Quantcast

Mojsijeve godine

rdeki

Elita
Poruka
17.931
Ovu temu sam otvarao pre više godina na starom pdf Religija.
U pitanju je nelogičnost vezana za godine.

Pri ulasku u Egipat bilo je 70 Izrailjaca čija su imena data u 1. Mojsijevoj knjizi 46. glava i ponovljena u 2. Mojsijevoj glavi 6. glava, gde je navedeno i njihovo potomstvo i dati su podaci ko je koliko živeo.

Među onima koji su došli u Egipat bio je i Kat, Levijev sin, koji je živeo 133 godina.
Katov sin Amram, Mojsijev otac je živeo 137 godina.

Ako uzmeo ekstremni slučaj, neka je Kat rođen onog dana kada su došli u Egipat.
Neka je Amram rođen onoga dana kada je Kat umro.
Neka je Mojsije rođen onog dana kada je umro Amram.
To čini da je Mojsije rođen 133+137=270 godine njihovog boravka u Egiptu.

U 2. Mojsijevoj knjizi, glavi 12 stoji da su Izrailjci u Egiptu proveli 430 godina.
To znači da je u momentu izlaska Mojsije trebao imati 160 godina. Nakon izlaska su lutali pustinjom 40 godina, što znači da je Mojsije morao imati 200 godina.

Ali, 5.Mojsijeva knjiga, glava 34 kaže:

7. И беше Мојсију сто и двадесет година кад умре, и не беху потамнеле очи његове нити га снага издала.

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976
Ovu temu sam otvarao pre više godina na starom pdf Religija.
U pitanju je nelogičnost vezana za godine.

Pri ulasku u Egipat bilo je 70 Izrailjaca čija su imena data u 1. Mojsijevoj knjizi 46. glava i ponovljena u 2. Mojsijevoj glavi 6. glava, gde je navedeno i njihovo potomstvo i dati su podaci ko je koliko živeo.

Među onima koji su došli u Egipat bio je i Kat, Levijev sin, koji je živeo 133 godina.
Katov sin Amram, Mojsijev otac je živeo 137 godina.

Ako uzmeo ekstremni slučaj, neka je Kat rođen onog dana kada su došli u Egipat.
Neka je Amram rođen onoga dana kada je Kat umro.
Neka je Mojsije rođen onog dana kada je umro Amram.
To čini da je Mojsije rođen 133+137=270 godine njihovog boravka u Egiptu.

U 2. Mojsijevoj knjizi, glavi 12 stoji da su Izrailjci u Egiptu proveli 430 godina.
To znači da je u momentu izlaska Mojsije trebao imati 160 godina. Nakon izlaska su lutali pustinjom 40 godina, što znači da je Mojsije morao imati 200 godina.

Ali, 5.Mojsijeva knjiga, glava 34 kaže:

7. И беше Мојсију сто и двадесет година кад умре, и не беху потамнеле очи његове нити га снага издала.
Evo ovako , ajde reci ti meni iz kog je plemena mojsije?
I drugo u koliko godina su umrli Josif i njegova braca?

rdeki

Elita
Poruka
17.931
Pa racunaj koliko su oni godina ziveli u Misiru?:)
Kakve to veze ima?
Među ljudima koji su došli u Egipat nabrojen je i Kat.On je živeo 133 godine.
Njegov sin Amram je živeo 137 godina.
Amramov sin je Mojsije.
Jevreji su u Egiptu boravili 430 godina.

Iz ovoga gore nedvosmisleno sledi da je Mojsije u momentu izlaska morao imati najmanje 160 godina. A on je umro kada mu je bilo 120....

Caliburn

Poznat
Poruka
9.660
Iz ovoga gore nedvosmisleno sledi da je Mojsije u momentu izlaska morao imati najmanje 160 godina. A on je umro kada mu je bilo 120....
Da, i od toga oduzmi 40 godina smucanja po Sinajskom poluostrvu i dobiješ tačno 120, baš kao što piše.
Ako piše saberi, to je isto kao da piše oduzmi, samo mora neko da ti rastumači šta je avramski bog hteo da kaže. :lol:

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976
Kakve to veze ima?
Među ljudima koji su došli u Egipat nabrojen je i Kat.On je živeo 133 godine.
Njegov sin Amram je živeo 137 godina.
Amramov sin je Mojsije.
Jevreji su u Egiptu boravili 430 godina.

Od kada ti racunas robovanje izrailjaca u misiru?

rdeki

Elita
Poruka
17.931
Da, i od toga oduzmi 40 godina smucanja po Sinajskom poluostrvu i dobiješ tačno 120, baš kao što piše.
Ako piše saberi, to je isto kao da piše oduzmi, samo mora neko da ti rastumači šta je avramski bog hteo da kaže. :lol:
Da saberem... oduzmem.... pomnožim...

E sada sam se oduzeo... Može biti da je najbolje da izračunam prvi izvod...

rdeki

Elita
Poruka
17.931
kako nema smisla, inace bi godine ropstva trebale da se racunaju od smrti faraona .
No kako sa sigurnoscu mozes da znas da je Mojsije bas treca generacija ?
Zar to nije malo vremena?
Ništa ja ne znam sa sigurnošću, već se sve to može pročitati u Starim Zavetu.
Ostavio sam gde sve to piše, pa i ti sam možeš pročitati.

rdeki

Elita
Poruka
17.931
Pa i nisi najasnije.
Gde pise da je Katov sin Amram?
2. Mojsijeva knjiga, glava 6 (kao što sam već napisao). A evo i stihova:

"18. А синови Катови: Амрам и Исар и Хеврон и Озило; а Кат поживе сто и тридесет и три године.

19. А синови Мераријеви: Молија и Мусија. То су породице Левијеве по лозама својим.

20. А Амрам се ожени Јохаведом братучедом својом, и она му роди Арона и Мојсија. А поживе Амрам сто и тридесет и седам година."

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976
2. Mojsijeva knjiga, glava 6 (kao što sam već napisao). A evo i stihova:

"18. А синови Катови: Амрам и Исар и Хеврон и Озило; а Кат поживе сто и тридесет и три године.

19. А синови Мераријеви: Молија и Мусија. То су породице Левијеве по лозама својим.

20. А Амрам се ожени Јохаведом братучедом својом, и она му роди Арона и Мојсија. А поживе Амрам сто и тридесет и седам година."
Da, da...
Nesto tu ima sto ja ne vidim.
Moracu ovo malo da bolje pogledam.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.