Quantcast

Moje razmišljanje o plati (iliti - u iščekivanju plate)

Vexy

Buduća legenda
Poruka
33.432
Verujem u to da su se mnogi odmah zapitali šta ima da se razmišlja o plati.
Plata mora da se zaradi i u boljem slučaju potroši,bez mnogo razmišljanja.
Ali, eto, ja volim i mogu da o plati milsim, da je držim negde u glavi, da folizofiram, laički rečeno, o plati mogu samo da - maštam.
Dakle, nema šta ko da mi zameri, može mi se da razmišljam i maštam o plati.
Nadam se da će uskoro doći dan kada će moja plata da pređe iz glave na račun.
Elem, misleći o plati, došla sam do zaključka da je plata kao ***** - čim legne, sjebe se za čas.

123loncar

Veoma poznat
Poruka
14.300
....o plati i u vezi nje svašta su nekad govorili u smislu mudrolija , raznih...sirotinjska posla..neki od tih bisera su : "prostri se koliki je guber " , " šarovu kuća leti velika ,a zimi tesna " - i mnogo toga...
....moja baba bila je praktičnija i konkretnija u vezi toga....govorila je : sine , plata mora da se tegli ceo mesec , plus 3-4 dana jer često zna gazda da zakasni sa isplatom...uvek od svake plate ostavi za crne dane , malo...za godinu skupi tako da možeš bar tri plate da ne primiš , a da ne gladuješ...nemoj nikako preko plate da trošiš....ne kockaj se sa svojom platom...ne zadužuj se....dug nije dobar drug ,a pogan je gazda...a kad se zadužiš , vračaj na vreme i gledaj da se više ne zadužuješ....

....znao sam da je teško držati se ovih pravila , ali baba je stvar izfasovala carski....kad je napustila ovaj svet , utripovao sam da joj je svaka zlatna i na silu počeo da poštujem ta pravika....sad mogu da kažem da su dobra - nekako sam slobodniji i puzdaniji u vezi tih prokletih plata koje se sa zebnjom čekaju....ako ništa drugo više se ne guram za platu čim calne , sa čekam tih prokletih 5-6 dana , pa tek onda idem za nedelnu turu džengi....imam mali mesečni finansijski , plan u pet sekcija - toga se držim kao pijan plota....štaću , kad je za mene svaka isplata uvek bila Spasovdan !

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.