MOJE MALE ŠARENE EMOCIJE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Radoznala sam kad je doslo do naopake situacije...u kom periodu civilizacije..
ali samo kod ljudi.U celom zivotinjskom svetu muzjaci su okiceni da bi privukli
paznju zenke...Samo kod ljudi doslo je do inverzije...Zene se ukrasavaju,kako bi privukle paznju ..
Kako je do toga doslo.?

18-2dita-omuri-1.jpg
 
Radoznala sam kad je doslo do naopake situacije...u kom periodu civilizacije..
ali samo kod ljudi.U celom zivotinjskom svetu muzjaci su okiceni da bi privukli
paznju zenke...Samo kod ljudi doslo je do inverzije...Zene se ukrasavaju,kako bi privukle paznju ..
Kako je do toga doslo.?

18-2dita-omuri-1.jpg

hahaha!!!
Mislim da muskarcima uopste nije lakse zbog toga,al je sigurno lepse.:hahaha:
A da,zaboravih.Za moju prijateljicu.:heart::heart::heart::heart::heart:
 
Poslednja izmena:
....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
 
Poslednja izmena:
Ne razumem ovaj svet.ova pravila-neljudska,nemar i ignoranciju..Ceo kontinent gladuje,
ceo kontinent je zedan vode...Sta radimo mi?Bacamo i prosipamo..zagadjujemo..modifikujemo.
Trazimo savrsen oblik voca da pojedemo..Sve nam je malo..Pravimo festivale gazenja paradajza,
Cekamo da hrana istruli,umesto da podelimo onima koji nemaju..Oprostite to su moje emocije danas..
Valjda je takav dan..ko ce ga znati.

008sefedin-stafacibo-1.jpg
 
Postoji onaj jedan poljubac koji se pamti.Ne bude kao drugi.
Retko kad usne onako zadrhte, telo gori, leptirici u stomaku.
Nezan poljubac, kao dodir svile.
Vrele usne, mekane, jedva da se osecaju, ali u tome i jeste draz...
Sve je tako nestvarno, imaginarno, kao u nekom snu
iz koga ne zelimo da se ikada probudimo.
To se desava jednom u zivotu, sa jednom osobom.
Nikada pre i nikada posle.
 
Da li znas da jos uvek koracam?
Nisam stala,nisam se unazad okrenula.
Nisam pokleknula,na nakvasenoj ulici
nisam se okliznula.Cesto na nasoj klupi
sedela sam,uspomene jesam vracala,
pesme o tebi...o meni jesam pisala.
Ali sam ustajala i odlazila.Nisam se uspomenama
predavala,nisam od njih zivela.I ovako otvorenih
ociju,ponekada sanjam te,reci naviru.Reci spasioci,
reci ubice.A onda kazem ,sta bhi ti rekla?Osim
da odletese ptice ka plaveti,osim mozda da ti
sapnem tiho,tiho da te ne probudim.Dobro sam,
dok jos jedan dan polako pored mene juri.
Beskraj
1549572_689173797780710_303448267_n.jpg
 
Necu dozvoliti, da sav ovaj vazduh ispunjen romantikom, nestane kao jutarnja rosa...

Necu dozvoliti, da zbog tvoje lucidne ljubomore, patnja zameni ljubav....

Necu dozvoliti, da svi nasi nemiri, koji nas bole u ovoj sreci, nadjacaju predivna osecanja...

I zbog toga i mnogo cega jos, necu dozvoliti, da tvoje neshvatanje moje proslosti, upropasti nasu buducnost.


 
" Ljubav je prilično neuvjerljiva. Možda ona postoji u životu, ali nije tako česta. Zato je treba itekako dokazivati..... " Meša Selimović..

Itekako dokazivati,,,jer onaj koji je iskreno voljen,ne može vjerovati da je baš on ili ona...miljenik neba
Meni je jednom rečeno da nisam normalan koliko sam normalan u ovom svijetu nenormale,pa djelujem nenormalno normalan....a nedavno mi je rečeno da neko od gore brine o meni.Mora da je tako,jer preživit sa osmijehom u ovom ludilu i borbi i uz to imat pravu ljubav,koja nije česta u životu.... Neke stvari su stvarno neprocijenjive. Neki ljudi šta nam uđu u život,su dar od neba. Prošvercani u ovaj pakao,kroz sitne pukotine izazvane vječitom vatrom devetog kruga.Toliko paklenog žara mora izgoriti bar jedan od zidova...barem mali djelić,,,kroz koji zatreperi "čisti zrak",olakšanje ko Bogom dano...i odahne čovjek na tren,osjeti da nije sam u paklu .Oči zaiskre...proplaču od sreće,srce se rastopi od miline...i sva ta voda iz očiju naših,plazma i krv iz srca,tolikom silinom poteku, da ugase paklene vatre...i ostane čovjek gledajući u tu pukotinu,sa nadom i žarom iznutra. Goreći ponovo,,,al svojom voljom,,,svrhovito i sretno !


Analitika ciste duse.
savrsen_muskarac_velika.jpg
 
Dodjes tako u fazu neizgovorivosti.Kada ti je nejasno zbog cega ti je dato da otvaras usta i usnama oblikujes reci.
Kada jednu rec moras u sebi da ponovis vise puta ne bi li joj uhvatila smisao.
Svakim ponavljanjem rec postaje puka kombinacija glasova, a sve manje ono sto zelis da bude.Odgovarajuci opis sopstvene sustine.
Ako rec uopste ima sustinu.Ako nije samo povrsna sena neizgovorivog.
I tako i dalje cutis.
Sednes npr. negde, kraj nekog.Klimnes glavom na ponudjeni produzeni bez mleka, jer je izlisno trositi dah na banalne stvari.Zagrabis vazduh kao da se spremas za ronjenje na dah, oblizes usne, zenicama fokusiras te neke zenice pred sobom, pocnes bolnu proceduru razdvajanja usana koje su kao srasle i pruzaju tezak otpor, i odjednom ti se javi praznina.
Zasto bih ista rekla?
Zasto bi to zanimalo tog koji je seo prekoputa.Taj je ionako dosao da bude saslusan ne i da cuje.
Nasmejes se samoj sebi, iskrenes glavu ispitivacki u levu stranu i procedis kroz osmeh koji vec prelazi u hronicni facijalni spazam:
– I... sta ima novo kod tebe...?
Dok bubne opne prelaze kilometrazu, a racio se stavlja na uslugu neumornom govorniku na susednoj stolici,pokusavas da utihnes ono neizgovorivo koje vec danima vristi negde duboko u tebi, radujuci se sto ce i ovom danu uskoro doci kraj.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top