Moleri, krojači i ostali

Jedno je platiti kokakolu a drugo platiti kardiologa ili majstora da ti renovira kuću.

Nije uporedivo, pošto se majstori razlikuju mnogo više nego dve iste kokakole.
to je tacno. Al podizati cenu samo zato sto imas previse posla, nema veze sa kvalitetom vec sa "menadzmentom".
Uostalom, takva pravila vrednosti su tipicna pojava liberalnog kapitalizma ................KOJI UPRAVO UMIRE.

Kome je mnogo nek radi sam. Svako treba da naplati svoje znanje i trud, ovi što palamude mnogo je za sat vremena posla nek izuče taj zanat pa nek mlate pare, do tada plati pa se klati.
Nije mi nikad mnogo da platim kad nešto ne umem ili nemam potreban, a veoma skupocen alat, ali zato radim sama sve što mogu.
Obzirom da mi je to sve uživanje, a ne muka, lepo pustim neki audio roman u pozadini i krenem sa čačkanjem, krečenjem, farbanjem...
I kad dođu majstori, preboravim sa njima da skeniram problem (jer sam se već podrobno raspitala po netu u čemu je stvar, i neću da mi oni izmišljaju neke komplikacije koje koštaju sve više :zcepanje: ), da im dodam ponešto, pomerim, čistim na licu mesta, tako da... ne treba da platim samo njima, već i sebi, zar ne?
Tip koji je hteo da mi popravi daljinski za TV kaže dok čačka: "Ako se poručuje nov, poštarina je skuplja od samog daljinskog. Mogu da ti poručim, ali..."
Jeste, ja sam nepismena i ne bih umela da poručim sama daljinski... Joj, bre!
Isti dan sam kupila skroz funcionalan univerzalac kod Kineza za 400din bez ikakvih PTT troškova.

Још од времена кад сам ја ишао у школу, а то су деведесете, на оне који уписују неки занат се гледало помало са ниподаштавањем. Знаш, он није могао да упише ништа четворогодишње, лош је ђак, интелектуално на нижем нивоу... И онда, сви би да буду господа, академски грађани, да раде канцеларијски посао, и ето.... А друга ствар, много занатлија нам је одвукла Европа, па је дефицит постао још израженији. И, што рече неко овде, занатлије су добиле својих пет минута. И користе то.
А ја учио за машин-бравара и надао се послу у струци пошто је Ужице град са јаком машинском индустријом а заврших у канцеларији као административни радник !!

Često čujem pa i ovde pročitam kako su zanatske usluge preskupe. Kako se to odradi za 10 minuta a uzme se puno para.
Žene koje rade nokte to baš dosta naplate. O obrvama i pramenovima da se ne priča.
Cijena kvadrata postavljanja pločica otisao u nebesa. Da zamijeniti česmu moraš čekati kao na neurohirurga.
Kakva su vaša iskustva i mišljenje o tom?
Nije stvar u precijenjenim cijenama usluga,nego u precijenjenom znanju.
Nikad mi nije žao dati novac,pa koliko god koštalo,ako je usluga urađena kako treba i profesionalno.
A danas su svi majstori,a realno vecina nema pojma.
Zovem molera,on upropasti zid,isprlja sve zivo,ali zato naplati "kao pravi".
Isto tako frizeri,od milion...jedan ima pojma o poslu.Ali svi su vazni i bitni kao da operisu glavu.🙂
Svaku dobro uradjenu uslugu treba platiti i svako znanje i trud treba da se plati.
Ali mnogi misle da ako su isli dva mjeseca na kurs necega da su odmah majstori u poslu.

A kad smo vec o dvadeset godina ucenja necega...koliko uci jedan doktor,a koliko onaj sto radi nokte...a cijene usluge su skoro iste.

Nije stvar u precijenjenim cijenama usluga,nego u precijenjenom znanju.
Nikad mi nije žao dati novac,pa koliko god koštalo,ako je usluga urađena kako treba i profesionalno.
A danas su svi majstori,a realno vecina nema pojma.
Zovem molera,on upropasti zid,isprlja sve zivo,ali zato naplati "kao pravi".
Isto tako frizeri,od milion...jedan ima pojma o poslu.Ali svi su vazni i bitni kao da operisu glavu.🙂
Svaku dobro uradjenu uslugu treba platiti i svako znanje i trud treba da se plati.
Ali mnogi misle da ako su isli dva mjeseca na kurs necega da su odmah majstori u poslu.

A kad smo vec o dvadeset godina ucenja necega...koliko uci jedan doktor,a koliko onaj sto radi nokte...a cijene usluge su skoro iste.
A sjecam se još tvoje muke dok si sklapala ormar.

A sjecam se još tvoje muke dok si sklapala ormar.
Da...i pozvala sam na kraju i majstora,ni on nije mogao da sklopi jer je ormaric bio fabricki neispravan zapravo.
Nije mi nikad problem da platim majstora u bilo cemu i koliko god da trazi za svoj rad,ali da to uradi cestito i kako treba.
Ne cjenjkam se i ne govorim kako je skupo,ako je sve kako zreba,nikad nijr skupo.
Najskuplje je placati drugog majstora da popravlja sto je prvi zabrljao.

Trampa,što bi rekli.

Гадно је када сељанки пољопривредно сточарској раници гатје силене и торте не буде требало ....а асвалт је лоше месо за прасади гојење

а и овце .. и козе ... нешто не успевају .. на савалту .. као ни крупна марца .. а ни перад .....да не причамо како

не ниче ништа .. не бјелца ... ни куруза .. парадајз .. ма листа велика

Гадно је када сељанки пољопривредно сточарској раници гатје силене и торте не буде требало ....а асвалт је лоше месо за прасади гојење

а и овце .. и козе ... нешто не успевају .. на савалту .. као ни крупна марца .. а ни перад .....да не причамо како

Oprosti ali ja nemam pojma sta ti pises

Не можемо сви ни на селу да живимо и бавимо се пољопривредом.
Иначе би та сељанка, пољопривредна радница, и даље орала плугом и воловима и лечила се код сеоског травара.

Иначе би та сељанка, пољопривредна радница, и даље орала плугом и воловима и лечила се код сеоског травара.
Niti imaju svi neku svoju zemlju koju bi radili.

Сеоски травар давно није между нами, али зато сливачице олова и гасилице жара су оперативне и живакне..

Meni je to skroz jednostavno. Ne možemo svi sve znati. Neko od nečeg živi.
Nervira me samo kad je majstor loš,kad ne zna da radi a petlja se i traži da mu ja plaćam obuku.
Nemam problem da platim.
Nisu problem ni cijene.
Problem su bilmezi koji naprave fušeraj, pa onda zovem drugog.
A ima toga u posljednje vrijeme baš dosta.
Ako sam već dao keš, i to ohohoho valjda je normalno da očekujem kvalitet.

Back