Moji mezimci - Citroen oldtimeri

zicko

Početnik
Poruka
49
Evo, da predstavim moje mezimce ...

Citroën 2CV6, poznatiji kao Spaček (1972)

Lesi-0001.jpg

Citroën Dyane 6L (1979)

0000-Uvod-0001.jpg

Citroën GS Club Série 1 (1976)

Zuta-Strela-Registracija2021-02.jpg

Poslednja izmena:

zicko

Početnik
Poruka
49
Mezimci za primer!
Too Cute Awww GIF by Pineapple Clothing

Hvala! :)

Divno, svaka čast :)

Hvala! :)

Ovo je greota voziti po današnjem saobraćaju, zamisli da te udari neka budala?

Do sada se desilo tri puta ... Dva puta sa Spačekom, jednom sa GS-om, jer budale ne gledaju kuda voze ... Srećom su sve bila bezazlena gradska čukanja, pa nije bio veliki problem sanirati štetu ...

Meni ti automobili simboliziraju nekakva normalnija vremena od danasnjih.

Upravo tako ... :)

Normalnija, opuštenija, rasterećenija i bezbednija vremena ...

Dobrodošao. :D
Welcome Aboard Hasan Minhaj GIF by Patriot Act

GS mi se jako sviđao. Mislim, sviđa mi se i sad, samo se retko može videti. Podseća me na strelu.

Hvala :)

Da, GS-ovi su sada veoma retki ... Uopšte nisu interesantni ljubiteljima oldtajmera, jer upadaju u rupu između Spačeka i Ajkule, tako da nemaju ni neku cenu ... Zbog hidraulike su bili na zlom glasu, potpuno nezasluženo, jer tokom devedesetih godina niko nije redovno održavao auto, a za hidrauličara je najbitnije redovno održavanje i onda su ti automobili veoma pouzdani ...

zicko

Početnik
Poruka
49
Oooo prelepo raj za oči, jel ti trebaju neki delovi od amija 8? Čistio bih garažu imam menjač, poluosovine mislim, karbon, alternator, anlaser i još ponešto 🤗 sve to prešlo 60.000 km i auto pukao na pola pa smo ga bacili u đubre.

Uh, hvala na ponudi, ali već sam pretrpan delovima ... Ni postojeće rezervne delove više nemam gde da držim ... :D

Bravo,jel se prodaju,koliko vrede?

Nisu na prodaju ...

Uopšte ne razmišljam o vrednosti mojih primeraka, jer nemam nameru da ih prodajem, a što se tiče nekih okvirnih vrednosti - Spaček je taj koji ima jaku cenu i čija vrednost stalno raste ... GS-ovi u principu nisu na ceni, kao što sam već spomenuo u prethodnoj poruci, osim ako se ne naleti na neki potpuno očuvani, garažirani primerak, koji nije nikada rađen i koji nije prešao više od 20.000km ... Što se Dijane tiče, ona je uvek bila u senci Spačeka ... Tokom devedesetih i tokom dvehiljaditih nisu imale nikakvu cenu i rasturane su u delove, njena šasija i ostali restlovi su korišćeni kao baza za one šklopocije koje su korišćene za sakupljanje sekundarnih sirovina ... Poslednjih desetak godina, kako su skoro sve Dijane koje su korišćene kao redovni automobili zbrisane sa lica zemlje, tako je cena počela da im značajnije raste ...

zicko

Početnik
Poruka
49
imali Citroën GS kao klinci, hidraulika kosmicka, to su bila vremena... :)

Da, GS je, nakon Ajkule, najudobniji hidrauličar ... Treći na listi, kad je reč o udobnosti je CX, potom SM, a tek onda dolaze na red noviji hidrauličari (XM, Xantia, C5, C6) ... Evo, ovde malo radimo sklekove u sklopu jutarnjeg razgibavanja ... :D

Servis-Teca-0011.jpg

Brzinomer je bio ludnica

Čuveno "kiklopovo oko" ... :)

IMG-2292.jpg

IMG-2290.jpg

mario80

Buduća legenda
Poruka
39.923
Drugar vozio dijanu i kada ga neka devojka pita jel ima auto on uredno kaže NEMAM. I tako je funkcionisao godinama. Kada ide negde parkira par ulica dalje. Užasne frustracije jbg. I kada se potpuno raspala vezivao je za banderu da mu je cigane ne ukradu i preprave u đubromobil. Na kraju ajde daj mi je uzeću je ja i srediću je - neda i odneli je đubretari.

U neku maslinastu mat zelenu, par ašova i eto auta za vikendicu i švrćkanje.

zicko

Početnik
Poruka
49
Nešto mi kroz maglu prolazi da sam onu Dijanu video na trejleru za film "Taksi bluz". Nisam inače gledao film. Moguće i da je neka slična.

To je ta Dijana... :D

Scena iz filma:

0092-Taksi-Bluz-0002.jpg

I moja fotografija... Fleke na krovu i šipka od antene su iste...

0092-Taksi-Bluz-0003.jpg

Dijanu sam od prethodnog vlasnika kupio par meseci nakon što ju je on pozajmio ekipi filma za potrebe snimanja ... Nakon kupovine sam Dijanu sređivao u domaćoj radinosti, pošto je bila u "relativno" voznom i solidno zapuštenom stanju (prvenstveno kad je reč o mehanici) ...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.