Moje telo pošaljite u Čačak, a srce ostavite u Ljubljani: Bora ČORBA ovim rečima rasplakao svoje Čačane!

Sensei

Master
Moderator
Poruka
64.818

Vratiću se jednog dana...


U Čačku, prestonici kulture, održan je spektakularni i vrlo emotivni koncert Riblje čorbe, a više hiljada posetilaca svih generacija pevalo je uglas sa Borom Đorđevićem, Čačaninom i frontmenom ove rok grupe.

Ne skrivajući emocije, Bora je s publikom na Gradskom trgu podelio i tri pesme s novog albuma, od kojih se izdvaja numera "Dve gitare", koju je komponovao s pokojnim Mišom Aleksićem, basistom ovog kultnog benda.

Odmah pored bine, Boru su u Čačku dočekali njegovi prijatelji, školski drugovi, kao i pojedini članovi njegovog prvog rok sastava Hermelini. Odavno osedeli Čačani na koncert su doveli unuke, međutim, oni s kojima smo razgovarali nisu želeli da mu priđu, jer tvrde da bi se svi zajedno rasplakali. To objašnjava i Borinu sledeću izjavu.

- Sada mi je teško da pričam. Želeo sam da ovaj intervju dam nakon koncerta, jer tada je sve lakše. Obećavam dobru svirku. Velika je odgovornost svirati u Čačku, ja u svom gradu uvek imam tremu, pa i sada, u ovim godinama - rekao je Bora dodajući da je u Čačak doveo i čika Jocu Zmaja, člana benda koji se ne viđa često.

3399050_cacak-riblja-corba-bus-plus-produkcija-5_ff.jpg
 
Zašto srce kod "austrijskih konjušara" kako ih je nekad zvao?
Nasao ljubav pare sta koji njegov znaci da srce ostane tamo plus sto sjebava tim recima celu pesmu koji mu je klinac jesu mu isprali mozak sta se desava?

Cemu šlihtanje "austrijskim konjusarima" kako ih jeste uvek nazivao kad njih zabole za njega ` sta se desilo njemu razume li iko?

Kako da pevamo tu pesmu kad slavi Slovence koji Srbe ocima ne mogu da vide ` sta se dešava da Srbe tako sjebava tekstom?
 
Nasao ljubav pare sta koji njegov znaci da srce ostane tamo plus sto sjebava tim recima celu pesmu koji mu je klinac jesu mu isprali mozak sta se desava?

Cemu šlihtanje "austrijskim konjusarima" kako ih jeste uvek nazivao kad njih zabole za njega ` sta se desilo njemu razume li iko?
Ne znam tačno, ali mislim da je našao neku ženu tamo kod koje već godinama živi i koja o njemu brine.
 

Back
Top