Quantcast

Molim za pomoć naziva narodne izvorne pesme

Holy1

Aktivan član
Poruka
1.766
Dobar dan.
Molim za pomoć!
Baba mi je rekla da je u mladosti čitala jednu izvornu narodnu pesmu u knjizi dokje čuvala ovce u planini, jako me zanima naziv iste pesme, a ona bi volela da joj opet pročitam. Ona ima 82 godine.

Po njenom parafraziranju toga sto joj je ostalo u secanju..Priča ide ovako.
Čovek dolazi na ručak kod nekog drugog čoveka, primećuju da sami ručaju za trpezom, zatim taj čovek koji je došao u goste reče "prijatelju, ja kod tebe ne viđoh , jer ti otac i majka nisu za trpezom."

Ukratko, toga se samo seca. Mislim da je pesma poučna. Pozdrav.

Enina

Poznat
Poruka
9.450
Dobar dan.
Molim za pomoć!
Baba mi je rekla da je u mladosti čitala jednu izvornu narodnu pesmu u knjizi dokje čuvala ovce u planini, jako me zanima naziv iste pesme, a ona bi volela da joj opet pročitam. Ona ima 82 godine.

Čovek dolazi na ručak kod nekog drugog čoveka, primećuju da sami ručaju za trpezom, zatim taj čovek koji je došao u goste reče "prijatelju, ja kod tebe ne viđoh , jer ti otac i majka nisu za trpezom."

A odakle ste?

Enina

Poznat
Poruka
9.450
Dobar dan.
Molim za pomoć!

Nema dovoljno podataka..

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.