Moj račun za struju

Otkupna cena je ono što plati otkupljivač+subvencija države.To znači jelte da je drzava više subvencionisala(u mogućnosti je).Na taj način je država (u ovom slučaju Nemačka)omogućila svojim građanima da,po Vašem povoljnije prođu.Inače,koliko sam upućen,u planu je povećane subvencija za poljoprivredne(i ne samo njih)proizvođače u Srbiji. Molim,takođe da ne vređate pripadnike foruma određenih političkih shvatanja jer svako ima prava na izbor i svoje lično političko uverenje.
A zasto mleko proizvedeno u Srbiji kosta manje u Nemackoj?
 
da se vratim na moje pitanje
zasto ja a i svi gradjani Srbije moramo da podsticemo male privatne firme za proizvodju struje
država Srbija daje šakom i kapom belosvetskim firmama da ovde proizvode kablove ili šiju gaće
te firme ovde rade dve tri ili pet godina i onda dignu sidro..
i te male privatne firme za proizvodnju sruje treba da budu stvar drzave
mene zanima samo jedno: koliko sam kilovata struje potrošila da toliko i platim..aj i taj pdv..iako je i to harac
i ništa više a ni preko toga..zasto to nije moguce,vec nam kaleme otprilike koliko iznosi potrošnja struje
potrošila sam struju za 1640 din..sa dodatim troskovima platila sam po racunu tacno 3.000 din
Zašto 3.000 a ne 1640 din?
 
Pa to znaci da nema veze sa proizvodjacem vec da je drzava piiicka
Osnovne životne namirnice tamo spadaju u socijalnu kategoriju,što znači da je cena ograničena zakonom. Zato se i radi politika usklađivanja politike sa EU ,pa da svi građani osećaju boljitak.(izuzev spoljnje jer bi to donelo više štete nego koristi u ovom slučaju sankcija)
 
Uvozna struja je skupa i tu je država na gubitku. Takođe ima problema sa sirovinama potrebnih za proizvodnju struje,ali nismo jedinstven slučaj. Zato se i plaća ta taksa za obnovljive izvore energije(sunce,vetar)da pospešimo proizvodnju zelene energije.
Koliko placamo i ko polaze racune da li je to otislo u prave ruke , ima li neke kontrole ili je na rec Vucicu?
To je jedna stavka , pogledaj svoj racun za struju i kako to da je potrosnja struje nekome manja od ostalih nameta na tom racunu ?
 
Koliko placamo i ko polaze racune da li je to otislo u prave ruke , ima li neke kontrole ili je na rec Vucicu?
To je jedna stavka , pogledaj svoj racun za struju i kako to da je potrosnja struje nekome manja od ostalih nameta na tom racunu ?
Kontrole ima.
Najbolje bi bilo,da struja bude bez ikakvih nameta,besplatna do određenog broja potrošenih kw/po članu domaćinsta(a onda opet a što npr. samo tolko a i toga nema nigde na svetu).
 
Osnovne životne namirnice tamo spadaju u socijalnu kategoriju,što znači da je cena ograničena zakonom. Zato se i radi politika usklađivanja politike sa EU ,pa da svi građani osećaju boljitak.(izuzev spoljnje jer bi to donelo više štete nego koristi u ovom slučaju sankcija)
Cek ko radi na uskladjivanju? Ovaj padavicar bez dana radnog staza?
Znas mleko je pocetkom godine kostalo <160din u radnji kada nije akcija, sada isto mleko kosta 240din, znaci 50% skuplje....
 
Zasto svima ne bude struja do 200KW besplatna a sve preko toga ne bude skup kilovat ...
Ima milion nacina samo nema volje.
Hoće narod sve dž,pa to ti je.
Naučili ljudi da se svaki čas deli nešto,pa hoće sve više. Nemoj onda ni da koristiš,sve ima svoju cenu.Čak i da je 100% zelena energija koju koristimo,ne može biti besplatna zbog održavanja sistema.
 
Cek ko radi na uskladjivanju? Ovaj padavicar bez dana radnog staza?
Znas mleko je pocetkom godine kostalo <160din u radnji kada nije akcija, sada isto mleko kosta 240din, znaci 50% skuplje....
Neka ti @Miris Pokošene Trave kaže koliko košta tamo mleko. Godinama je sistematski uništavam državni sistem,ne može odmah sve da se popravi,građani svakako osećaju boljitak. Destrukcija je uvek lakša opcija,u trenu može nestati višedecenijski trud. Pa čoveče nemci u radnjama nisu imali da kupe sunc. ulje(i to po ceni od oko 5€ čini mi se).Nama je uvek jelte najgore,a kada se ode tamo preko grane,usledi neko razočarenje.Nema sjajno i bajno znaš koliko košta tamo najam stana,da nemaju dosta njih nekretninu na svoje ime pa doživotno(da,da)su podstanari. Znači ima neke prednosti život u inostranstvu,ali i mane(samo na drugi način uzmu lovu od građana,to je čitava nauka). U ruci jete imaš više para ali tamo taj novac ima manju kupovnu vrednost,zato se i puno njih vraća i planira da se vrati,pa da se ovde nešto pokazuju. A i dosta njih zloupotrebljava tamošnji socijalni sistem,to je moglo pod Merkelovom(nazivali su je mama čini mi se)ali sada se spremaju neke izmene pa to neće moći tako lako. Takođe je tamo školovanje za npr. lekara skupo zato i ima potražnja za našima.
Zaključak je da je samo drugi sistem ceđenja naroda,to je sve.
 
Hoće narod sve dž,pa to ti je.
Naučili ljudi da se svaki čas deli nešto,pa hoće sve više. Nemoj onda ni da koristiš,sve ima svoju cenu.Čak i da je 100% zelena energija koju koristimo,ne može biti besplatna zbog održavanja sistema.
A zašto samo kadar SNS-a da uništava EPS , hoćemo svi to pošto je to nacionalni plan.
Ako niko ne odgovara za loše rezultate onda postoji očigledno agenda da se EPS proda za sitnu lovu a tek onda će biti žurke.
 
Neka ti @Miris Pokošene Trave kaže koliko košta tamo mleko. Godinama je sistematski uništavam državni sistem,ne može odmah sve da se popravi,građani svakako osećaju boljitak.
Nema sta da mi neko govori, video svojim ovima, kao I prosle u Svajcarskoj.. Jedino sta je skuplje je meso... Ta sranja slusamo bezmalo 2-3 decenije. Sta hocu slusati iste gluposti I ako dozivim 80
Destrukcija je uvek lakša opcija,u trenu može nestati višedecenijski trud. Pa čoveče nemci u radnjama nisu imali da kupe sunc. ulje(i to po ceni od oko 5€ čini mi se).
Opet gluposti, gde bre nisu imali, to slusas nase vesti ono korona nema ulja I brasna.. Daj ne pali se...
Nama je uvek jelte najgore,a kada se ode tamo preko grane,usledi neko razočarenje.Nema sjajno i bajno znaš koliko košta tamo najam stana,da nemaju dosta njih nekretninu na svoje ime pa doživotno(da,da)su podstanari.
Koliko kosta? Evo u NSu sada cena stana za troclanu porodicu ide I do 500e bez kom komunalija.. Znaci sa njima skuplje nego prosecna plata.. Nema ni ovde dosta njih svoju nekretninu, kakve to sada veze ima?
Znači ima neke prednosti život u inostranstvu,ali i mane(samo na drugi način uzmu lovu od građana,to je čitava nauka). U ruci jete imaš više para ali tamo taj novac ima manju kupovnu vrednost,zato se i puno njih vraća i planira da se vrati,pa da se ovde nešto pokazuju. A i dosta njih zloupotrebljava tamošnji socijalni
Manju kupovnu vrednost? Na cemu si ti? Osnove namirnice u Srbiji skuplje nego u Nemackoj, Madjarskoj, Austriji... Prosecna neto plata u Nemackoj 2700e u Srbiji oko 650e I manje. Vracaju se jer nemaju nekretnine, znas koliko njih znam koji kada su kupili stan nemaju nameru da se vrate...
sistem,to je moglo pod Merkelovom(nazivali su je mama čini mi se)ali sada se spremaju neke izmene pa to neće moći tako lako. Takođe je tamo školovanje za npr. lekara skupo zato i ima potražnja za našima.
Zaključak je da je samo drugi sistem ceđenja naroda,to je sve.
O cemu ti? Skolovanje za lekara? Dobro I? Nece svako biti lekar, al znas kako, svi moramo da jedemo, pijemo I imamo krov nad glavom. Prosecna potrosacka korpa pontroclanoj porodici ti je preko 50k dinara bila, sada sa ovim cenama je preko 60k, reci ti meni dal mislis dal mislis ds je normalno da ona izbosi skoro pa kolika je prosecna plata? I TO SAMO HRANA I OSNOVE Stvari. Uracunaj u to uzinu za decu, kola, stanarinu I sve ostalo treba ti preko 1200e, znaci sve plate da prezivis. Dve osobe ds rade u Nemackoj I imaju prosecne plate dpnesu oko 5400e neka su I 70% troskove ( a nisu) ostane I'm mesecno 1500e+ ovde ti ostane kuurac
 
Stigao mi je račun za stuju i ok je,u okviru moje potrošnje koja nije velika jer ne trošim puno struje
Imam led sijalice u celom stanu, ne ukljucujem šport i mašinu za ves svaki dan itd.itd...
Pogledala sam racun detaljnije, jer me je zanimalo šta sve placan kroz taj racun .

Pise da sam jeftine struje potrošila 23 kv a skupe 227 kv i ukupno cena xxx
Dalje su nabrojani dodatni troškovi:

-obracunska snaga
-garantovani snabdevac
- naknada za podsticaj povlašcenih proizvodjaca
-akciza
-pdv
-javni servis

I ovi troškovi su skoro kao struja kada se saberu

Znala sam za ove stavke osim za - naknada za podsticaj povlašcenih proizvodjaca
Znam da gradjani ove zemlje placaju SVE, placamo i kredite sa kojima se zaduzuju pa i ovo boldovano

Pa me zanima da li neko zna da mi objasni kakva je to naknada za podsticaj povlašcenih proizvodjaca
Koga ja to nekog povlašcenog proizvodjaca podsticem i to nekih 200 din.svakog meseca dok ne poskupi i to
Ja sada pogledao za oktobar, racun oko 5300din, sto je ne moguce jer zivim sam, masina ukljucena 4x, klima nikada, jedan racunar za posao koji trosi kao upaljac, tv koji koristim par sati na dan I bojler... Kapiram da lazu o potrosnji samo tako
 
Ja sada pogledao za oktobar, racun oko 5300din, sto je ne moguce jer zivim sam, masina ukljucena 4x, klima nikada, jedan racunar za posao koji trosi kao upaljac, tv koji koristim par sati na dan I bojler... Kapiram da lazu o potrosnji samo tako
Pa bilježiš li potrošnju svaki mjesec? Koliko trošiš? Evo imaš ovdje kalkulator, a možda možeš vidjeti i na stranici od eps potrošnju, ako si registriran.
http://kalkulator.eps-snabdevanje.rs/kalkulator
 
Pa bilježiš li potrošnju svaki mjesec? Koliko trošiš? Evo imaš ovdje kalkulator, a možda možeš vidjeti i na stranici od eps potrošnju, ako si registriran.
http://kalkulator.eps-snabdevanje.rs/kalkulator
Pa nisam pisao, jbg bacio racun. Septembrac dok sam bio sa bivsom, 3 racunara, dva tv po ceo dan, masina prala 10x, klima, sporet ovo-ono 7kw/h vise potroseno, pazi 420-450kw/h je bio prosek sa 3 osobe sada kada sam sam i 40% manje trosim nema sanse da isto potrosim
 
Ja sada pogledao za oktobar, racun oko 5300din, sto je ne moguce jer zivim sam, masina ukljucena 4x, klima nikada, jedan racunar za posao koji trosi kao upaljac, tv koji koristim par sati na dan I bojler... Kapiram da lazu o potrosnji samo tako
Е... бојлер... Који пуниш кад год хоћеш - то кошта.

Уосталом, ако знаш где ти је струјомер, баци поглед једном недељно или чешће.
 
Znaci jos neki milion eura rts mafiji mesecno.
А шта тако крупно недостаје РТСу? Једина телевизија која није таблоид.
А тек њихов сајт, све похвале. Сви остали заједно им нису ни до колена. Право место да се обавестиш о свему и свачему.
 
Е... бојлер... Који пуниш кад год хоћеш - то кошта.

Уосталом, ако знаш где ти је струјомер, баци поглед једном недељно или чешће.
Pa ne bas, opet logicno je da kada se 3 osobe tusiraju svaki dan vise trosis nego kada se jedna pa treba samo da dogreje...

A strujomer u ulazu, sada sam za pisao pa cu da vidim koliko ce mi ovaj mesec lupiti. Ne bi me cudilo da bude oko 230kw/h sto je logicnije
 
А шта тако крупно недостаје РТСу? Једина телевизија која није таблоид.
А тек њихов сајт, све похвале. Сви остали заједно им нису ни до колена. Право место да се обавестиш о свему и свачему.
A zasto placam nesto sto ne koristim? Ja TV nisam upalio, mislim RTS, Pink I ostala sranja bezmalo 15god. Gledam Netflix, Amazon prime videos...
 

Back
Top