Moleri, krojači i ostali

Farbamo se u istom kupatilu? Uništila sam svoja vrata. Ne znam kako ali :roll: Samo farbanje istih, nema tog sredstva koji to može da skine.

Можда си фарбала воденим бојама ?

Прво треба видети да ли је фарбано уљаним .. или којим... али то Зделлаллајка не каже

A misliš da je @Nina dobar instruktor za farbanje? Ona se nije smejala nego ti.

'ел ти виђиш видејо

Ајте дај вратима моб да опале један селфи па нам покажи та врата да дамо процену чиме је фарбато

јербо имаш различите фарбе следствено различите начине на скидање....

цитат:

Акрилне, уљне и алкидне боје могу се користити за трансформацију ваших унутрашњих дрвених површина. Без обзира да ли тражите мат, сјајну, средње сјајну или сатенску завршну обраду, или чак модерни златни ефекат, унутрашње боје за дрво су јефтине и нуде одличне резултате.

a, primetili ste da je tu u video samo jedan sloj boje - koji je nanet na već lakirani nameštaj? Ja ne znam nikoga ko bi na prirodnu boju drveta - premazanu natur lakom , nanosio farbu.

Tu verovatno ni baza ( nitro, uljana, poli akril, epoksid,..) nije ista. sa takvog nameštaja se gornji sloj boje puno lakše skida,... Vrata se farbaju bez tog donjeg sloja laka,.. a i sve drugo .

Inače ja sam dete koje je odhranio jedan vrsni zanatlija koji nikad nije umeo da ceni sebe i svoj rad i uvek je imao razumevanja za mušterije koje kukaju "jao majstore sve je tako skupo a bunda ili subara mi je znate uspomena" pa tako jedini on od beogradskih krznara nije imao kuću na moru ili na planini. Uvek je sebe podcenio i govorio, "šta će ljudi teško zive". Ali bio je srećan, obožavao je svoj posao i nista nam nije nedostajalo, posebno meni ❤️ 😢

Često čujem pa i ovde pročitam kako su zanatske usluge preskupe. Kako se to odradi za 10 minuta a uzme se puno para.
Postoje razlike u cenama, nekad neosnovane, ali kad se traži majstor lepo se raspita o svemu, ceni , kvalitetu itd. A ako se zove hitno, i to ima svoju cenu. Tako da sve što ne znamo sami,
Žene koje rade nokte to baš dosta naplate. O obrvama i pramenovima da se ne priča.
Cijena kvadrata postavljanja pločica otisao u nebesa. Da zamijeniti česmu moraš čekati kao na neurohirurga.
Kakva su vaša iskustva i mišljenje o tom?

Često čujem pa i ovde pročitam kako su zanatske usluge preskupe. Kako se to odradi za 10 minuta a uzme se puno para.
Žene koje rade nokte to baš dosta naplate. O obrvama i pramenovima da se ne priča.
Cijena kvadrata postavljanja pločica otisao u nebesa. Da zamijeniti česmu moraš čekati kao na neurohirurga.
Kakva su vaša iskustva i mišljenje o tom?
Ne plaća se to što ja mogu da uradim nešto za 10 minuta, što se zapravo i nikad ne desi. Ali plaća se to što sam ja radila godinama da stignem do toga da uradim za 10 min.
Iskustva su mi svakodnevna, ima ljudi koji pitaju za cenu, pa je prihvate, ima onih koji tvrde da je preskupo i hoće da umanje vrednost rada, ima onih koji su spremni da plate koliko treba samo da se uradi kako valja, a često i časte posle toga.
Uglavnom, kome je skupo uvek može sam da radi. Ja recimo, ne idem kod frizera više od deset godina, sve sama, šišanje, farbanje, feniranje. Tako sebe, tako sam decu, muža... I to je najskuplja opcija. Recimo, dok ja ošišam malo dete to traje više od pola sata, ne baš ceo sat, ali to je ona razlika, ja nisam frizer, pa ne umem za 10 minuta, meni treba vreme. Ali recimo, kad ga odvedem kod frizera, stvarno uradi isto k'o ja, tj. bolje, ali za mnogo manje vremena. I kaže, 700 dinara, ja izvadim 1.000 i kažem, ne treba kusur.

Ne plaća se to što ja mogu da uradim nešto za 10 minuta, što se zapravo i nikad ne desi. Ali plaća se to što sam ja radila godinama da stignem do toga da uradim za 10 min.
Iskustva su mi svakodnevna, ima ljudi koji pitaju za cenu, pa je prihvate, ima onih koji tvrde da je preskupo i hoće da umanje vrednost rada, ima onih koji su spremni da plate koliko treba samo da se uradi kako valja, a često i časte posle toga.
Uglavnom, kome je skupo uvek može sam da radi. Ja recimo, ne idem kod frizera više od deset godina, sve sama, šišanje, farbanje, feniranje. Tako sebe, tako sam decu, muža... I to je najskuplja opcija. Recimo, dok ja ošišam malo dete to traje više od pola sata, ne baš ceo sat, ali to je ona razlika, ja nisam frizer, pa ne umem za 10 minuta, meni treba vreme. Ali recimo, kad ga odvedem kod frizera, stvarno uradi isto k'o ja, tj. bolje, ali za mnogo manje vremena. I kaže, 700 dinara, ja izvadim 1.000 i kažem, ne treba kusur.
O tom se i radi. Ne plaća se vrijeme za konkretan rad nego vrijeme uloženo u učenje da se do njega dodje.

O tom se i radi. Ne plaća se vrijeme za konkretan rad nego vrijeme uloženo u učenje da se do njega dodje.
Placa se vrijeme za rad i osoba koja radi, da li radi majstor ili radi segrt.
Ali je vrijeme definisano standardom i normativom.
Meni je nekoliko pantalona sila zena koja je radila za svetske kreatore i tu sam vidjela sta znaci kada sije profesionalac i pri tome ona nije sila nista brze od snajderke iz kraja.

To sto neko kaze da odredjen posao moze da se uradi za deset minuta, je zato sto je to tudj posao. A tudj posao je uvijek lak.
Nije dobro praviti atmosferu u kojoj je kritika zabranjena. Evo i hrana je sve skuplja i skuplja. I tu mozemo reci, kome je tresnja za 500dinara skupa, neka posadi sebi tresnju pa neka jede.

Placa se vrijeme za rad i osoba koja radi, da li radi majstor ili radi segrt.
Ali je vrijeme definisano standardom i normativom.
Meni je nekoliko pantalona sila zena koja je radila za svetske kreatore i tu sam vidjela sta znaci kada sije profesionalac i pri tome ona nije sila nista brze od snajderke iz kraja.

To sto neko kaze da odredjen posao moze da se uradi za deset minuta, je zato sto je to tudj posao. A tudj posao je uvijek lak.
Nije dobro praviti atmosferu u kojoj je kritika zabranjena. Evo i hrana je sve skuplja i skuplja. I tu mozemo reci, kome je tresnja za 500dinara skupa, neka posadi sebi tresnju pa neka jede.
Isto sam napisala,samo malo kraće . I to za trešnje sam napisala,okvirno,nema svako komad zemlje da ima baštu. Trebamo cijeniti svačiji rad,pod uslovom da je kvalitetan.

Kupujem uglavnom sve novo, staro ide na otpad ili recikliram uređaje i dobijam popuste za nove.
Sad zavisi šta,...čuvanje dece napr.je papreno, zubari isto tako,...šnajderi i obućari onako, tamo nosim na popravku samo bolje komade garderobe i obuće, jer uglavnom kupujem novu. Čistačice i spremačice su skupe, sve što se tiče održavanja kuće je u principu skupo.
Napr. da mi odradi generallku u kući dva puta godišnje, ladno sebi mogu da uplatim negde odmor. Majstori su preskupi,...sad nameštam komarnike za leto, 40e on ladno zaradi za manje od pola sata. Tako da plaćam samo šta stvarno moram. Stolariju, krečenje i farbanje mi odrade ukućani, kao i sitne popravke kućnih aparata, tako da na drugu stranu mogu i da uštedim( ili se bar tako utešim).😁

Meni je otac govorio da svako mora nesto da zna da radi rukama,jedino tako možeš biti siguran ma šta da se desi da nećeš ostati gladan. Nešto što može da te prehrani za ne daj Boze.
Nzm skoro ništa.
Znam jedino da zasadim cveće.😁
Žene iz moje familije su znale da pletu, šiju i obezbeđuju hranu.
Ali zato krečim i farbam za medalju,...prirodni talenat, čak me to smiruje i relaksira. Nervira me jedino nered i premeštanje stvari, pa vraćanje u prvobitno stanje. Par puta sam kosila travnjak, stvarno no big deal. Dobar alat čini čuda! Imaju često povoljan kućni alat u Lidl-u.
Nikada nisam u životu pozvala čistačicu. Ako nisi u stanju da očistiš svoj nered, već čekaš na čistačicu, znači da ti nije ni potrebna. To je više snobizam,...koji retko gde zaista ima svoje opravdanje.
Gazde lokala i ugostiteljskih objekata prvi opslužuju goste i nose "kecelje". To je za mene "persona". Jer svako ko je u životu krenuo od nule, ne stidi se nikakvog rada.

Poslednja izmena:

Back