Moj novogodisnji pesimizam

Bilo ko u Srbiji da dodje na vlast - bice POTPUNO ISTO.

Bilo ko u Srbiji OD POZNATIH da dodje na vlast – bice POTPUNO ISTO

Naizgled mala prepravka, ali vrlo bitna za tacnost tvrdnje.

Ko ne veruje u NOVO, ili bar ne trazi NOVO, zavrsava neizbezno u pesimizmu. To je tako i u duhovnoj sferi, pa i u ovoj prizemnijoj, koja se tice politike, odnosno resavanja elementarnih zivotnih potreba i stvaranja uslova za normalno, pristojno zivljenje.

Sirenje makar osnovanog pesimizma, nije nista bolje, niti korisnije, od sirenja neosnovanog optimizma. Jer pesimizam si osnovao na tebi ili vecini poznatom, pa jedini ispravan i korisan zakljucak je da zasad ne znas kako i sta. Ali vec si dovoljno saznao time sto vidis da od POZNATOG nema vajde osim kratkorocno da i sam varas, kao i da su svi dosad POZNATI nesposobni za preokret nabolje. Bar na njih i price oko njih ne moras gubiti vreme.

...............................................
samo opushteno
chuti lepu rech il neki optimizam je suprotno njegovim verskim ateistichkim ubedjenjima
bukvalno :mrgreen:
...............................................

Dakle ako si pratio video si da su povređena osećanja rimokatolika izjavom Duhovsa na ovoj temi ...njegov post sam prijavio ...ne moja osećanja , ja sam pravoslavac već njihova ....

U kakvom god da je stanju Srbija i u kakvom god polozaju da je vlast se mora rotirati po svaku cenu izmedju stranaka...jednog ministra ne zelim da gledam na funkciji duze od 4 godine...isto vazi i za predsednika i premijera i ostale funkcionere,,,jednostavno za ovakvu drzavu je stetno da neko bas zalegne u fotelju, treba mu ostaviti sto manje vremena da razvija korupciju i nepotizam koji je po meni ubedljivo najvece zlo kod nas.

U kakvom god da je stanju Srbija i u kakvom god polozaju da je vlast se mora rotirati po svaku cenu izmedju stranaka...jednog ministra ne zelim da gledam na funkciji duze od 4 godine...isto vazi i za predsednika i premijera i ostale funkcionere,,,jednostavno za ovakvu drzavu je stetno da neko bas zalegne u fotelju, treba mu ostaviti sto manje vremena da razvija korupciju i nepotizam koji je po meni ubedljivo najvece zlo kod nas.

Tačno tako ...izuzev ako se neko pokaže očigledno i nesumnjivo dobrim na toj funkciji ...može dobiti još jedan mandat ...no takvih nema .....rotacija nego šta .....

Bilo ko u Srbiji da dodje na vlast - bice POTPUNO ISTO.

Jer, u Srbiji sve vlade, bilo koje partije, MORAJU da rade ono sto NAREDJUJE MMF.

Slobodne volje - nema.

Zato Srbi MORAJU da se UKLOPE u novonastale prilike u da se PRILAGODE NJIMA, umsto da od Vlade traze da ona nesto ucini.

Niko Srbima ne moze pomoci ako oni SAMI SEBI ne pomognu.

A uslovi zivota ce se i dalje POGORSAVATI.

Zato ne gledajte u vladu i predsednika, vas spas nije tamo, gledajte STA I KAKO SAMI MOZETE!

A predsednika da ostavimo istog,a blajvi?

Sto se onda opirete da vlada napr. Seselj kada ce biti sve isto?

Ili nece biti isto samo u vasim dzepovima?:think:

Pa predsednik ce svakako ostati isti..

Mi ovde samo TEORIJSKI govorimo o OPCIJAMA.

Seselj uopste nije drzavljanin Srbije.

On je drzavljanin Holandije.

Odlično. Taman će mo da ubijemo dve muve jednim udarcem.

Prvo da će mo imati stranca za predsednika što napredne demonacističke snage jedva očekuju i priželjkuju.

A drugo što će mo ispuniti želju i bar 80% građana Srbije.

Ima i treća i to najbitnija ali o njoj samo ako bude dovoljno zainteresovanih.

Back