je potrebno staviti u gore navedeno i u roku od 10 min do 12h (zavisno od intenziteta smrada) sav smrad izvuče a nije štetno za namirnice u frižideru.
Ja sam to kupio u apoteci u Subotici

Pozdrav svima.

Nedavno sam bio na putovanju tri nedelje, a predhodno sam iskljucio frizider kako bih ustedeo na racunu za struju. Frizider sam ispraznio, medjutim u zamrzivacu iznad frizidera ispod posude za led ostala je kesa graska koju nisam video.

Kada sam se vratio u Srbiju i usao u zgradu, zgrada je smrdela. Zivim na drugom spratu i zgrada je velika, ali bez preterivanja.. zgrada smrdi! A uzas koji sam video i osetio kada sam usao u stan, verujte mi ne mozete zamisliti.
Tri nedelje, u stanu zatvorenih prozora dok napolju temperatura svaki dan prelazi 30 stepeni, stojala je kesa graska, koja je mutirala u "nesto". Necu opisivati sta sam video, recicu samo da su se crvi nakotili, muve i musice letele po stanu.
(prozor je bio otvoren na kant)

E sada, vec nedelju dana ribam frizider s sircetom, limunom, brefom, domestosom... nekoliko puta na dan, i ne pomaze. Smrad jeste manji, ali tek za nijansu. Tek onoliko koliko je uklonjen uzrok smrada.

Problem je sto se smrad uvukao u plastiku frizidera i sada Vas molim ako imate savet sta izvlaci smrad iz plastike.

Hvala puno.

imala sam i ja slican problem, isto je doslo do crva, ali nije smrdela kuca, samo kad se otvori, zamrzaivac je bio u pitanju
nisam ja napravila taj problem, ja mu dodjem kolateralna steta u toj prici
elem prvo smo vrelom vodom i praskovima potamanili crve, onda ukljucili na jako zamrzavanje da pocrka ono sto previdimo...onda opet istopili, opet ribanje i praskovi i sanitarije...i sve je proslo, nije vise bilo problema
ali kontam da je sa zamrzivacem lakse uprvo zbog minusa koji postize, za razliku od frizidera

ali koji je to sok bio, a takav zamrzivac sada se ne moze kupiti, ne bih ga menjala za tri nova kineska govanca...srecom preziveo je mukica :)

Back