„Мој сукоб с прошлошћу” - Чеда Јовановић

Pobunjenik

Primećen član
Poruka
550
«Излазио сам из лондонске галерије Тејт Модерн када ми је зазвонио телефон. Потпуно непознати број је био разлог за игнорисање. Не знам колико сам позива пропустио. Апарат се усијао док сам с Лајфом, који ми је спавао у наручју, ишетао преко Миленијумског моста који спаја две обале Темзе. Јавио сам се код Катедрале Св. Павла.» стр. 145

Да ли је читаоцима заиста битно што се Чеда Јовановић шеткао по Лондону, и куда је све пролазио? Или је можда суштина у позиву који је примио, без обзира да ли се то десило код Катедрале Св. Павла, Сохо сквера, Брајтона, или било где другде? Оваквим излагањем аутор књиге јасно показује своју малограђанску импресионираност Лондоном, странцима, премда је сину дао име Лајф, али и мржњу према Србији, јер на страни 172. каже:

«Убијен (мисли се на Зорана Ђинђића) је због тога што је знао куда иде. То је урадила Србија.»

Дакле, он је целу Србију оптужио за убиство Зорана Ђинђића.

Чеда Јовановић у својој књизи јасно ставља читаоцима до знања да га не интересује било каква владавина закона, већ само револуционарна правда. На страни 33. она јасно каже да су револуционари 5. октобра «практично опонашали институције.» Нешто раније, на страни 26. Јовановић каже:

«Нисмо знали број бирачких места, нисмо контролисали гласање војника, нисмо ни чули да је за полицију у Копненој зони безбедности на југу Србије изборни дан.»

А ипак, на следећој страни додаје да је «целој Србији било јасно да су избори покрадени и да је Коштуница победник.» Дакле, иако нема податке, «јасно» је да је Коштуница победио. То је можда јасно у усијаним револуционарним главама, али не и ономе ко се иоле разуме у изборни процес и законе.

Јовановић такође показује недоследност:

«Било је јасно да Америка жели партнерски однос са модерном, другачијом и демократском Србијом.» стр. 62

А пре тога је навео да је «Паувел тражио да унапредимо ниво заштите људских и мањинских права, тако што ћемо за почетак из затвора пустити све Албанце који су ухапшени током сукоба на Косову.» стр. 62

И то је «партнерски однос» када вам неко издиктира захтеве. Овим је Јовановић јасно ставио до знања да је амерички послушник.

Није Милорад Улемек Легија био толико наиван када је Јовановића питао «да ли је тачно да планира да доведе НАТО у земљу, како би, заједно с њим, напао војску и полицију.» стр. 31. На основу Јовановићевих властитих речи ја закључујем да он има намеру да на власт у Србији дође на НАТО тенковима. Време ће показати да ли сам у праву. Ипак, остаће упамћене и његове речи написане на страни 174:

«Тек ће ми бити прљаве руке. А савест чиста.»
 
moja pokojna baba je izdala knjigu posthumno. na promocoji je govorila o glupostima. sahranili su je sa mobilnim telefonom.

znam jednu lepu i kurpuletnu kuvaricu kaja radi u kantini moje skole. njena poezija podseca na mamurluk. pismena je koliko i gore navedena(moja pokojna baba). osvojila prvu nagradu na konkursu za stih j... decenije.

mogli bi ponekad pricati o piscima?
 
ceda jovanovic nije knjizevnik, stoga nije ni cudo sto opisuje London na nacin deteta iz V razreda osnovne skole. Kao i svi politicari i poznate licnosti je mislio da samim tim sto ce na koricama biti njegovo ime njegove ce pristalice (a verovatno i protivnici - iz radoznalosti) pohrliti da kupe knjigu. treba ga bojkotovati. meni je mnogo smesan, a ujedno u odvratan. ali, kakva nam je drzava, takvi su i drzavnici, iskompleksirane, pokondirene tikve. kad jedan balavac ceda moze da bude u parlamentu i da primi mesecnu platu koju ja necu zaraditi ni za 5 godina moze i da izda knjigu i da otvoreno i javno preti. puno pozdrava od asje
 
Banshee:
jbt,ti si opsednut cedom,djindjicem,amerikancima i legijom.:D
jedva cekam bozic :D :D :D

А ти си опседнута мноме, и Божићем.

Узгред, књигу нисам купио, већ позајмио. Пажљиво водим рачуна о томе на шта трошим новац.

Мислим да тему не треба пребацивати на «Политику» јер ја се овде не бавим Чедом Јовановићем као политичарем, већ анализирам његову књигу. Ако нисте приметили, тема је базирана искључиво на цитатима из књиге.

Морам још једном да цитирам Јовановића:

«Сувише дуго међу нама, оправдаван је злочин као средство опстанка на власти или доласка на њу.» стр. 131.

Колико се сећам, Јовановић је на власт дошао тако што је извршио пуч 5. октобра, спалио Скупштину, зграду РТС, и полицијску станице у улици Мајке Јевросиме. Да не спомињем упадање у Народну банку са пушкама, кризне штабове и сл. Дакле, на власт је дошао на злочиначки, да не кажем разбојнички начин, а на њој се одржао кршећи Устав и законе. И онда нам такав човек прича о злочинима.

Ова књига је, по мом мишљењу, Чедино отворено признање свих недела које је починио.
 
Pobunjenik:
А ти си опседнута мноме, и Божићем.

Узгред, књигу нисам купио, већ позајмио. Пажљиво водим рачуна о томе на шта трошим новац.

naravno da sam opsednuta tobom.
ja se lozim na tebe....si zaobravio? :D :lol: :razz:
i ja i crow jedva cekamo bozic da vidimo sta ce da se desi sa tobom,da nam otkrijes istinu o srbima i jos po nesto :shock: :D :D :D

bozic...bozic...bozic :D
 
Pre 4, 5 dana u jednom kafiću na Zlatiboru...sede Čeda, Nataša Mićić & co. i upada 20 pandura i maltretira celo društvo samo zato što su sa Čedom...gluposti...kao provera lične karte i sl. i ustaje Čeda i počinje da se dere na pandure...pa ustaju neki tipovi na stranu Čede opšti haos...posle su se svi slikali sa njim...nosio neki kačket, sav je smešan...
 
Citat:
«Убијен (мисли се на Зорана Ђинђића) је због тога што је знао куда иде. То је урадила Србија.»
Дакле, он је целу Србију оптужио за убиство Зорана Ђинђића.
Apsurdno je da Ceda rekao da je Srbija kriva,to je prosto matematicki nemoguce. Ako je tako, onda smo svi(milione gradjana) zlocinci. Ne moze tako. Bar pogledajte dece koji igraju u dvoristu. Da li su oni zlocinci? Vidite, to ne mozete da kazete, ne postoji tako nesto...

Mislim da treba da doci neki inteligentniji i pismeniji od Ceda, jer ovaj Ceda nema pojma sta da prica...
 
Ako je Čedica Rom,onda to opasno prlja Cigansku književnost...
Kako ima i splavova na kojima je muzika tiha,ambijentalna i biva na njima sasvim lep boravak na vodi,tako među memoarskim delima,eto,ima i miligramskih ,
izološiranih s tragom belog ispod nosa...Neka su druga vremena i Ćedino sranje ne može da se primakne na kilometar ,recimo,memoarima maršala Žukova.Bio je u odelu Armani 5 oktobra...Ciganjska posla...
 

Back
Top