Quantcast

Moja prva igrica - uzivajte! :)

mihailoo

Početnik
Poruka
17
Dobra je igra, svaka čast druže!

A može li se znati koji si program koristio da je napraviš? Hvala unapred.
Cao druze, hvala na pohvali, ima mnogo vise posla oko cele stvari nego sto to ljudi misle kad pogledaju, odigraju nesto 2min i kazu 'Sranj...'

Program koji sam koristio se zove "AGS" - http://www.adventuregamestudio.co.uk/ , besplatan, naravno (za entuzijaste) :)

Fenomenalan je, mesavina grafickog editora (gde pravis lokacije, karaktere, objekte, sve graficke radove) i editora za programiranje gde programiras sve interakcije, dijaloge itd...

Izgleda slozeno, ali je najjednostavniji nacin da napravis igricu za koji ja znam :)

Ako ti bude trebala pomoc oko toga, slobodno mi pisi, ovde ili na mihailo6@gmail.com, pa cu ti pomoci.

Mene je odusevila mogucnost da pravim svoje igrice. Mogu da budu i arkade, mada je prvenstveno zamisljen da se prave avanture tipa Leisure Suit Larry 1 (jedna od najboljih iz vremena kad smo bili klinci) (ja sam '75 godiste:) , Space Quest 1, Police, Kings Quest, taj rad...

Eto, toliko za sad, ja sam to radio pre par godina ali se jos uvek secam dosta toga i znam gde moze da se nadje sve sto moze da se zanima.

Da, danas ljudi igraju samo gluposti koje su potekle od Doom-a, nisan na ekran pa pucaj brale po svemu sto se pojavi. Kad sam pokazao ovu igru nekim klincima, pitali su me - a gde se ovde bije ili puca?

Moj brate, dokle je to doslo.

Ljudi ako uopste prave avanture, prave point&click avanture, ja volim tekst interfejs (sto potice od pomenutog Larry-ja 1:), gde moras da kucas reci i kazes liku sta treba da uradi, to mi je mnogo bolje i teze od klikanja misem po celom ekranu itd...

Svakom svoje ali se meni to svidja :)

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.