MOJA VELIKA PRAVOSLAVNA SVADBA

e stvarno to za papire!moja drugarica ne da da se kaze kako je udata jer zaboga ona je jos uvek GOSPODJICA a zivi sa svojim "deckom"(kako ona kaze) 14 god,imaju dvoje dece...pa sta je to nego brak?cak i bez papira.
ja sam npr bila na papiru udata izvesno vreme s tim da sa svojim muzem nisam nikad otisla u krevet,samo smo se jednom poljubili(na vencanju da maticar ne posumnja)i znaci li to da sam bila udata?!jer na papiru sam bila udata za njega.
 
HeBePoBaTaH_:

U Las Vegasu, zato što tamo, ništa, kao prvo, ne obavezuje, a drugo - zabavno je.
Kupo bih 25 fake diamond rings, obukao kostim Elvisa Prislija za prvo venčanje, a za poslednje, u toku dana, kostim Dart Wadera. I iznajmio bih kadilak ( normalno ) i snimio bih i ploču za 100$, na kojoj bi pevali "Istrule mi dunja u fioci, dragi mi je kod Draže u vojsci", al' na engleskom...

eto ko mene razume....samo bez Draze, molim te... :lol:

od vencanja treba napraviti dobru zurku....bez besomucnog trosenja i zadovoljavanja zelja roditelja...te megalomanske proslave su meni prosto neprakticne...toliki stres, tolike pare...a sumnjam da se mladenci bas toliko dobro provedu...
ja nisam bila ni na jednoj zabavnoj svadbi u svom zivotu...sve smorno...bas bi bilo super da svadba bude dobra zabava, za promenu....
 
nemam nista protiv ''prave '' svadbe.
ako to nekome nesto znaci...super,to je samo jedan dan u zivotu i svakako ces ga lepo provesti.a rodielje mozes smrtno uvrediti ako su o tome mastali ceo zivot.
mi smo pravili rucak za odrasle :P u Restoranu Resava,bilo je 40 tak ljudi,a posle je bila zurka ,na istom mestu na kojoj je bilo 200 ljudi.
i trajala je do 6 ujutru!
a kao sto Hellen rece mi smo se ludo proveli!
imali smo neki super bend koji je svirao samo '' zabavnu '' muziku i pevacica je loodo pevela jazz...
a ja sam igrala na stolu,dok je Djole,tada gazda,hvatao se za glavu! :P
''luda svadba je bila to,po gradu se dugo pricalo......''
 
Na selu se rasipaju kao da su Rokfeleri.
Kich, neukus, guzva, stres, izvestacenost. Svaka takva svadba na kojoj sam bio, u startu mi se smucila i rekao sam sebi...JA NIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIKKKKKKAAAAAAAD OVAAAAAAAKOOOOOO!
Na jednoj svadbi je npr. bacena kolicina mesa dovoljna da hrani pola Srbije.
Vazno je da svet prica. Sto vise razbacivanja, to si na boljem glasu.
Pa sta rade bre ti silni psihijatri po ovoj zemlji Srbiji. Verovatno zderu i piju po takvim svadbama :?
Zar niko ne zna da je skromnost vrlina, a ne greh.
Alo bre!
 
xpajamacax:
to je samo jedan dan u zivotu i svakako ces ga lepo provesti.a rodielje mozes smrtno uvrediti ako su o tome mastali ceo zivot.

A da roditelje ne bi 'smrtno uvredio/la' trebas pristati da budes glavni pajac u tom cirkusu? Vidis, i ja mastam celog zivota da imam love k'o Bill Gates, i verovatno cu i umreti s' tom mastarijom na umu, a to sto necu nikad imati toliko love uopste necu dozivljavati kao uvredu...

Ko yebe roditelje, je l' se oni zene ili ti?

Isto je tako njima i zelja da svom sinu budu na ispracaju u vojsku (jedino sto ne misle o sahrani kad ga vrate u kovcegu, a ako se to desi - ma nema veze, opet megalomanska zabava da se vidi koliko ga zale), pa niti bih im priustio takvu paradu sunda i kica, niti bih otisao u tu instituciju za ispiranje mozga dobrovoljno...

No, valjda ima ljudi koji ce pristati da ispune sve zelje svojih roditelja, ma koliko bolesne one bile i ma koliko se kosile sa njihovim zamisljenim principima... Doduse, psiholozi nadju brdo psihoza kod takvih osoba, od edipovog i elektrinog kompleksa, pa sve do kompleksa podredjenosti... Takve osobe nikada nisu, i nikada nece biti sposobne za samostalni, individualni zivot...

Cekam kuma:
Zar niko ne zna da je skromnost vrlina, a ne greh.

Skromnost je vrlina osoba koje nemaju drugih vrlina ;) ...

Ne mesaj kiceraj, malogradjanstinu i megalomaniju sa skromnoscu/'neskromnoscu'...
 
Incognito:
xpajamacax:
to je samo jedan dan u zivotu i svakako ces ga lepo provesti.a rodielje mozes smrtno uvrediti ako su o tome mastali ceo zivot.

A da roditelje ne bi 'smrtno uvredio/la' trebas pristati da budes glavni pajac u tom cirkusu?

Ko yebe roditelje, je l' se oni zene ili ti?


No, valjda ima ljudi koji ce pristati da ispune sve zelje svojih roditelja, ma koliko bolesne one bile i ma koliko se kosile sa njihovim zamisljenim principima... Doduse, psiholozi nadju brdo psihoza kod takvih osoba, od edipovog i elektrinog kompleksa, pa sve do kompleksa podredjenosti... Takve osobe nikada nisu, i nikada nece biti sposobne za samostalni, individualni zivot...
auuuu ala si ti ljut :shock: zapanjena sam tvojom recenicom
ko yebe roditelje! imas li ti mamu i tatu?
ja nisam imala problema pri udaji sa roditeljskim zeljama,jer smo istomisljenici.jedina zena moje majke je bila da se udam u vencanici,sto me i nije nesto pogodilo,jer ona koja kaze da joj je to bez veze,90% laze!
dakle nisam nista lose mislila.
ocigledno nisi ozenjen,i verovatno nisi ni kompetentan da komentarises svadbe.
predpostavljam da imas 20 tak,godina,a to nije dovoljno.
dakle,mislim da treba postovati roditelje i tacka.
jer svadbe i jesu da se roditelji podice tim divnim mladencima,svim svojim rodjacima i prijateljima...
e,sad sto jes' jes' ima i kicerica i nisam bas sigurna kako bih prezivela...
ali i ja sam roditelj,i tek sada pocinjem da shvatam neke gluposti.
mada se ne lozim na svadbu sa peskirima,svakako.
pozdrav,i nejedi se...nije sve tako crno.
 
random_cloud_form:
da li mastate o svadbi i kakav je vas stav prema tome?

koja je razlika izmedju svadbe i vencanja?

da li ste pobornik onih velikih svadbi, sa vencanicom, obicajama itd, ili ono registracija u opstini, a onda izvodjenje uzeg kruga prijatelja u neki restoran.

da li bi u crkvi obavili ono krunisanje i ostali deo obicaja i blagoslova...

ili ne pridajete neki znacaj vencanju, dozivljavate to kao neku formalnost....


Mrzim svadbe.Pogotovu mi je smaranje ona odvratna kicerajska muzika (koju ne treba ni da nazivam muzikom,pre ce biti kazna za usi!!),koja uvek,ali uvek prati ovakvu "manifestaciju" (ako ne na pocetku,mora na kraju)!!

Mislim,bacala bih 100 sita i zita,samo da ne slusam taj uzas!!

Ja sam za varijantu- prijatan rucak ili vecera sa najuzom rodbinom (mi,nasi,kumovi)u nekom lepom restoranu sa prijatnom,tihom,kulturnom muzikicom.Pre toga bi se vencali u opstini i toliko.Naknadno,zurka za prijatelje.

Na svu srecu,tako razmislja i moj buduci,a i nasi roditelji se slazu.

Novac (koji bi se potrosio za svadbu) cemo iskoristiti za neko lepo putovanje.

Znam da postoje ljudi kojima je velika svadba ok,ali ja se stvarno ne nalazim u tome.

Pozdrav
:)
 
pikax:
random_cloud_form:
da li mastate o svadbi i kakav je vas stav prema tome?

koja je razlika izmedju svadbe i vencanja?

da li ste pobornik onih velikih svadbi, sa vencanicom, obicajama itd, ili ono registracija u opstini, a onda izvodjenje uzeg kruga prijatelja u neki restoran.

da li bi u crkvi obavili ono krunisanje i ostali deo obicaja i blagoslova...

ili ne pridajete neki znacaj vencanju, dozivljavate to kao neku formalnost....


Mrzim svadbe.Pogotovu mi je smaranje ona odvratna kicerajska muzika (koju ne treba ni da nazivam muzikom,pre ce biti kazna za usi!!),koja uvek,ali uvek prati ovakvu "manifestaciju" (ako ne na pocetku,mora na kraju)!!

Mislim,bacala bih 100 sita i zita,samo da ne slusam taj uzas!!

Ja sam za varijantu- prijatan rucak ili vecera sa najuzom rodbinom (mi,nasi,kumovi)u nekom lepom restoranu sa prijatnom,tihom,kulturnom muzikicom.Pre toga bi se vencali u opstini i toliko.Naknadno,zurka za prijatelje.

Na svu srecu,tako razmislja i moj buduci,a i nasi roditelji se slazu.

Novac (koji bi se potrosio za svadbu) cemo iskoristiti za neko lepo putovanje.

Znam da postoje ljudi kojima je velika svadba ok,ali ja se stvarno ne nalazim u tome.

Pozdrav
:)
pa i to sto ti opisujes je svadba :shock: samo skromnija(i ja sam za tako nesto)i stvarno bre kako ljudima nije glupo da nahrane za jedno vece celo selo a mogli su lepo da odu na bali :D
 
Ja imam problem s buducim mladozenjom. Al` ako nastavi ovako pre ce bit` nesudjeni mladozenja. On bi da se ne zameri nasim roditeljima koji zele onu veeel`ku svadbu sa 300 zvanica od kojih bih ja znala nekih 100. Ostalo bi verovatno bila rodbina koju u zivotu nisam videla. Oni bi i narodnjake (nemam ja nista protiv Tome, Cece, Brene, Harisa), al` one okorele. I jos masu nekih nebuloza. E, pa, NE DAM!!!
Doduse, njegovi bas insistiraju na tome, da l` zato sto nisu imali sopstvenu svadbu il` sto im on ne kontrira, al` udavise ljudi. Moji su spremni na kompromise (je l` moja svadba ili nije?!), a gde i ne bi bili kad im zapretim: il` ce bit` ovako il` pa--pa udaja.

A ja bih samo vencanje s mojim drustvom i par starijih komada rodbine, u crkvi, a posle- veliko dvoriste koje bih specijalno preuredila. I dernek do zore.
 
migud:
Ja imam problem s buducim mladozenjom. Al` ako nastavi ovako pre ce bit` nesudjeni mladozenja. On bi da se ne zameri nasim roditeljima koji zele onu veeel`ku svadbu sa 300 zvanica od kojih bih ja znala nekih 100. Ostalo bi verovatno bila rodbina koju u zivotu nisam videla. Oni bi i narodnjake (nemam ja nista protiv Tome, Cece, Brene, Harisa), al` one okorele. I jos masu nekih nebuloza. E, pa, NE DAM!!!
Doduse, njegovi bas insistiraju na tome, da l` zato sto nisu imali sopstvenu svadbu il` sto im on ne kontrira, al` udavise ljudi. Moji su spremni na kompromise (je l` moja svadba ili nije?!), a gde i ne bi bili kad im zapretim: il` ce bit` ovako il` pa--pa udaja.

A ja bih samo vencanje s mojim drustvom i par starijih komada rodbine, u crkvi, a posle- veliko dvoriste koje bih specijalno preuredila. I dernek do zore.

Sto se mora - nije tesko.
Pozdrav :D

P.S. kod mene ni Ceca ni Haris nebi imali prodju.Daleko bilo!
 
Mislim da su velike svadbe cisto bacanje para...
A tek pokloni koje dobijes!!! Uzas! S vise od polovine stvari nemas pojma sta ces...

Ja bih nesto skromno, samo uzi krug rodbine i prijatelja.
Tako ce i roditelji imati priliku da se podice, kako rece neko, i ja cu biti medju ljudima s kojima provodim dane.
Sto se muzike tice, volela bih da to bude neki starogradski orkestar u restoranu, a pre toga samo trubaci...
 
migud:
Ja imam problem s buducim mladozenjom. Al` ako nastavi ovako pre ce bit` nesudjeni mladozenja. On bi da se ne zameri nasim roditeljima koji zele onu veeel`ku svadbu sa 300 zvanica od kojih bih ja znala nekih 100. Ostalo bi verovatno bila rodbina koju u zivotu nisam videla. Oni bi i narodnjake (nemam ja nista protiv Tome, Cece, Brene, Harisa), al` one okorele. I jos masu nekih nebuloza. E, pa, NE DAM!!!
Doduse, njegovi bas insistiraju na tome, da l` zato sto nisu imali sopstvenu svadbu il` sto im on ne kontrira, al` udavise ljudi. Moji su spremni na kompromise (je l` moja svadba ili nije?!), a gde i ne bi bili kad im zapretim: il` ce bit` ovako il` pa--pa udaja.

A ja bih samo vencanje s mojim drustvom i par starijih komada rodbine, u crkvi, a posle- veliko dvoriste koje bih specijalno preuredila. I dernek do zore.

Е, ја сам то решила музиком без озвучења, и то тамбураши! И још сам музици унапред запретила да уколико буду наручивани новокомпоновани народњаци одговоре да то не знају да свирају! И супер је прошло са бећарцима, сватовцима ( ја сам Соса, је л' те :wink: ), староградским репертоаром, валцерима... :)
 

Back
Top